çağlar söyüncü

fatih terim tarafından 17 kasım 2015 türkiye yunanistan maçı kadrosuna davet edilen altınordu takımının 19 yaşındaki stoperi.şansını iyi kullanırsa belki de vedat inceefe gibi büyük takımlara kapağı atabilir.
kendisine beşiktaş'ın 1 milyon 750 bin avro teklif ettği ve kulübü tarafından reddedildiği konuşuluyor. leverkusen, leipzig, lazio da futbolcunun peşindeymiş.
beşiktaş'ın ilgilendiği altınordu tarafından da doğrulanan futbolcu. http://www.altinordu.org.tr/haber/3027-1/caglar-soyuncu-hakkında-acıklama
bundesliga ekiplerinden wolfsburg'un da kendisiyle ilgilendiği iddia edilen genç stoper.
adı yine beşiktaş ile sayfaları süsleyen genç stoper. sezon sonu marcelo-alexis-rhodolfo'nun yanına 4.bir stoper olarak kendisinin katılabileceği konuşuluyor.
beşiktaşa gelirse yedek veya 4. değil direkt ilk 11'de oynayacak stoperdir. bu arkadaşı alırsak beşiktaş takımı bir 10 sene oh çekecektir defans hattı için. yama transfer olmayacaktır kesinlikle.
çağlar kendinden emin bir futbolcu. izlediğim maçlarda bana ziyadesiyle güven verdi.
umarım bu transfer gerçekleşir.
ersan adem gülüm'ün yerine transfer edilmesi gündemde olan stoper. yolu umarım açık olur, bize gelir ve savunma bakanı rhodolfo'nun yanına genelkurmay başkanı olur.
beşiktaş'ın 3 milton tl + sonraki satıştan %30 pay karşılığı kulübüyle anlaşıldığına dair iddialara konu olan topçu.
bu çocuk beşiktaş'a gelmeli. önü açık çalışkan oyunculara kesinlikle ihtiyacımız var.
uğruna milyon eurolar ödenecekse bjk'ye gelmesine gerek olmayan futbolcu. ayrıca geleceği parlaksa parlasın, öyle alalım. hele ki defans gibi bir mevkide hiç genç yetenek hatalarıyla uğraşacak halimiz yok. gitsin rize'de, es es'te oynasın; büyük topçu olursa parası neyse basar, alırız.
parladığı zaman 1'i 5'e itelemeye kalkan süper lig anadolu takımlarıyla muhatap olmamak adına üstlenilebilecek bir risktir. rodrigo tabata parladı, bastırıp parayı aldık mesela. değil mi ?
bence olumlu bir hamle olur. ama takıma oturması falan 2-3 yıl alır; beklenti yüksek olmamalı.
menajer oyunu olma ihtimali gerçek wonder kid olma ihtimalinden çok daha yüksek olan futbolcu. alıp da elimizde patlayan genç yetenekleri saysak burdan nereye yol olur acaba? rodrigo tabata transferinin spoortif niyetlerle yapıldığını düşünmek zaten başlı başına saflık. beşiktaş'ın acilen ve seri biçimde üstüste şampiyonluklara ihtiyacı var. bizim atletiko madridçilik, portoculuk, benfikacılık oynucak halimiz yok. yok o genç yeteneği alayım yok buna yatırım yapayım, bunu underdog takımlar yapar. yani başaltı takımlar. bursa, ts, konya vs. çünkü bu takımların bu tarz genç oyuncuların gelişim süreci sırasında yapabilecekleri hataları tolere etmesi mümkündür, beşiktaşınsa değil, olmamalı.
kendisine yönelinmediği takdirde serdar aziz'e gidebilirsiniz. hem milli takımda da oynuyor. en son 10 milyon euro talep edilmişti bonservisi için. hem de bu sayede bayrencilik, intercilik, chelseacilik oynamış oluruz.
kendisinin yerine tercih edilmesi gereken farklı tip profil stoperler dünyada mevcuttur. zaten son dönem transferlerimizde genelde gelip direkt katkı ve fayda veren oyuncu profili belli. belli bir yaşın üzerinde ve tecrübe sahibi oyuncuların daha başarılı olduğunu görüyoruz. sosa, gomez, ba, rhodolfo, atiba... stoper mevkinde de bu tarz bir tercih yapmalıyız diye düşünüyorum. yaşı olgun, tecrübesi yüksek fakat farklı sebeplerden ötürü ucuza getirilebilecek oyuncular daha uygun bize. stoper olarak bunun en bariz örneği şu an skrtel gibi duruyor. kalitesi tartışılmaz. hele ki rakibimizde kjaer gibi bir adam varken bizim de çağlar söyüncü değil de skrtel almamız daha doğru olur.
gelecek sezon freiburg forması giyeceği söylenen genç stoper.
bundesliga'ya yeniden yükselen freiburg'a transfer olduğu, kulübü altınordu tarafından açıklanan defans oyuncusu.
beşiktaş'ın elinde kaçırdığı stoper. kalitesi ve top tekniği ile gelecek vaat ediyordu
12 kasım 2016 türkiye kosova maçı kadrosundan çıkartılmış futbolcu.
  • /
  • 2