cem karaca

ses tonu asla taklit edilemeyen, bırakın taklidi benzetilemeyen usta yorumcu. sanatçı dediğin nasıl yaşar, nasıl farklı olur herkese gösterendir. etrafı ile ilgili olan, sol görüşleri her zaman önce tutan rahmetli sanatçımızdır
ne zaman içimde bir yerlerde fırtınalar koptuğunu hissetsem sesiyle , şarkılarıyla, yorumuyla bana huzur verendir, fırtınalarımı dindirendir.

çok ayrıdır, çok özeldir. üstaddır. başkadır. bir başkadır, bambaşkadır...
8 yıl önce bugün kaybettiğimiz sanatçı, üstat. özlemle anıyoruz.

http://tinyurl.com/8xxshbc
bir daha gelmeyendir. sanat dünyasında varlığının yerini doldurabilecek biri henüz bulunamadı
bir daha dünyaya gelmeyecek olanlardan.

çok özlüyoruz.
bakımı yapılmamış lunapark balerini gibi bir sese sahip olan pestenkerani şarkıcı. zeki bir adam olduğu için rahatsız edici sesinin farkına varmış, bu yüzden de politik şarkılara girişmiştir. mamafih sinan özen'in şarkıları kadar bile politik olamadığını anlayınca muazzam bir dönüşle tasavvufla voliyi vurmaya çalışmışsa da güzel halkım bu çirkin oyuna gelmeyerek barış manço'nun üçte biri kadar bile kıymet vermemiş hatta sinirinden mezarını açmışlardır.
http://www.youtube.com/watch?v=u7dlwxeı7re
sen ne güzel bir insansın... http://www.youtube.com/watch?v=g0cxp4xkoea
türk müziğinin belli bir kaliteye gelmesinde büyük payı olan isim. taparcasına dinlenebilecek şarkıcılar listesinde. rakı masalarının vazgeçilmezi.
pop müziği 3-5 cümle ile anlatan türkçe rock'ın babası.
asıl adı muhtar cem karacadır. türk rock'ının kurucularındandır. kendisi ile tanışmış olmaktan dolayı mutlu olduğum şahsiyettir.
son zamanlarında bile en güçlü yanı sesiydi. dedem yaşındayken bile nasıl söylemiş bir bakın derim. http://www.youtube.com/watch?v=m3jexptyknı
türkiye döndüğü zaman gülhane parkında bilmeden konserine gittiğim o günden beri zevkle dinlediğim sanatçı.sene 1987 ben 11 yaşındayım...
sesini duyduğum anda (zor şartlarda dahi) mutlu olmamı sağlayan ulvi kişi
insan kendisini nasıl evindeyken rahat ve huzurlu hissederse ben de kendisini dinlerken rahat ve huzurlu hissediyorum
mikrofonsuz da baterinin sesini bastırabileceğini düşündüğüm sese sahip güçlü ses. değişik ve kendine özgü bir sesi vardır.

bu ülkenin sanatına nefes getirmiş güzel insanlardan.

cem baba'ya allah'tan rahmet dilerim.
şarkılarıyla insanı mest eden büyük usta