denys boyko

  • /
  • 11
dnipro dnipropetrovsk'un, "king kong" lakaplı 1988 doğumlu kalecisi.

şahsen en beğendiğim özelliği mental açıdan kuvvetli bir kaleci olması. bunun ötesinde, güçlü refleksleri var ve uzun boylu bir arkadaş. en önemli eksisinin ise oyun kurmak olduğunu söyleyebilirim ama bu haliyle bile bizim 3 kalecimizden*** de daha iyi.

not: günay'ın ayakları boyko'dan daha iyi.
beşiktaş ile adı anılmaya devam ediyor. kendisi hakkında açıkça pek bir fikrim yok. ancak genel olarak çok uzun boylu kalecileri sevmem.
youtube videolarından izlediğim kadarıyla hiç beğenmediğim kaleci. ama ben kaleciden anlamam. güneş-sambade ikilisi doğru tercihi yapacaktır.
birçok arkadaşım gibi hakkında hiçbir fikrim olmayan kaleci. biraz ön yargılı olacak ancak bizden daha büyük kulüplerden transfer yapılmayacaksa bence boşa para harcanmasın. elimizdeki oyuncuların kopyaları için harcanan paralara yazık.

muslera ayarında bir kaleci gelmeyecekse samimiyetle söylüyorum kaleci transferine gerek yok. tolga kötü kaleci değil. ama çok yoğun bir psikolojik desteğe ihtiyacı var. örneğin bir ochoa alınmayacaksa, ki transfermark'ta göre değeri €5m, hiç zahmet edilmesin.

paramız yok demekle olmuyor maalesef. geçtiğimiz yıl belki de kalecisizlik yüzünden uefa avrupa liginde final kaçtı. demba ba için €6m ödemiştik ve ligin son çeyreği dışında verdiği katkı ortada. ayrıca satışından elde ettiğimiz kârı da söylemeye gerek yok.

eğer yüksek standartlarda bir kaleci alınamıyorsa, bu tip kaleciler için harcanacak paraya savunmamıza takviyeler yapalım. ersan 2 maç oynamadı savunma bildiğiniz sapıttı. gerçi onu da kabul etmiyorum çünkü elimizde milosevic ve pedro franco gibi milli savunma oyuncuları var. yetersizlikleri sadece maç eksiğinden kaynaklanıyor. neden biraz daha şans verilmez de kadromuzun derinliği artırılmaz anlamıyorum. dünkü maçta* gördük ki bizim yedeklerimizden de ayrı bir 11 çıkıyor. sonra bir adam sakatlanınca yerine kimi koyacağız diye hindi gibi düşünüyoruz.

bana kalırsa özellikle milosevic'in üstüne düşülüp devre arası sadece kaleci transferine yönelip, devre arası transferi için ayrılan bütün bütçeyi bu transfer için harcamalıyız. veli döndü. tolgay yolda. atibanın yükü oldukça hafifleyecek. necip keza şenol hocayla birlikte hergün üstüne koymaya başladı. ismail sakatlığından önceki futboluna dönüş yolunda.

bu işin başındakiler bunları benden daha iyi düşünüyorlardır tabii ki ancak insan dile getirmeden edemiyor. bu sene kaçmasın şu şampiyonluk artık. şampiyonluk hasreti, treni kaçırmamız halinde bu sezon sonunda 7 yıl olacak. biz de sevinmek için sevmedik demeye devam edeceğiz.

boşuna dememişler atanla, tutanın iyi olacak diye. atanımız tamam. hem de 2 tane. ya tutanımız?..

düzenleme: söz konusu kalecinin şöyle bir videosunu buldum;

https://www.youtube.com/watch?v=uh-1utkzsno
31 ocak 2016 tarihine kadar ekonomik yükümlülüklerini yerine getirmemesi hâlinde uefa tarafından avrupa kuplarından 3 yıl süreyle men edileceği bildirilen dnipro dnipropetrovsk'un satmak için çok zorluk çıkarmayacağını düşündüğüm kaleci.
dnipro takımını geçen sezon avrupa liginde finale taşıması kilit maçlarda yüksek konsantrasyonla oynadığının kanıtıdır ki beşiktaş'ın aradığı kaleci de bulunması şart olan bir özellik.bunun haricinde geçen sezon ukrayna liginde yediği gol sayısının oynadığı maç sayısından az olması bu ligin üstünde olduğuna işaret.finansal fair play sınırlandırmaları yüzünden illa kelepir bir adam alınacaksa düşünülebilir elbette ama şenol hoca'nın da adamın maç analizlerini izlemesi şart.kaleci konusunda taraftarlar rahat maç izlemek adına marka bir kaleci arıyor ama çoğunluk mrmic'in pek tanınmadığı halde ne denli iyi bir kaleci olduğunu hatırlıyordur herhalde.
kendisiyle ilgili herhangi bir bilgim yok fakat kalecisi başarısız olan bir takım , eğer barcelona deilse , uefa da basarılı olamaz die düsünüorum. cv si çok iyi.
birileri tarafından getirilmeye çalışıldığı iddia edilen kaleci.

http://besiktasliyiz.net/ikinci-sivok-zapotocny-vakasi/
yoklukta iyi gidicek kaleci.
lig tv haberine göre beşiktaş'ın anlaştığı kaleci. pek sindiremedim.

http://www.ligtv.com.tr/haber/besiktas-boyko-ve-douglas-ile-anlasti
sosyal medyada anlaşmaya vardığımız söylenmekte olan kaleci.

iyi mi, kötü mü, hiçbir fikrim yok. hiç izlemedim kendisini. en azından bir ayı* kadar olsa bari.
en az muslera kadar iyi kaleci olduğu söyleniyor.

musleranın 1 tık altı olsa yine kabul.
vasat bir kaleci. umarım adler veya ospina'dan biri gelir. bu adam tolga'dan iyi değil gibi duruyor. takıma sınıf atlatmaz.
adler hakkında duyduklarım beni ospina'dan da soğuttu o nispetle sıcak bakamadığım kaleci.
hiç izlemedim ama kalecisi kötü bir takımın uefa finali oynaması çok zor buna bakarak tolga'dan kesinlikle daha iyi kaleci olduğuna eminim en azından kaleci bizi çıldırtmaz.
transfer evrakları kulübe gelen kaleci. 2016 yılının ilk transferi olabilir.
rene adler söylentileri doğruysa ya da david ospina şansımız varsa 3. tercih olarak düşünülmesi gereken kaleci.
sevilla sportif direktörü monchi'nin kendisi için dnipro ile her konuda anlaştıklarını açıkladığı kaleci. yakında resmi açıklama yapılacakmış.
beşiktaş ile adı anılan süper kaleci mandanda yerine onu tercih ederim.
iyice uzayan kaleci transferinde, bence gelinen son nokta.
  • /
  • 11