bursa

şu anda başkanın olduğu muhit.
plakası 16 olan ilimiz.
girişinde " şampiyon şehre hoş geldiniz" yazacak kadar kıro belediye başkanına sahip il.
hayatımın 22 yılını geçirdiğim bundan sonrasında bakalım nerelere gideceğim diye merak ettiğim şehir.
geçtiğimiz cumadan bu salıya gezip görme fırsatı bulduğum şehir. aslında fena değilmiş şehir olarak. uludağ, kaymak, üniverste gençliği sanayileşme falan gideri varmış da niye bütün totoşlar burada abi? ha bir de dipnot, çok aradım ama o meşhur "bursa çocuğuyum her yerde sikişirim ben" videosunda hemen arka planda bulunan "bursa motor" denilen dükkanı bulamadım sanayi bölgesinde...
müşterilerin "b" harfi yerine sürekli söylediği şehir.

yeter duymak istemiyorum.
öğrencilik dolayısıyla 2 yıl yaşadığım, yaşanmışlıkları dolayısıyla oldukça sevdiğim ancak şu holiganları yüzünden tiksindiğim şehir.

beni de kendileri gibi ortaya karışık yapmaya mı çalışıyorlar anlamadım. şehri, oradaki arkadaşlarımı ve anılarımı seviyorum. ancak beşiktaş için memleketinin takımını sevmeyen ben, sizin yüzünüzden de duygusal ikileme giriyorum.
oynamayın lan duygularımla. ikilemlerde bırakmayın beni.
komedi alanında ki perde oyunu olan karagöz ve hacivat dışında bir daha bu alanda aynı başarıyı yakalayamayacağını düşündüğüm, ancak son dönemde gerek yönetimiyle gerek taraftarıyla bizleri oldukça güldüren şehir.

çok kişilik gösterilen komedi programında bu denli doğaçlama yapabilmek büyük başarı. bu doğallığınız için hepinize teşekkürler bursaspor camiası
kendilerini dünyanın en iyi tribünü sanan topluluk.
ünlülerimizden zeri müren de ne kadar çift cinsiyet varsa bursalıdır. taraftarını bu sezonki bursa maçında merdivene sıkıştırdığımız günü hatırlıyorum biber gazı yedik polisten ama değdi hepsi tıstan hepsi bursa çocuğu.
ufak tefek taşlarıyla meşur il. altta evliyaları üstte bembeyaz oğlanları mevcuttur.
kızları türkiye ortalamasından çok daha fazla güzel olan , yabancı vatandaşın çok bulunduğu şehir. izmir ve ankara'dan daha az nüfusa sahip olmasına rağmen yabancı uyruklu kişi bu şehirdekilerin 2-3 katıdır. bu yüzden olsa gerek travestinin çok olması.
merdiven çocuklarının anavatanı.
yeşil renkle özdeşleşmiş olan şehir. yeşil bursa denir genelde. gece hayatı ve ortam bakımından iyi olan yaşanılası bir şehirdir. doğal güzellikleri bol olan bir yerdir. hele hele yazın 35 derece sıcak varken uludağ'a çıkıp 20 derecede mis gibi oturması paha biçilemez. eskişehir nasıl öğrenci, ankara nasıl memur şehri olarak anılıyorsa bursa da esnaf şehridir. dolayısıyla pahalı bir şehirdir.
gezi parkı direnişin yaşandığı illerden biri. özlüce'de insanlar dışarı çıkamıyor her taraf polis ve direnişçiler, heykel'de büyük kalabalık var, fsm'de ise her taraf polis...
08.06.2013 tarihinde fikret orman'ın hilton otelde beşiktaşlılarla buluştuğu şehir.
sabiha gökçen, ata demirer, zeki müren, fettah can, celal bayar, halil ergün, özhan canaydın, ceyda düvenci, hande ataizi gibi kişilerin memleketi olan şehir.
beşiktaş taraftar oranının renklilerden fazla olduğuna emin olduğum memleketim.
bursa şampiyonluğundan sonra çakma renklilerin hepsi bursasporlu oldu ama beşiktaşlılar sabit.

yaz gecelerinin başladığı şehir. her yer hareketli.
  • /
  • 5