dale cavase

tribünümüzde bir ritüel haline gelen, her defasında görüntüsü tüylerimi diken diken eden şov.
ayrıca hoşgelen kartal. *
liverpool maçı haricinde yapılanarı bir türlü anlayamadığım tribün şovu kasımpaşaya iki gol atıyoruz hop ayakkabıları çıkartıyoruz deli gibi eğleniyoruz, burada şunu sorarım kasımpaşamı çok büyük yoksa beşiktaşmı kasımpaşa kadar küçük ? zira kanımca gerek yoktur.
avrupa maçlarında daha bir şevk ile sahnelediğimiz tribün şovu. ben takımla ilgili olduğuna veya olumlu bir etki yaptığına inanmamaktayım o ayrı
* italya'nın cavase takımı taraftarlarının söylediği bestedir. zira biz yapınca adı dale beşiktaş olmaktadır.
tribün şovumuz olmakla birlikte, telefon müziği olarak ta tercih ettiğimdir.


http://fizy.com/#s/12ygs8
sc braga ile evimizde oynayacağımız karşılaşmada yaklaşık 10.000 kadar beyaz eldivenle yapılacağını duyduğum muhteşem şov.
boca juniors taraftarı söylüyordu galiba. çok pis delirtiyor insanı ama
http://www.youtube.com/watch?v=ltsbuı4xnkw&feature=youtu.be
başka bir takımın bestesi ve marşıdır. asla ama asla beşiktaş taraftarının ne söylemesinden ne şovunu yapmasından ne stadta çalınmasından ne de bjk tv'de üzerine türkçe söz yazılmış halinin söylenmesinden mutlu olmadım, her zaman feci şekilde rahatsız oldum.

taklitler asıllarını yaşatır arkadaş. boca juniors avrupa takımı değil diye, herhangi bir turnuvada karşımıza çıkma ihtimali yok diye başka bir takımın marşının bu kadar rahatlıkla sahiplenilmesini hep çok saçma buldum. boca'nın değil de juventus'un marşı olsaydı kafamıza silah dayasalar söyletemezlerdi ama dimi.

tamam neredeyse bütün marşlar başka şarkıların besteleri ya da melodilerinden yapılır çok yerde. ama bir besteden şarkıdan yapmak başka, başka bir takımın şarkısından yapmak başka!

biz beşiktaşız ulan! tillahı bizde var marşın bestenin. ne gereksiz ne lüzumsuz bir iş bu dale cavase'yi söylemek. ha diyeceksiniz ki başka avrupa takımları da söylüyor, bize ne kardeşim, özentilik onların özentiliği, hırsızlık onların hırsızlığı.. popülermiş, herkesin ağzına pelesenkmiş bana ne!

liverpool maçındaki şov nedeniyle biraz olsun -mecburen- sahiplenmek durumunda kaldım ok. ama stadta maçtan önce ya da devre arasında ve bjk tv'de görmeye katlanamıyorum. hele ki hala taraftarın yapmasını hiç!

bi de üstüne çakma sözler yazılmış. bırakın kardeşim bu işleri. bütün marşlarımızın arasından seçki yapıp söylemeye kalksan maça sığmaz hala dale cavase amk..

biz beşiktaşız ulan!
stadın son maçında muhteşem bir şekilde yapılandır. bu güzel anı yakalayıp ölümsüzleştirmek isterdim ama en az 1000 kamera çektiği için sadece katılmayı seçtim. özellikle kollar aşağı yukarı yapıldığı zaman karşı tribün yerinden oynar gibi görünmektedir. futbolcuların bile durun 2 dakka da izleyelim demesi lazım olan bir görsel şov ve aynı zamanda taraftarın en güzel eğlencelerinden biridir.
11 mayıs 2013 beşiktaş gençlerbirliği maçında büyük beşiktaş taraftarının son bir heyecanla yaptığı tezahürat. önce kapalı alt üst kendi arasında sonra yeni açık ile karşılıklı yaptı. keşke bir grup "bütün stat bütün stat" diye bağırsaydı da bütün stat hep birlikte yapsaydı son bir kez. özleyeceğiz seni dale cavase-bazılarına göre dale beşiktaş-..
yamulmuyorsam liverpool maçından önceki provası güneşli bir öğleden sonra gençlerbirliği ile karşılaştığımız bir maçta yapılmıştır. hatta ben o gün itü maçka'da ingilizce kursundaydım da sürekli kantindeki camdan görünen stadyuma kaçamak bakışlar atıyordum.
https://www.facebook.com/photo.php?v=524366584265537&set=vb.143288092373390&type=2&theater