david seaman

sırf çizgideki duruşuyla bile güven veren, kendine has bir tarzı hatta kurtarış şekli olan**, 90lı yıllara damgasını vurmuş efsane ingiliz kaleci. kalede o kadar zariftir ki, top bile gol olduğu için özür dileyebilir. belki de dünyanın en iyi kurtarışını yapmasını sağlayan da budur, kim bilir...

işte o kurtarış:*

http://tinyurl.com/ylkznqv
moda olmadan önce arsenal'den manchester city'e transfer olmuş ikon kaleci. kariyerini ronaldinho'nun meşhur golü sonlandırmıştır.
tomas sivok tarafından gördüğü en kötü kaleci olarak nitelendirilen kaleci. hakikatten hafızalarda, yediği hatalı gollerle yer etmişti
az evvel highbury atmosferini ciğerlerime çekmek için yükleyip maç yaptığım fifa 2003'te dahi klasik hatalarına devam etmiş emekli ingiliz kaleci.

inter'le maç yapıyorum, inter defansın arkasına sarkıttığı toplarla kalemde tehlike yaratıyor, crespo'nun ayağından topu kapan keown oyunu soğutmak adına kaleciye oynuyor ve o da nesi! seaman topu ayağının altından kaçırıyor ve tarihin gördüğü en rezalet gollerden birine tanık oluyor highbury'i dolduran onbinler. o esnada golün şaşkınlığıyla aklıma gelen tek şey, ronaldinho'dan yediği o ünlü golden sonra ingiliz spikere tekrar hak vermek oldu tabi. insaf be adam!

(bkz: bu da böyle bir anımdır)