bursaspor taraftarı

tribün gazlamasına beşiktaş maçları için ayrı hazırlandıkları bir gerçek. biz ne kadar onlar bizim rakibimiz değil dersek diyelim gidişat bizim rakibimiz olmaları yönünde hızla ilerliyor. beşiktaş tribünü bir basın bülteni hazırlamalıdır. kulüp bursaspor'a verdiği değeri beşiktaş tarihini anlatarak herkese hakkı kadar değer veren bir beşiktaşlı duruşu olduğunun altını çizerek çokta önemsemediğimizi dile getirmeli. taraftar sadece bursa maçından önce bir iki gönderme yaparak bursaspor'a fasulye muamelesi yapmaya başlamalı. basın köşelerinde beşiktaş bursa rekabeti yaratmaya çalışan televizyon simsarlarına gereken cevabı biz sosyal medya kullanıcıları gerektiği şiddette yüklenerek gerekli cevabı vermeli ve ağızlarından beşiktaş taraftarı bursaspor'u rakip görmüyor sözünü söke söke almalıyız.

bu tarz girişimleri yapmadığımız müddetçe bu işin sonu gerçekten olmayan rekabete dönüşecek. gerçi dönüştü bile bizim acilen bu rekabetten kendimi sıyırmamız gerekiyor.
ulan sen şampiyonluk kutlatsan ne olur, kutlatmazsan ne olur ? sikile sikile götün folloş oldu diye, götündeki kuyruk acısı her geçen gün kangren oluyor diye, hiçbir oyuncunu bize vermemek için, fener'e peşkeş çektin diye, ona rağmen size her maçta koyup geçerek şampiyon olduğumuz için, için ve gözün kan ağlıyor olabilir. rakip bir takıma şampiyon kutlatmamak sana göre matah bir şey olabilir; ama unutma, senin hiç bir önemin yok. çöpsün sen çöp. adın bile texas tommiks'den kopya, stadına bile ismini veremedin. bir kaç yıla hak ettiğin yere, tekrar 2. lige döner, sevgili ankaragücü'n ile karşılıklı birbirinizi okşarsınız.
16 şubat 2014 beşiktaş bursaspor maçı da truva yapmalarına imkan vermediğim taraftar. zira şöyle bir durum var; o stadyum truva yapmak için en son yer. siz atkıları açtığınız anda, kaçabilecek yer yok. polisin sizi korumaya alması neredeyse imkansız, beşiktaş taraftarıda kalabalık olacak.
elbette bir de dışarısı var; mahalle arası değil. semt değil. stadın dışı adam öldürmeye son derece müsait.
bursaspor'u şampiyon yapan hocayı, şampiyon olduktan sonraki sene takım 3. oldu diye de eleştirmiş taraftardır. yani bu ertuğrul sağlam antipatisi yeni değil bu manyaklarda. bursa'da yaşayan biri olarak neler gördü bu gözler... adamlar utanmadan 3.'lüğü eleştirdiler. geçen sene şampiyonduk bu sene neden olmadı falan. siz kimsiniz la ? ertuğrul hoca ile bir mucize gerçekleşip şampiyon olduklarında ''bursa'nın ferguson'u olsun, 25 yıl bizle kalsın'' diyorlardı halbuki. ikiyüzlü yavşalar.
bursa'da yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim ki; türkiye'nin en rezil taraftarıdır. küfür, boş gürültü, kabadayılık vs hepsi var bunlarda. şampiyon hocalarına sahip çıkmazlar. beşiktaş üzerinden prim yaparak gündemde kalmaya çalışırlar.
beşiktaş'ın şampiyonluğunu garantilediği gün, yani bu pazar* bursa'da büyük katliam yapmaya hazırlanan şerefsizler ordusu. bursa'nın en işlek noktalarında devriye gezeceklerini, kutlama yapacaklara döner bıçaklarıyla saldıracaklarını duydum; ki beklenir bu cani orospu çocuklarından!

şehrin 3 merkez ilçesi var; yıldırım, osmangazi ve nilüfer. osmangazi ve yıldırım'da tek bir beşiktaşlı'nın bile şampiyonluk kutlayabileceğini sanmıyorum. bursaspor taraftarının, texas'ın, stadın olduğu bölge ve şu zamana kadar hiç kimse şampiyonluk kutlayamadı o bölgede.

ama nilüfer'de, yani elit, modern, apaçi ve alt sınıfı barındırmayan güzide ilçede kutlamalar olacaktır. özellikle fsm bulvarı'nda toplanılabilir. benim de evimin dibi, ben de orada olacağım. tek korkum nilüfer ile osmangazi'nin arasında kalmış bağlarbaşı ve karaman semtleri. tam bir pislik yuvası ve gençlerden oluşan iğrenç bursaspor taraftarıyla dolu. onlar saldırıya gelebilir. bakalım; bekleyip, göreceğiz.
kendilerini bir bok zannetmelerinde bizim taraftarımızın da katkısı olduğunu düşündüğüm topluluk...
http://marksist.org/haberler/10515-bursaspor-taraftari-8-mart-mitingine-katilan-kadinlara-saldirdi *


-- spoiler--

bursaspor-fenerbahçe karşılaşmasından için istanbul'a gelen bir grup bursaspor taraftarı haydarpaşa numune hastanesi’nin önünde ve salı pazarı bölgesinde kadınlara saldırdı. polis, saldırgan taraftarları otobüse bindirerek uzaklaştırdı. “kahrolsun pkk” sloganlarını atan saldırganlar, kadınların bineceği otobüsleri de tahrip etti. polissaldırgan taraftarları otobüse bindirerek uzaklaştırdı. saldırıda 10’a yakın kadının yaralandığı kaydedildi.


