çocukluktaki efsane kuzen

bir çok çocukta, genellikle abisi olmadığı için efsaneleştirilen kuzendir. en iyi o futbol oynar, en yakışıklı odur, en iyi o taso oynar, en hızlı o koşar...

ben de kendimden 8-9 yaş büyük bir kuzenimi efsaneleştirmiştim.
ben doğduğumdan itibaren hep o yanımda olduğu için belkide, çok severdim.
beni annem babamdan çok o eğitip yetiştirdi bir çok konuda. bisiklet sürmeyi, nasıl frikik atılacağını, çoraptan top yapmayı, tezahürat yapılırken dikkat edilecekleri bile ondan öğrendim.

futbola olan sevgim ve tutkumun da sebebi odur. 3 yaşımdayken oturup saatlerce beşiktaş kadrosunu bana ezberletmeye çalışırdı. akşama kadar sevdiğim futbolcunun kartını ( şu sporcu kartları hani) bulabilmek için kart oynar, yarın
milleti ütebilmek için gerekli sayıda kartı alır, gerisini bana bırakir, 10 katı fazlasını ütmeye giderdi.

üzüldüğümse beni çok seven küçük kuzenimin yakınımda olmaması. ama ilk işlem tamam. 3 yaşında; çoraptan top yapmayı biliyor.

velhasıl; ıkimizde çoktan çocuk olmaktan çıksakta ` süleyman abim` benim için hâlâ efsanedir.
adam play off'ta arena'daki maçta hala bana taktik verip, sakinleştiriyordu lan. ben hiddetlenip ayağa kalktıkça kolumdan çekiştiriyordu. *
bir dönem trt'de -yıl vermiyorum ki yaşımız ortaya çıkmasın. siz güz dönemi diye kabul edin- * "muhteşem ikili" adıyla yayınlanan "perfect strangers" isimli dizinin karakterleri olan larry apilton ve balki bartalamus'u anımsatan kuzendir.
bi adet benimde sahip olduğum kuzendir.

mahalle maçlarında her maçı yenip üstüne dayak yerdi bizim takım. takım yerdi ama en baştan ayrılmıştım " x'in kuzeni diye ". ha bir de arada ne onların ne bizim mahalleden olan iki üç arkadaş bir araya gelip tokatlardı beni gidip kendisini getirirdim tek tek iade-i ziyaret yapardı.

hatta beni haksız dövdüğü için kuzenimden dayak yiyen arkadaşın kardeşi " ömrünün sonuna kadar x'i mi çağırıcaksın " diye zırvalayınca " sanane lan " deyip " kuzen iki tane de şuna vur " gibi oldukça eğlenceli bir anı bile yaşadım kendisiyle.

çocukluk işte. en iyisinden en kötüsüne iyi ki herkes vardı. bilgisayar oynayarak çocukluk mu geçer lan.