dhkp-c

devrimci halk kurtuluş partisi-cephesi adlı terör örgütünün kısaltılmışıdır.
kuruluş yıllarında yasal bir mücadeleye zemin olmak amacı edinirken geçen yıllar ve değişen yönetimler ile yasa dışı bir duruma gelen örgüt
dev sol örgütünün partileşme kararı almasıyla oluşan parti. örgütün amacı anayasal düzeni silah zoruyla yıkmak yerine marksist-leninist sistemi getirmek olmuştur. artık terör örgütü olarak anılmaktadır.
burakcan karamanoğlu cinayetini üstlenmiş terör örgütü.

yayınladıkları bildiriyi okudukça duvarları yumruklamak istiyorum.

söz konusu bildiri: http://www.halkinsesitv.com/index.php/duyurular/14942-okmeydan-abluka-altnda-herkesi-okmeydanna-caryoruz.html#.uyhdqr9hikw.twitter)
berkin elvan ve burakcan karamanoğlu cinayetlerinde üstlendikleri rolü görünce amaçlarının ortalığı karıştırıp iç savaş ortamı yaratmaya çalıştıkları ayan beyan olan terörist. berkin elvan ve gezi için toplananlar umarım bu adamları içlerinde barındırmazlar. ölüm hiç kimseye yakışmıyor.
(bkz: terör örgütü)

ötesi berisi yok. cana kıymak gibi bir yöntemi benimsedği için; her türlü lanetlemeyi de hak etmektedir.
kendileri ve kendilerine benzeyen diğer gruplar gibi kuruluş amaçları gayet normal olarak lanse edilsede eninde sonunda eline silah alan devrimci halk kurtuluş partisi-cephesi'nin kısaltılmışı.
adında "devrim" kelimesini içeren ve marksist-leninist ideoloji belirleyen bir parti/cephe olmasına rağmen abdullah çatlı ile ilişkileri olan, yardımlaşan, adam öldürme konusunda birbirlerine destek olan terör örgütüdür.

(bkz: 9 ocak 1996 sabancı center'da üç kişinin öldürülmesi)
-
(bkz: özdemir sabancı)
(bkz: haluk görgün )
(bkz: nilgün hasefe)
-
22 ve 23 mayıs 2014 okmeydanı olaylarında artık iyiden iyiye sıtkını sıyıran örgüt. silaha sarılmışlar ve cepheyi "kısasa kısas" mantığıyla savunmaya geçmişlerdir. taarruz ve sabotajlar başlar mı bilinmez ama intikam yeminleri ettikleri söyleniyor.
efendim terör örgütüdür. amaçları ülkeyi kargaşaya sürüklemek ve her olaydan sonra halkı en olmadık şekilde eylemlere sürüklemektir. burakcan karamanoğlu'nu nasıl öldürdüklerini biliyoruz. bir devlet projesi olduğu aşikar.
tabanı kandırılmış gençlerden oluşur. gerçi bu gençlerde yaşadıkları ortamdan ötürü kandırılmaya oldukça müsaittir. üniversite dönemlerimde bunların evlerin içine molotof atmasına, sokakta yürüyen gençleri bıçaklayarak öldürmesine, hiç bir olayın olmadığı dönemlerde polise sapanlarla saldırıp fakültenin içine kaçıp "pooliss geliyoooo üniversiteler bizimdiiir" diyerek diğer sol görüşlü öğrencileri saflarına çekmelerine şahit olmuşumdur.

orospu çocukları şimdide masum halkı devletten silahla korumaya yemin ettiklerini açıklıyorlar. sokaklarda hiç çatışmamış bir çok genç ise bunların bu yaptığı eyleme tüm duygusallığıyla artık kızmayacağını açıklıyor.
zor kullanan devletten ne farkın kalıyor? öldürerek bir yere varanlara isyan ederken, biz de öldürmeliyiz anlayışını nasıl mide kabul ediyor anlamıyorum.

düz edit diknot: devlet projesi olduğu aşikar diyenler var ben inanmıyorum yazmam gerekiyordu.
tanım; terör örgütüdür. ötesi yok. yapacakları hiç bir eylem meşru değildir ve savunulamaz. bahane bulunamaz.
mit elemanlarıyla dolu terör örgütü. devletin bizzat kendisi.
geçtiğimiz günlerde mecidiyeköydeki üç büyükler(!) inşaatında hayatını kaybeden 10 işçi için esenyurt'ta bulunan ve torunlar inşaat'a ait olan torium avm'yi taramışlardır.
benim yazmak istediklerimi, toparlayıp yazan biri çıktığı için hakkında tanım dahi yapmayacağım (vurgula: sol olmayan) örgüt. buyrun;

https://eksisozluk.com/entry/50242692
solcular tarafından solculuğu kabul edilmeyen ama aşırı solcuların her eylemini hayranlıkla alkışladığı bir garip terörist örgüt.

ayrıca bu terörist grubun arkasında durmayan tüm sol görüşlü insanlar bu ülkenin iyiliğini isteyen has be has yiğitler olup benim "gardaş" diye tabir ettiğim insanlar arasında girerler.
sol olduğu kabul edilmeyen ama üyelerinin nedense sol görüşlü arkadaşlar tarafından yere göğe sığdırılmadığı bir örgüt.
sol ideoloji benimseyen bir grup değil terör örgütüdür.
muhabbet ettiğim solcu arkadaşlar kendilerini asla kabul etmiyor.