dame n'doye

beşiktaş'ın alabileceği forvet adaylarından biridir. beşiktaş seviyesinde kesinlikle olmayan bir adamdır. alınırsa yönetimin fikri "biz bu sene 3. lüğü antalya'ya teslim ediyoruz" dur.
http://www.fanatik.com.tr/video-galeri/besiktas/besiktasa-yeni-golcu-ndoye-611642

attığı bazı golleri yukarıdaki linkte görebilirsiniz. çok ekstrem bir durum yok fakat doğru zamanda doğru yerde olduğundan dolayı gol ile tanışıyor. ki forvet olmakta budur zaten.
hakkında hiç bir fikrimin olmadığı futbolcu.

iyi mi kötü mü bilmem, 2 maçını seyredip "bundan bir bok olmaz" diyen biri olmam. kötülemek içinde kötülemem.
söylenildiği kadar kötü bir forvet oyuncusu değildir. eğer ki çift santraforlu bir sistemde oynayacaksa beşiktaş, 15 golden aşağı atmaz. şayet ki tek forvet oynayacaksa kanat oyuncularının ve takımın beklerinin çok sağlı sollu orta yapması gerekir, beslemesi gerekir. ben bizim bazı taraftarlar kadar karamsar değilim açıkcası. en büyük özelliği seri, hareketli ve hava toplarına hakim yıpratıcı bir forvet olması. ayrıca istikrarlı bir oyuncudur. kolay kolay sakatlık geçirmez. tabii ki bu adamla oynadığınız zaman kanat oyuncularınız gökhan töre ve olcay şahan olmamalıdır. 2-3 kalibre daha yüksek daha kaliteli kanat oyuncularıyla oynamalısınız.
gelmez. rahat olun, fikret orman'ın ortaya attığı yem. geçen sene de demba ba öncesi ne isimler dolaşıyordu.
2008-2012 yılları arasında kopenhag'ta 143 maçta 78 gol atarak kariyerinin en parlak dönemini geçirmiş.
gerçek bir santraf..iyi transfer..
fırat günayer'in "forvet için rvp ile görüşüp, mario gomez'e yok deyip, lukaku için fiyat sorup, remy için tüm gücünle saldırırken, n'doye dersen, mutlu edemezsin"dediği futbolcudur ve sonuna kadar haklıdır.
kötü topçu değildir, beşiktaş'ta iş yapacaktır.

bu transfer beni gayet memnun eder açıkçası. gerisini, zlatan mlatan diye hamuru kabartanlar düşünsün.
videolarda seyrettiğim kadarıyla demba'dan daha iyi bir golcü gibi duruyor şut opsiyonu en az demba kadar iyi hem de ba'ya göre hava hakimiyeti olan bir topçu, hakettiği yere gelememiş olması biraz düşündürse de böyle oyuncularla başarıyı yakalamak her zaman daha zevklidir ve arkasında gerçek hikayeler bırakır.

tanım: beşiktaş'ın transfer etmek istediği futbolcu.

edit: demba gelene kadar chelsea'de kaç kez izlediniz kendisini 1-2 defa oda tesadüftür, senegal milli takımında da ilk 11'e ba'nın değil doye'nin ismi yazılıyor imiş
şenol güneş'in kendisini tanıdığından yola çıkarak mana bulmadan beklememiz gerektiğini düşündüğüm futbolcu. videolardan gördüğüm kadarıyla demba ba'dan daha etkili olması muhtemel. tabii karakteri nasıldır bilemiyorum.
kariyerinde oynadığı en büyük takım lokomotif moskova ve 30 yaşında. demba ba ise bize chelsea'den gelmişti. kıyas kabul etmez. zaten taraftar olarak demba ba dan sonra bu kadar sıradan bir oyuncuyu bile içimize sindiriyorsak, 3. olunca da konuşmamız gerekir.

tanım: gençlerbirliği ve eskişehir topçusu
sadece kopenhag takımında yaklaşık 0.5 gol ortalaması tutturmuş, onun dışında oynadığı takımlarda vasatı aşamamış, hangi özelliği ile bizim yöneticilerimizin ve teknik heyetimizin dikkatini çektiğini bilmediğim, 4 milyon euro etmeyecek bir futbolcu. 31 yaşındaki adama 4 milyon verip q7 için portoya 1.2 teklif ediyoruz. bu adam 3-4 gömlek üstün demekki biz göremiyoruz.
gelirse ya çok iyi olacaktır, yada fenerin webo transferi etkisi yaratacak ara ara bizi kurtaracaktır. beklediğim forvet transferi kesinlikle bu değil ama eğer yazılıp çizildiği gibi gerçekten şenol hoca istiyorsa ağzımı açmam. teknik direktörümüze bu konularda ciddi anlamda güveniyorum.
bir haber sitesinde 3 milyon pound gibi bir bonservis bedeli gördüm kendisiyle ilgili telaffuz edilen. yani tamam türk liginde iş yapabileceğini düşünüyorum ama bu para n'doye için çok fazla. bu haliyle beşiktaş için çok yanlış bir adım olur. gözünü seveyim, piyasa forvet kaynıyor. n'doye'ye 3 milyon pound verene kadar kimleri kimleri getirirsin.
--alıntı--

n'doye ismi bomba gibi düştü gündeme..teklif yapıldı..ancak hedef o değil..senegalli 3.alternatif..1) remy.. 2)gizli..

--alıntı--

kaynak: fırat günayer
https://twitter.com/mirrorfootball/status/625272180302053376
gelirse çok kelepir bir transfer olur.inşallah bizimkiler de ciddi düşünüyordur.
-- alıntı--

gomes + n'doye @besiktas 'a hayırlı olsun... - nurullah öztürk*

-- alıntı--
  • /
  • 4