ciğerci

bjk akatlar spor ve kültür kompleksi'nin deli murat ile birlikte müdavimlerinden olan fanatik beşiktaşlı ağabeyimizin müstear ismi. beşiktaş erkek basketbol takımı'nın içeride oynadığı hemen her maçında tribünün sağ tarafını coşturma ve oyuna müdahale etme misyonunu de facto olarak üstlenmiştir. en bilinen repliği "everybody" olup; beşiktaşlı oyunculara sevgisini ara ara "ı love you lofton", " ı love you iverson", "aferin şirin" şeklinde bağırarak göstermektedir.

ayrıca oyun içinde rakip takımdan kimin sorun teşkil ettiğini hakemle birebir diyaloğa girerek anlatmaktadır. akatlar'ın tartışmasız sembollerindendir.
bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile hayretler içerisinde bırakmıştır.
galatasaraylı basketbolsever bir arkadaşımın akatlar'a gelme sebebidir kendisi. "olm ciğerci var, deli murat var, full animasyon" diyorum atlayıp geliyor.

replikleri kısıtlı olup bunlar sırasıyla; i love you, everybody, come on, ribaunt ve look'tur. birçok kere takımdaki oyuncuların ona bakıp "ne yapmam gerekiyor anlamadım ki" ifadesine büründüğünü görebilirsiniz.

bence replikleri o kadar basit değil. mesela top chris lofton'da ve atak yapıyoruz, herkes içeride. "everybody lofton" diyerek "gözünüzü dört açın, lofton'u kolaçan edin" derken diğer yandan lofton'a "herkesi iyi gözlemle, onları da hücuma ortak et" mesajı veriyor. *

beşiktaş kulübünün basketbol kombinesi satışlarını arttırmak için kullanması gereken bir kozdur bence. taraftarlar kendisinden haberdar olsa o tribün her maç dolar.
güngörenlidir. güngörenspor'un maçlarını zaman zaman kızı ile birlikte takip eder ayrıca beşiktaş'ı sembolize eden herhangi bir şey takmasına, giymesine gerek yoktur. beşiktaş bayrağı gibidir. 40 metreden belli olur.
kadıköy de ciğerci hulusi'de yenirse bir iki parmağınızı kaybedebilirsiniz.
23 kasım 2013 beşiktaş integral forex aykon ted ankara kolejliler maçı öncesinde takım ısınırken chris lofton'a -henüz karşılaşma başlamadığı için- gayet sakin bir ses tonuyla "lofton, everybody" şeklinde seslenen renkli sima. orta yerimden yarmıştır.
zamanında yine karabük'te yaşanmış bu atmosferi (http://www.youtube.com/watch?v=m2ee8n19g9s) yaşamak istemiştir.
ciğercinin göbek dansı ve evribadii ribaund bağrışları der susarım.