devlet bahçeli

istifa etmesi gereken genel başkan.

bir adam 15 senedir seçim kazanamıyorsa istifa etmelidir. bilic 2 sezon şampiyon olamadı gitti.
hayatını biraz olsun irdeleyen birileri varsa günümüz türkiyesinde bulunan liderler arasında kendi menfaatini hatta parti menfaatini hiç düşünmeyen her zaman önce milletin sonra devletin menfaatini düşünen büyük liderdir. kendisi osmaniye de bir ağanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir . çok saygı duyduğu babasının teşviği ile eğitim ve öğretimine önem verir . ilkokul lise üniversite yıllarında başarı sıralamalarında hep en üstlerdedir . daha üniversitede kendisine devlet ağa der arkadaşları . ağa sıfatı parasından yada babasından kaynaklanmamaktadır . ağa sıfatını her derdi olana yetişmesinden herkesi sahiplenip korumasından kollamasından kaynaklanmaktadır. ülkücü camiada ise dönemin icraatlarını yürütenlerden değil ekip olarak fikir takımının içinde olmuştur . bu idea yı nasıl büyütebiliriz nasıl geliştirebiliriz kısmında yer almıştır . sonraları akademisyen olarak hayatına devam etmiştir . yardımcı doçentliğe kadar yükselmiştir . şu sıralar çok fazla dalga geçilen 40. yıl konuşmasının benzerini üniversitede 1982 yılında verdiği bir derste yapmıştır .

gazi üniversitesi basın yayın yüksek okulu'nda 2. sınıf öğrencileri türkiye ekonomisi dersinin hocasını bekliyor.
sınıf, öğrencilerin gürültü patırtısıyla sallanırken sert görünümlü hoca kapıda beliriyor. içeriye kızgın bir bakış atıp kürsüye geçiyor.
tebeşirle tahtaya kocaman bir (1) rakamı çiziyor.
"bakın" diyor. "bu, kişiliktir. hayatta sahip olabileceğiniz en değerli şey..."
sonra (1)'in yanına bir (0) koyuyor:
"bu, başarıdır. başarılı bir kişilik (1)'i (10) yapar".
bir (0) daha...
"bu, tecrübedir. (10) iken (100) olursunuz".
sıfırlar böyle uzayıp gidiyor:
yetenek... disiplin... sevgi...
eklenen her yeni (0)'ın kişiliği 10 kat zenginleştirdiğini anlatıyor hoca... sonra eline silgiyi alıp en baştaki (1)'i siliyor. geriye bir sürü sıfır kalıyor. ve hoca yorumu patlatıyor:
"kişiliğiniz yoksa, öbürleri hiçtir"

evet 40.yıl konuşmasını yapan kişiyle bu konuşmayı yapan kişi aynı devlet bahçeli .
geçenlerde cnn türk te bir programa çıktı sanırım aynı gün içerisinde r.t.e de habertürkteydi . aradaki farkı izleyenler anlamıştır . içerikten bahsetmiyorum usluptan bahsediyorum . rte tam bir mahalle kabadayısı gibi dünyaları ben yaratmışım havasında konuşmasını yaparken devlet bahçeli konuşması süresince hep efendim , sizde takdir edersiniz gibi karşındaki gazetecileri onare edecek şekilde konuşmuştur . ben devlet bahçeli hakkında konuşanlar için sadece şunu söylüyorum .

bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olan insanlarsınız ....
görevini bırakıp kuşadası'nda bi köye yerleşip orada bağ bahçe ile uğraşması gerekir.
yeter artık. geç bir köşede emekli hayatı yaşa.
kimsenin dinlemediği bir isyanın sözcüsü şu sıralar kendisi...püskevit, 40 yapar falan komikti...güldük geçti...bunun dışındaki söylediklerine bakabilirseniz eğer ne kadar haklı olduğunu görebilirsiniz...son zamanlarda mhp nin üstüne oynanan oyunlar, çıkan kasetler söylediği iddiayı kanıtlarcasına bir bir ortaya çıkıyorlar...bu adam püskevit dışında ne mi dedi?...dedi ki mhp nin üstüne oyunlar oynanıyor...neden?...çünkü mecliste bu apo nun cezasının ev hapsine dönüştürülmesine, sonra da serbest bırakılmasına tek ve en sert tepkiyi koyabilecek olan parti mhp...hiç kimse ama chp falan var diye gelmesin...onlar renklerini ysk nın 12 milletvekili adayını veto ettiğinde gösterdi zaten...peki bu oyunu kim yönetiyor?...gülen,apo ve tayyip...tayyip gülen ikilisini zaten biliyorduk ama buna apo yu ekleyip söyleme cesaretini gösteren tek adam şu anda kendisi...

bir siyasetci olarak kendisini beğenmem...partisini de çok sevdiğim söylenemez...ama bu iddiasına da tamamen katılıyorum...12 haziran dan sonra eğer mhp barajı geçemezse bu söylediklerinin olmaması için hiçbir sebep yok ortada...yok canım o kadar da olmaz diyorsanız erdoğan ın bundan yaklaşık 2 ay önce imralı ile görüşme sebebini biraz araştırabilirsiniz...

ama siz en iyisi boşverin bütün bunları...40 yapar, püskevit falan...komik şeyler işte...

