dirk kuyt

1980 doğumlu hollandalı milli futbolcu. şu sıralar liverpool forması giymektedir. forvet ve sağ açık oynayabilme özelliklerine sahiptir.
fenevbavçe ye geleceği konuşulan winger/forward
https://twitter.com/nedenttoldu/status/208594897782063104
fenerbahçe'yle anlaşmıştır. kendisi için çok üzülüyorum.
fenerbahçe ile anlaşarak beni çok üzmüştür. kendime gelmem saatlerimi aldı.
1980 doğumlu bir futbolcunun 2.500.000 euro kazanabilecegi ve emeklilik zamanlarinda takilacagi düşünüldüğünde mantikli bir karar vermiş olan futbolcudur. maç başı alacağı ücretlerlede 3.500.000 eur' geliri olacagi tahmin edilmektedir. bonservisi ile birlikte toplam maliyet 10.000.000 tl'yi aşmaktadır.
ülkemize emeklilik için gelen fitbolculardan biri.
renkli basının farkını, ülkemize transferi ile birlikte bir kez daha kanıtlamış futbolcudur. dirk kuyt iyi bir futbolcudur, yetenekleri ve futbolculuğu tartışılmaz. ama 32 yaşında senelik 2,5 milyon euro alacak , futbol yaşantısının neredeyse son baharında olan bir yıldız eskisini , yılın transferi büyük bomba gibi aktarmak sadece renki spor basınımızın yapabileceği habercilik örneğidir.
liverpool dan fenerbahçeye, büyük düşüş olmuş valla.
kendisi hakkında beşiktaş taraftarı tarafından yapılan "emeklilik" eksenindeki yorumların tamamı, ne yazık ki abes kaçmaktadır. zira hemen ardımızda bir guti örneği mevcut. o zaman da biz bayram ederken millet "emekliliğini yaşamaya geldi yeğaaa..." diyordu. ikisini kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın; sadece emeklilik muhabbeti nedeniyle bağlantı kurdum. yapmayalım bence bunu. onun yerine, fenerbahçe'nin hâlâ, her şeye rağmen, pahalı ve iddialı transferler yapabiliyor olmasına kafa yormak daha mantıklı bence. böyle giderse, puan bile silemeyecekler bu takımdan. vaziyet onu gösteriyor, bu kadar rahat olduklarına göre.
kendisini izlediğim kadarıyla öyle pek emeklilik merakında bir adam değil. bence kendisini başka bir alanda kanıtlamaya çalışıyor.

beşiktaş taraftarının bu konu hakkında bok atması ise çok garip. sanane ne oluyor ki. biz kendimize bakalım avcarlıçürük'ün dediği gibi. daha 18 yaşında adamı getiremiyoruz takıma.
türkiye'ye geldiğinde ilk iş olarak kendisini bir cezaevi ziyareti bekleyen futbolcudur.
12 ağustos 2012 galatasaray fenerbahçe maçı için sahaya çıkan 22 adamın içinde, top oynamaya en istekli, en çok çalışan ve bütün bunları kurallar dahilinde yapan tek adam. cidden iş yapacak bir topçu
yeni transfer olduğu fenerbahçe'de takım arkadaşlarıyla ilişkisi çok iyi olan, sürekli onları motive etmeye çalışan, liverpool'dan aşina olduğumuz hırsına ve çalışkanlığına türk futbol seyircisini de hayran edecek 'energizer bunny' oyuncu.
'muslera ile aynı sayıda gol attı ehehsehzehe' diye dalga geçen galatasaraylılara kapağı uçan kafayla takmıştır ama andaval takım arkadaşının yaptırdığı penaltı zaferini elinden almıştır.

bu sezon kendisini bir kez çıplak gözle izlemiş olmak için liverpool forması ve atkısıyla kadıköy'de olacağım.
spor toto süper lig 2012 2013 sezonunda yapılan transferler arasında; en dikkat çekici performansı sergileyen golcü.
abi bizde bulsak ya böyle bi emekli dediğim futbolcu. bu adam mı emekliliğe gelmiş ? bu sene en dikkat edilmesi gereken futbolcular sıralamasında ilk 3te yer alır.
fenerbahçe ye giden birçok futbolcu gibi çirkefleşmemesini umduğum futbolcudur.
fenerbahçe kariyerine şampiyonlar ligi'ne giremeden başlamış olan yıldız topçu. (bkz:29 ağustos 2012 fenerbahçe spartak moskova maçı)
yaşının ilerlemiş olmasına rağmen 18lik oyuncu gibi hırslı oynayan emeklilikiçin geldi yeaa diyenleri hayrete düşüren süper bir oyuncu keşke böyle tabiri caizse yaşlı oyuncular bizdede olsa çamur atmayalım iyi oyuncu
  • /
  • 3