çarşı alayına karşı

muhalif olması ile dikkat çeken bir tribün olan beşiktaş kapalısının, yapılan bir çok saçma işe seri olarak tepki göstermesi sonrası basının birazda reyting uğruna öne çıkardığı slogan.
*
bu sevda bitmez hasret bitmez
isteyene gider hiç farketmez
bu alemde carşı herkese karşı
allah affeder carşı affetmez..
son zamanlarda yaşananlardan ötürü artık alayın ötesi varsa ona da karşı şeklinde değiştirilmesi gerektiğini düşündüğüm gerçek.

karşı olmamız öyle saçma salak uydurmalarla değildir,
her daim aklın ve mantığın sınırlarındadır.
hamuruna biraz da insanlık katmıştır bu karşıtlık.
izleyene dinleyene ibretlik konumdayken
onu anlamamak isteyen gerzeklerin varlığı da aşikardır.
lâkin şu gerçek bakidir ki;

çarşı lafı kıçından anlamaya da karşıdır...
alayına kelimesinin içinde yıldırım demirörenin olmadığını anladığımız söz. zira en karşı olunacak adam, bizi yöneten ama ses yok.
demirören yanlışlarla yönetiyo takımımızı ama kongre zamanı geldiğinde o çok övündüğümüz ihsan kalkavan,tuncay özilhan,celal kolot,vs isimlerin ortalıklarda görünmediğini kongre bittikten sonra ise sadece kuru muhalefet yaparak kulübü sadece kimyasını bozmaktan başka yaptıkları bir şey olmadığını düşünüyorum.madem beşiktaşlısınız gelin kurtarın bu adamdan beşiktaş ı ama dediğim gibi kongre zamanı adam bulamıyosunuz?

(bkz: çok kıyafet gördüm içinde insan yok çok insan gördüm üzerinde kıyafeti yok)
eklemeden geçmiyeyim yani artık taraftarın yapacağı fazla bir şey yok ne çarşının nede vs bir grubun kongre üyeliri ile beşiktaş taraftarı arasındaki düşünçe farklılıkları apaçık ortada.
karşı olunması gereken kişilere/kişiye karşı olunmadıktan sonra reklamvari olan bir slogandır.
iyi hoş güzel sosyal sorumluluk duyan bir taraftar grubu, gerektiğinde herkese gider yapar falan filan..ama artık iğneyi batırmanın zamanı gelmedi mi?
amatör takımların oyuncuları maaşlarını alamazken ve küme düşenler varken, altyapı gözardı edilmişken, yeni stad sözü verilip yutulmuşken ve sadece futbol takımı önemliymiş gibi davranılıp buna rağmen herhangi bir başarı yokken karşı konulması gerekilen birileri yok mu?
eğer şu zamanda bile sadece susulup, tribünde birkaç şov yapılmakla kalınacaksa, tatmin amaçlı bir slogandan öteye gitmeyecektir.