büyük resmi görüp oyunu bozanların listesi

1. sırada tanju çolak

"dolarla dalga geçmeye geldik. dolar'ı yakmaya geldik. samsunlular bugün ilk çıkışı yapmışlardır" diyen tanju çolak, 80 bin dolar bozdurdu. 341 bin türk lirasını yanında getirdiği çantaya koyan çolak herkesi dolarlarını bozdurmaya çağırdı. ---lakin çağrıya ancak doları olanlar uyabilecek .
2.sırada sezgin gümüş

"samsun'un kurtuluş savaşında ilkadımın atıldığı şehir olduğunu hatırlatan samsun sivil toplum kuruluşları konfederasyonu başkanı sezgin gümüş, konfederasyona üye yaklaşık 200 işadamı ve gönüllünün toplam 1 milyon doları türk lirasına çevirdiğini açıkladı. sezgin, samsunlular türkiye'de dolar'a ilk defansı yapan hemşehri grubudur dedi."
3. sırada sahte dolar makbuzuyla esnaf esnaf dolaşıp onları dolandıran abilerimiz geliyor. olayın sonunda yakalanmışlar ama büyük resmi görüp ders kitaplarına konmalık bir girişimcilik sergilemişlerdir ve türk olmak deyiminin kurallarından biri olan krizi fırsata çevirme olayında yeni bir çığır açmışlardır.
4.sırada yıldırım demirören en önce biz söz dinleriz demiş

"cumhurbaşkanımızın verdiği nasihati biz 10 gün evvelinden yaptık. federasyon olarak döviz hesabımızı kapattık hepsini tl'ye çevirdik dedi."
5.sırada diyanet işleri başkanı mehmet görmez. büyük resmi görüp hac ve umre ücretlerini yıllardır dolar olarak alırken oyunu bozmak için kuru 3.60 dan sabitleyip liraya döndü...

6.sırada kayyım hikmet keleş.

koza ipek grubu’na atanan 5 kişilik kayyım heyeti arasında önce sözlü olarak başlayan sonra fiziki tartışmaya dönen dolar kavgası karakolda son buldu. kavganın nedeninin kayyım hikmet keleş’in, "holdingin 250 milyon dolarını tl’ye çevirme" teklifi olduğu belirtilirken, tmsf karakolluk olan kayyım heyeti ile yollarını ayırdı.
7.sırada mehmet akkuş

"cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından başlatılan kampanyaya her kesimin gösterdiği destekle iş dünyası rahatladı. türsab güney marmara bölgesel yürütme kurulu olarak, 350’ye yakın acentemize çağrıda bulunuyoruz. 2 bin dolarını bozdurup makbuzunu getirene uludağ’da günü birlik güzel bir tatil hediye etmek istiyoruz."
8.sıra için dolar şaha kalmışken bir keriz daha düşer mi diye beklediğimiz liste.
yerli ,milli, gayri milli tartışmalarının yeni isimler eklenmesine vesile olacağı liste.