çarşı

  • /
  • 12
spoiler--

mücadelemizi statlara taşıyacağız. bu davadan sonuç almamazın en büyük nedeni tribünlere giren taraftarların davaya sahip çıkmaması. eninde sonunda passolig kalkacak.

spoiler--

https://pbs.twimg.com/media/cd2u_zbw8aekngn.jpg:large
göte göt demiştir. 4 yıldır kıçımızı yalayanlara hassiktir demiştir.
stsl'de dönen onca oyuna, onca yalana dolana karşı sesini çıkaran ruh.

yönetim etliye sütlüye bulaşmama derdinde, ama çarşı üzerine düşeni yapıyor.

çarşı'dan hariç koca camiada sesini çıkaran 2 kişi var zaten. bunlar şenol hoca ve rıdvan akar.

şampiyonluk yarışı kızışmışken, dönen oyunların haddi hesabı yokken keşke yönetim de elini taşın altına soksa. zira hala maçlarımıza bülent yıldırım gibi kaşarları atama cüretini gösterebiliyorlar.
vodafone arane ile birlikte tribünlere döneceğini açıklayan grup.

fikret orman kendilerine "inceee çok inceee" ayar vermiştir.

kendilerinin statlara dönmesiyle birlikte eski beşiktaş taraftar gücü gelecektir diye düşündüğüm taraftar grubumuz.

kim ne derse desin, bu adamlar gittiğinden beri full çektiğimiz maçlarda bile taraftar arasında kopukluk var. hakemi baskı altına alabilme kabiliyetimiz sıfıra yakın diyebilirim bu organizasyon bozukluğu yüzünden. artık fener tribünüyle falan karşılaştırılmaya başlandı beşiktaş tribünü.eski ateşliliği ve ruhuyla umarım tribünlere bir an önce dönerler.

kendilerinden tek beklediğim siyasetin biraz dışında durmaları. yeri gelince istedikleri kadar girsinler, ama süreklilik arzetmesin bu durum.
3 yıl boyunca takımı yalnız bırak, stat olunca geri dönüyorum. zor günde takımın yanında olmadıktan sonra, bu geri dönüş riyakarlıktır. kimse kusura bakmasın; bu takımın asıl taraftarı kim ortaya çıktı. olimpiyat demeden, başakşehir demeden, maçlara gidip takıma ve kulübüne sahip çıkan her birey bana göre 10 çarşı'ya bedeldir.
fikret orman'a göndermede bulunan grup. fiko'yu sevmem fakat, çarşı haddini aşıyor. gerçi açıklama içerik olarak doğru, fakat sezon sonunda dile getirilmeli bu konular. camiada en ufak bir tatsızlık oluşturmamak lazım.

--alıntı--

şuan bütün camianın kenetlenip şampiyonluk şarkıları söylemesi gerekirken haddini, amacını aşmak ve son derece de etik dışı söylemlerle bir bölen olarak diretmek hatadır.

bir daha düşünün!

sen saraylı olabilirsin ama bz halkın takımıyız. fizan'a giden taraftar sarayın değil halkın takımının taraftarıdır. sen paran kadar konuşursun oysa taraftar hiç susmaz.

bir daha düşünün!

biz beşiktaşlılar 113 yıllık şanlı tarihinde ''ezik ezik gezenler'' olarak değil, söz konusu beşiktaş olduğunda ezip geçenler olarak bilindik.

kartal'ı vuran kendi tüyünden yapılmış oktur derler. doğrudur.

sizlere rağmen şampiyonluğa olan inancımızı koruyarak bir kez daha haykırıyoruz;

aslolan beşiktaş'tır!

--alıntı--
"beşiktaş'ın sahibi taraftarıdır" sözünü, "beşiktaş'ın sahibi solcu takılan dükkan sahipleridir" şeklinde algılayan taraftar/stk grubu.
fikret orman'ın söz ettiği transferler, stadyum vs; sponsorluk gelirleriyle, bilet ve ürün satışı gelirleriyle yapıldı. sponsorluk anlaşmaları fikret orman'ın kara kaşı kara gözü için yapılmadı. 100 bin taraftarı olan takıma hiçbir marka büyük paralarla sponsor olmaz. sponsorluk anlaşmalarının çarşı ile de bir ligisi yoktur. hiçbir marka abbasağa'da -ayhan güner- önderliğinde meşale yakan 80 kişilik antipasoları takmaz. bilet ve ürün satışları da 81 ilde ve avrupa'da yaşayan fedakar beşiktaşlıların sayesindedir. ama en çok da onlar mütevazı duruyor. girmiyorlar bu tartışmalara, "sadece beşiktaş" diyorlar.
bir tarafta 80 kişilik dükkan sahipleri(adına çarşı diyorlar), diğer tarafta fikret orman ve yalakaları... beşiktaş üzerinden birbirleriyle savaşıyorlar. kimsenin taraftarı düşündüğü var mı?
tüm taraftar grupları gibi boş beleş insanlardan oluşan ekip. şarkı türkü söyleyip kendi aranızda eğlenmek istiyorsanız stadyuma değil pavyona gidin amk. bir futbol keyfim var zaten onu da kaçırıyor bu herifler.
bugünkü halini eleştiririm, benimseyemem, sahiplenemem ama geçmişine de laf söyletmem.

