daniel opare

  • /
  • 6
4 sezon standard liege forması giydikten sonra 2014-2015 sezonunda fc porto'ya transfer olan 1990 doğumlu ganalı sağ bek. ajax futbol akademisinde yetişmiş ve bir dönem real madrid rezerv takımında da forma giymiş. milliyet gazetesi beşiktaş muhabiri serdar sarıdağ, kendisi için teklif yapıldığını ve yanıt beklendiğini iddia ediyor.

edit: ahmet nur çebi tarafından da listede yer aldığı doğrulanmış.

edit 2: angola dedik ama ganalıdır. yanlış olmuş. teşekkürler zago30.
gelirse beşiktaş futbol takımına katkı sağlayacağını düşündüğüm sağ bek. hakkında yapılan yorumlar oldukça olumlu. sağ kanadı tek başına taşıyabilecek kapasitesi olduğu söylenmekte.
twitter'da kulübü porto'ya yarım sezon kiralık sözleşme önerildiği haberleri dolaşan sağ bek. kendisiyle anlaşılmış ve porto'ya da teklifte bulunulmuş, haber bekleniyormuş. evet iyice ölçüp biçiyoruz kesinlikle hak veriyorum, bu kulübün beş kuruşunu sokağa atmak istemiyoruz fakat transfer geciktikçe geleceğe dair planlarımızı da ertelediğimizi unutmayalım. neyse sezon başında fikret orman haftaya netleşir dedi dedi, dalga geçildi demba ba'yı netleştirdi. şimdi de sağ bek geyikleri yapılıyor, bu da demba ba etkisi yapar umarım.
opare'yi standard liege'den beri takip etmiş biri olarak söyleyebilirim ki bu çocukta iş var. fiziği, hızı ve bitmeyen enerjisi ile takıma gözle görülür katkı sağlar. bindirme konusunda kesinlikle sıkıntı olmasa da, bindirmeleri sonuçlandırmakta sıkıntısı var.
kendisiyle anlaşma sağlanan beşiktaş futbol takımının yeni sağ beki. yarın* istanbul'da sağlık kontrolünden geçtikten sonra antalya kampına katılması bekleniyor.
kim lan bu daniel? dediğim sağ bekmiş! tanıyanlar tanımayanlar için niye bilgi vermez ki diye de düşürtür ayrıca!
tamamen soru işareti olan futbolcu. 2013-2014 sezonunda standart liege formasıyla 39 resmi maça çıkıp 4 asist yapmış. daha sonra sözleşmesi bitmiş ve porto ile 4 senelik sözleşme imzalamış. 2014-2015 sezonunda iki hazırlık maçı hariç porto'da hiç forma şansı bulamamış. youtube videolarından izlediğim kadarıyla inanılmaz hızlı bir oyuncu. başka bir şey söylemek güç. umarım faydalı olur.
hakkında hiçbir şey bilmediğim ganalı sağ bek. bende merak edip football manager'de özellikleri, antrenör raporu nasılmış diye baktım. bana pek bir vasat geldi. gerçi bir oyun o kadar ciddiye almamakta fayda var.
http://i.hizliresim.com/127m7p.png
http://i.hizliresim.com/99b8l5.png
kas problemleri dolayısıyla aylarca formadan uzak kalmış porto'da. şu anda, ikinci yarı katkı sağlayabilecek düzeyde mi bilemiyoruz bakalım.
http://ghanasoccernet.com/ghana-defender-daniel-opare-shakes-muscle-problems-return-training-fc-porto/

ayrıca:
https://twitter.com/muhsinertugral/status/557286078177366016
sezon başında 3.5 milyon avro bedel ile porto'ya transfer olan ganalı sağ bek.

hakkında hiç bir bilgim yok ama şöyle bir şey var , porto bir adama kolay kolay 3.5 milyon avro vermez.
http://www.yarisaha.com/rapor-daniel-opare/
adı beşiktaşımızla geçen sağ bek. 18 yaşında real madrid transfer etmiş, sonra standard liege sonra 3.5'a porto. bu çocukta büyük bir potansiyel oldugu belli ama bir türlû bekleneni verememiş. aslında tam alış opsiyonlu kiralanacak topçu. ıçimden bir his iyi iş yapacağız diyor.
gönüllü scout ekibimizce riske girilebilir olarak tanımlanan topçu. yalnız genel kanı liege'deki gibi oynayacaksa gelsin gibi. son bir yıldır hiç resmi maça çıkmamış olması büyük handikap olabilir ama yine scoutlarımızın verdiği örneklerle bu sav yıkılabilir. josue ve djalma da ligimize gelmeden önce uzun süre resmi maç oynamamış.

kaynak: behranlar falan. tanırım, pırıl pırıldırlar.
kendisi ile görüşmelere başlandığı borsaya bildirilmiştir. hayırlı olsun.

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/61122/
adam çirkin beyler iş yapar.*
(bkz: çirkin sağ bek ihtiyacı)
http://www.kartalsozluk.com/gorsel/goster.php?baslik=daniel%20opare&gorsel=1
şampiyonluğa oynayan bir takım için riskli ve soru işaretleriyle dolu transferdir. şampiyonluğa oynayan takımın devre arası transferi nokta atışı, tabir-i caiz ise; az ve öz olmalıdır. oyuncunun liege kariyeri iyi fakat 1 yıldır maç yapmıyor. ne olacağını kestirmek güç. kesinlikle profesyonel transferi değil, onu söyleyebilirim.
isminin medyaya sızmasıyla beraber bir dünya soru işareti oluşturan futbolcu. kesinlikle alexander milosevic gibi hazır halde gelmeyecektir. takıma ısınması ve maç eksiğini kapatması neredeyse 1 ay demek. bu süre zarfından sonra da ne kadar katkısı olabilir bilinmez ki zaten yarım dönem kiralanacak dedikodusu var. umarım yanıltır.
kadro derinliği açısından doğru sayılabilecek bir transfer. hızlı, güçlü tempolu bir oyuncuya benziyor ama büyük maç oyuncusu olmasını beklememek gerek. fakaaat takımın en büyük eksiği mental zayıflıktı ve bu adam da mental açıdan çok güçlü bir tipe benzemiyor. alexander milosevic de genç sonucta. şimdi tolgay arslan deniyor o da mental açıdan çok güçlü değil. bize gereken sosa-ba profilinde, yaşında ve tecrübesinde bir defans oyuncusu. ismail-ramon-franco-milosevic-ersan-atınç-serdar-necip-opare. 1 tane mental açıdan güçlü oyuncu yok ya genç ya saatli bomba... bir ara adı gecen marko basa bu profilde bir stoper veya darijo srna bu tarz bir oyuncu. ama bizde böyle ruh sahibi tek bir defans oyuncusu yok. çok büyük eksiklik.
transferi süreci açısından atiba hutchinson'a benzeyen ve olası transferi sonrası benzer performans göstermesini temenni ettiğimiz yeni sağ bek adayımız.
  • /
  • 6