-- spoiler--

sizide bir ana doğurmadı diye sormak istediğim güruh

çok umursanmaması gereken taraftar.

3-4 gün önce omeglede takılırken " gücüne güç katmaya geldik " terliklerinin, gücüne güç katmaya geldik sözünü ve altında bulunan beşiktaş armasını kameraya tutarken* 2 tane genco çıkıp " gelin bursaya bu hafta " dedi. merdiven bulabilceniz mi orda deyip esc ye bastım. pişman değilim.
ne başarı sayısı , ne de taraftar sayısı olarak zaten bize rakip olamayacak takımın taraftarıdır.

not : büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenerek övünürler. - m.platini
şu haberi yazan taraftardır:

http://www.bursasporonline.com/haber/haberler/bursasporda-hedef-fernandes/1021.html

abi vallahi gerizekalılar. medya batalla haberlerini çıkardı diye misilleme yapmışlar akıllarınca. destekli sallasaydınız bari. hahaha
söylemlerine göre: manuel fernandes, 3-0 yenildiğimiz maçta bursaspor taraftarından çok etkilenmiş ve bir an önce yeşil beyazlı formayı giyip taraftarın karşısına çıkmak istiyormuş.
kesinlikle çok haklı bir gerekçe ile bursaspor'a katılacak bunlara göre. şampiyonlar ligi, uefa avrupa ligi, lig şampiyonluğu, alacağı para, takım uyumu falan ikinci planda. önemli olan ateşli taraftar.
(bkz: akıl fikir)
güldürmüş taraftardır. ayrıca haber yanlış anlaşılmıştır. istedikleri fernandesin tamamı değil. onlara bir organı lazım malum bursa çocuğu onlar ihtiyaçları var*.
psikopattır, sorunları vardır bu taraftarların. şu an bursasporlu bir arkadaş u-14 futbol şampiyonasında bursaspor beşiktaş'ı finalde yenip şampiyon oldu diye koyduk mu naraları atıyor hem de delicesine. garip, cidden garip.
-şampiyon olmak için bile şike yapmayan ve türkiye'nin en şerefli kulübü olan beşiktaş'ın, küme düşmeleri için şike yaptığını düşünen (vurgula: zavallı) bir taraftar.
-üstelik bu " ermeni soykırımı " kadar boş olan iddialarını senelerce sürdürecek kadar (vurgula: alçak) bir taraftar.
- allah allah nidalarıyla geldikleri deplasmanda tüm tribün kardeş kardeş tek kişiden tokat yedikten sonra bile susmayan (vurgula: yüzsüz) bir taraftar.

neyse lost yüklendi bi ara devam ederiz.
memleketi bursa olan, bursaspor'a sempati duyan biri olarak (vurgula: nefret ettiğim)
taraftar gruplarının başında gelmektedir.

nefret taraftarıdır.
top taca çıktığında veya korner kullanılırken arka plandaki magandaların sözlü saldırıları direkt göze çarpar.
bu insanlar! toplum içinde, trafikte, her yerde böyleler maalesef.

bursa, beşiktaş için overrated deplasmandır, bilinçli taraftar baskısından bihaber,
futbolcuya salya sümük küfürler eden topluluğunun mekanıdır.
(tv.de izlediğim halde en kral baskıyı tromsø'de hissettim. adamlar basketbol seyircisi gibiydi).

aslında
daha ilk maçında taye taiwo'yu ıslıklamaları, yönetimi istifaya davet etmeleri
nasıl kaliteye sahip olduklarını kanıtlar nitelikte zaten...

edit: aralarında maç izlediğim için yakından tanıyorum.
takımlarına göz dağı veren taraftar grubu. severler böyle şov işlerini; ama mesela valinin karşısında pek bir süt dökmüş kedi oluyorlar.

-- spoiler--

yeşil-beyazlı takımın tesislerini basan 25 kişilik grup, basına fotoğraf makineleri ve kameralarını yere bıraktırdı. taraftarların, “artık adam gibi oynayın, bu formanın hakkını verin. size üç hafta süre. ya toparlanırsınız, ya da üç hafta sonra buraya elimizde sopalarla geliriz” diyerek oyunculara tehditler savurduğu ortaya çıktı

-- spoiler--

fenerbahçe'nin veya şampiyonluğumuzu çalan ellerin yemi olan kulübün taraftarı. hangi sezon lan acaba bu sezon diye baktım mevzu bahis konu, meğerse 8 puandan 5 kırmızı kartla başlayarak şampiyonluğun bir elden bir ele geçirildiği sezona denk geliyormuş. bursaspor burda biraz dış kapının dış mandalı gibi durmuş ; (bkz: suni gündem)
21 ekim 2013 bursaspor kayserispor maçının son dakikalarında 0-0 giden mücadelede; sahaya attıkları çakı,bıçaklar ile takıma mesaj veren taraftar.
  • /
  • 2