"seba sonrası" dönemi bir tarafa ayırırsak çarşı; bir felsefesi, muhalif bir konumu, anlatmak istedikleri, direngen tavrı olan ve türk tribün tarihine yön vermiş olan bir taraftar grubudur; öyle senin benim bir çırpıda yabana atabileceğimiz bir oluşum değildir. gezi sürecinde gördüğümüz üzere hala bugün bile bir araya gelip içinde bulunduğu toplumun etrafına kalkan olur çarşı. toplumcudur, düşünür, üretir... türkiye'de futbolun, siyasi çekişmelerden ve ranttan arındırılamayacağını anladığı anda zaten birer ikişer tribünü terk etmiştir çarşı. yani esasen sarı camel gibidir çarşı. geçmişi efsanedir ama bugüne gelindiğinde kurucu unsurlarını kaybetmiş olduğunu görürsünüz.

son olarak, çarşı'nın sol tandanslı olmasından yakınanlara... beşiktaş tribünü, ister istemez sol görüş ile aynı kaynaktan beslenir gençler. sol görüşlüdür demiyorum. çünkü sizlerin de bildiği üzere tribün siyaset yeri değildir. herkes gelir oraya ve herkes destekler aynı renkleri. her görüşten adam bulursunuz tribünde. fakat ülkedeki futbol ortamını, beşiktaş'ın bu ortam içerisindeki konumunu, beşiktaş semtinin profilini ve bu camianın hangi değerlerde hayat bulduğunu bir düşünün lütfen. baştan muhalefet koltuğu bize layık görülmüş zaten. siz değil misiniz şerefli ikinciliklerden bahseden? biz halkın takımı değil sarayların takımıyız dediğinde siz utanmıyor musunuz başkanınızın yerine? ben utanıyorum şahsen. gariban olmak utanılacak bir şey değildir kardeşim. "hem gariban olup hem yarışmacı olunmaz" diyenler ibrahim üzülmez'i hiç izlememişler demektir; johan cruyff'tan ise haberleri bile yok demektir.

tribünde bir anda açılan ve 5-6 dakika durduktan sonra kaldırılan che guevara posteri kimseyi üzmesin veya rahatsız etmesin diye söylüyorum; beşiktaş halkın takımıdır kardeşim. amaç muhafazakarı veya milliyetçiyi rahatsız etmek değildir. amaç, bu kulübün mayasıyla ters düşmemek ve özü kaybetmemektir.

kavram kargaşasına gerek yok; sol görüşlü olmayabilirsiniz elbette ama beşiktaş'ı tutuyorsanız siz zaten nurtopu gibi bir muhalifsiniz, yemeyin şimdi beni.*
fikret orman ile girdikleri kavga yüzünden belki de iyi giden futbol takımının ritmini durduk yere bozup, şampiyonluğa mal olacak taraftar grubu.

vakti mi şimdi böyle şeylerin? 8 maç kalmış. 2-3 tanesi dışında hepsi de kolay maçlar. avantajımız azımsanacak gibi değil. ama sen tutmuşsun rakiplerin uğraşıp da yaratamadığı ortamı sağlıyorsun. sezon sonunda da benim gibi beşiktaş'tan hiçbir çıkarı olmayan ancak maddi manevi her türlü desteği elinden geldiğince sağlamaya çalışan milyonlarca taraftara oluyor.

beşiktaş'ın başarıya ulaşması için kendi içinde temizlenmesi lazım önce. yoksa hiçbir şekilde açılmaz bu kulübün önü. dışarıdan gelen her türlü engellemeye karşı kendini savunabilirsin ancak kendi içindekinden kendini savunamazsın.

yok arkadaş! ahmet dursun seba gitsin neyse de o son küfürler rahmetliye edilmeyecekti. kimsenin yaptığı cezasız kalmıyor işte...
resmi twitter hesabı tolga zengin'e açıkça saldıran beşiktaş taraftar grubu. en kötü oyunculara bile formayı giydiği için saygı gösterelim kafasından bu noktaya gelmiş durum. sosyal medyada da büyük bir infial var zaten tolga'ya karşı. karışacak ortalık.

https://twitter.com/forzabesiktas/status/769275051594121216
https://twitter.com/forzabesiktas/status/769278313684733954
24 eylül 2016 beşiktaş galatasaray maçı bilet fiyatlarını sert bir şekilde eleştiren taraftar grubu.

https://pbs.twimg.com/media/csey9tpxeaa2ı0u.jpg
https://twitter.com/kartalsozluk/status/776757650738540545
resmi hesabından tecavüz tartışmalarına "ucundan değil kökünden keseriz" diyerek mahallenin ağır abisi tadında sert bir giriş yapan grup.
boşnakça yazdıkları volim te beşiktaş pankartlarıyla hem beşiktaş'a, hem boşnaklara sevgisini gösteren, hem de şeref yoksunu rasim ozan kütahyalı'ya tepki gösteren taraftar grubumuz.
"bjk hentbol şubesinin kurucusu, değerli büyüğümüz murat ersin'i kaybettik. mekanı cennet olsun, başımız sağ olsun."

vefadır
  • /
  • 12