davutoğlu nun aklının zekatı size yeter

milli savunma bakanı ismet yılmaz beyanatı.

"milletin derdi davutoğlu olmuş, demek ki zamanında iyi koymuş" ya da "uff size ne be slklar:s:s" şeklindeki yaratıcı açıklamalarını da merakla beklemekteyiz.
son derece yerinde bir söz olmuş bence. dış politikanın "d"sini bile bilmeyip ahkam kesenlere inceden bir ayar çekmiş sayın bakanımız. ağzına sağlık.
akıl zekatı akıllara* başbakan'ın 'galatasaray'ın o stadın yapımında bir allah kuruşu yok' sözünü getirmiştir. akp lügatına eklenmesi şart yeni bir deyim sanırım.
geldiğinden beri amerika uşaklığından başka bir yapmamış dışişleri bakanının aslında ailemizin akıl küpü olduğunu anladığımız beyanat. son 10 yılda hiçbir ülkede insanlar zulüm görmemiş, filistin yaşanmamış ya da ırakta milyon tane müslüman katledilmemiş, kadınlar tecavüze uğramamış, sadece suriyede esed midir esad mıdır karar veremedikleri diktatör halkının soyunu kırmaktadır. buna müdahale edilmeli derhal saldırıya geçilmelidir. sonra rusya iran ırak yunanistan ve hatta azerbaycan'dan sonra suriye ile de düşman olunmalı, sorunlarla sıfır komşu politikası amacına ulaşması sağlanmalıdır. buna bakan lieratüründe davutoğlu zekası denmektedir. davutoğlu kafası da dense yeridir.
boğaziçi üniversitesi'nin ekonomi ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerini çift ana dal programıyla(çap) bitirmiş aynı üniversitenin "siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler" bölümünde doktora yapmış bir insanın zekasından bahsediyoruz.