dindar bir nesil yetiştirmek hedefimiz

recep tayyip erdoğan'ın içinde daha fazla tutamadığı hülyasıdır..

http://www.haberturk.com/gundem/haber/711672-dindar-bir-genclik-yetistirmek-istiyoruz-

bir insana bakınca hangi mezhepten olduğunu ve günde kaç rekat namaz kaldığını merak eden, buna göre kategorize eden, bir erkeğin birkaç kadınla evlenmek istediği, hukuki kararlarını ulemaya devreden, herşeyini yaradan'a havale eden bir nesil istiyorlar..
"eskiden en çok korktuğum şey kafası güzel metalcilerden daha ziyade galyana gelmiş müritlerdi. ama artık şaman, budist, hindu, hristiyan ya da yahudi gruplarının ayrı ayrı örgütlenip bizde kendi içimizde dindarız diyerek yönetimde söz sahibi olmaya çalışmalarıdır." cümlesini az önce arkadaşıma kurdurtan rte nin açıklamış olduğu amacı.
%48'lik kesim için çok da rahatsız edici olmayan hedeftir.zira hoşlarına da gitmiştir.ne kadar şanslıyız diğerleri de bizim gibi olacak ve koyun gibi devam edeceğiz,hep birlikte söz dinleyip,anayasayı istediğimiz şekle sokup,o değiştirilemeyen maddeleri değiştireceğiz.oy almak amaçlı hepinizi bizim gibi yapacağız.dindar ve beleşçi,kopyacı,bağnaz asla hedefimiz adam gibi bir nesil yetiştirmek değildir.hedefimiz budur!
"eskiden yetiştirilen orospu çocuğu nesil " teşhisini koyanların, çevresini iyi kollayıp, din ile arınmak için daha çok çaba harcamalarına sebebiyet verecek durumdur.
ilk duyulduğunda, mahalle kahvehanesinin önündeki küçük taburelerde oturup, arkadaşıyla tavla oynayan, hayatı boyunca hiçbir üretkenlik göstermemiş, beyni; yıllardır süre gelen burun akmaları ile sümüğe dönüşüp akmış insan söylemi gibi gelse de, koskoca bir başbakan söylemiştir.

meselem din veya dindarlık değil, din, bireysel bir inançtır. meselem şu; neden empoze edilmek zorunda? neden insanlar kavrama yeteneğini kullanarak o sonuca ulaşmıyor da biz öyle 'yetiştiriyoruz'. neden daha genel bir kavramı, 'saygıyı' öğretmiyoruz. %90'ı müslüman olan ülkede, insanlar yolda hala korkarak yürüyorsa burada eksikliğin 'din' olduğunu nereden çıkarıyoruz?
iktidarın, nasıl bir nesil yetişeceğine karar verme, müdahale etme hakkına sahip olduğunu öğrenmemize vesile olarak, ufkumuzun genişlemesini sağlayan açıklama.
hükümetlerin görevi dindar/dinsiz nesiller yetiştirmek olmadığı için mantıklı olmayan önermedir.bu ne lan? aklıma ilk gelen şey ikinci dünya savaşı dönemlerindeki alman gençlik kampları geldi

dindar bir nesil vs nasyonal sosyalist nesil,kim yener ki acep?
liselerdeki katsayıların kalkması , binlerce öğretmen atama beklerken, sürekli atama alan diyanet'e 9 bin personel daha atanması bu çalışmaların birkaç örneklerinden birtanesidir.
sinemada, sokakta, parkta değil de, mezarlıkta yiyişmek üzere yetiştirilmiş nesildir...
bırakın milleti sevişsin be abi...
ölücez hepimiz...