-- spoiler--

37 yıl sonra sanki babasının çiftliğine gelir gibi türkiye’ye girmiştir. abdullah öcalan barış savaşçısıdır, terörist olan türkiye devletidir sözlerini isveç’te sarf eden rezil bu kişidir. imralı’daki kahramanı selamlıyorum, delilli ispatlı hain bu kişidir. türk dilini başımızdan def edelim hakaretini geçtiğimiz yıl almanya’da söyleyen bu kişidir. başbakan bu pkk’lıyı dost olarak görmüştür.

-- spoiler-- *

türk milleti olarak hak etmediğimiz politikacı.senin gibi temiz adamlarda politikayı hak etmiyor
ülkede yaşanan felaketlerin sorumlularından da biridir kendileri.

pasif, hitabet becerisi olmayan, seçim politikalarını eline yüzüne bulaştıran bir ihtiyardan fazlası değil asla.

akp'den chp'ye oy gitmiyor. saadet, büyük birlik gibi partiler de çok küçük oylar aldığı için insanlar oraya da yönelmiyor. akp'den kaçacakların ilk adresi mhp; fakat devlet bahçeli gibi bir beceriksiz olduğu için insanlar akp ile yola devam ediyor.

ben kendisini art niyetli buluyorum. akp ne zaman freni patlayan kamyon gibi uçuruma sürüklense el freni gibi yetişiyor imdada. ve artık başarılı olamayacağını bildiği halde çekip gitmiyor. yazık yazık!

mhp'nin başına akp'nin ve yandaş medyanın kolayca harcayamayacağı, insanlara güven veren, becerikli birisi geçmiş olsaydı bunlar olmazdı. zira o mhp %12-13 değil %20-25 arası bir netice ile seçimden ayrılırdı. bu da akp'nin oylarının %40'ın altına düşmesi olacaktı ki; tek başına akp dikdatörlüğünden ve yapılan onca zulüm, baskı ve demokrasi dışı eylemden kurtulmuş olacak; geleceğe güvenle bakabilecektik. zaten bunlar yaşanmış olsaydı yargılanması gerekenler sırasıyla yargılanır ve ülke başını boktan kurtarırdı.
bugün yayınladığı genelge recep tayyip erdoğana verilmiş en süper ayarlar listesinde rahat ilk 10da yer bulur
milliyetçi hareket partisi genel başkanı.
müge anlı şuursuzuna gereken cevabı vermiş mhp genel başkanı.

http://www.habervizyonu.com/haber/18296-muge_anliya_en_sert_tepki_bahceliden.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
kendinden beklemediğim bir açıklama yaparak, hala bir yerlerinde sağ duyu olduğunu gösteren siyasi lider
osmaniye doğumlu, milliyetçi hareket partisi başkanı ve bjk taraftarı olan siyasetçi.
“milliyetçi hareket’in hiçbir mensubu olayların içinde yer almayacaktır. hiçbir mensubumuz tartışma, keşmekeş ve anlaşmazlıkların görüş açısında bulunmayacaktır. bunun aksine hareket eden kim olursa olsun aramızda ve yanımızda bulunamayacaktır” diyerek eylemlere katılan parti teşkilat mensuplarının istifasını istemiş.
andımızın kaldırılması eleştirken andımızı yanlış okuyarak tekrar malzeme veren genel başgan, reis...

http://www.sabah.com.tr/webtv/turkiye/bahceli-andimizi-yanlis-okudu
an itibariyle konuşma yaptığı mhp grup toplantısı habertürk'de canlı yayınlanırken "alo fatih" demesi ile birlikte yayın kesilmiştir. yalnız reyiz acayip yardırıyor.

tanım: mehape genel başkanı.

edit: benden önceki süserlere uyarımdır; sakın ama sakın entarilerinizi silmeyin. zira 40. entari benimdir ve başlığın 40. entarisi vatana, millete hayırlı olsun.

11 şubat 2014 tarihli grup toplantısı politik stand up adına çarpıcı örnekler barındıran mhp genel başkanı.

habertürk'e "haber tayyo" demesi, recep tayyip erdoğan kemal sunal'ın şark bülbülü filminde, rahatlamak için dövecek adam arayan (mazlum.. mazlum'u getirin bana) dinçer çekmez'e benzetmesi, fatih saraç ve fatih altaylı için "arkadan kurmalı fatihler" ifadesini kullanması vb.pasif bir siyasetçi. akp'nin çatırdağı şu zamanlarda sağ bir parti olan mhp'nin önünü açmalıdır.
demirtaş'ın oy oranı sorulduğunda şu cevabı veren mhp genel başkanı;

"tercih edilmiştir. belli bir oranda da sayıları artmıştır. bunu bölücülüğe hizmet eden anlayışa götürmek doğru değildir."
çalıp çırpmaya hevesli olmadığın için yapında literatünde böyle bir davranış olmadığı için türkiye de senden bir bok olmaz güzel insan. biz bizi yemeyeni adam yerine koymuyoruz da illaki bir yaslaman lazım yoksa olmaz hele siyasetçi falan hiç olmaz aman diyim.
  • /
  • 2