donald trump

güzeller güzeli iş kadını ivanka trump'ın babası olan iş adamı.
2016'daki abd başkanlık seçimlerinde cumhuriyetçiler adına yarışacak olan emlakçı.
hakkında şöyle bir video çıkan cumhuriyetçi aday.

https://www.youtube.com/watch?v=8wm248wo54u
robert de niro'nun yerden yere vurduğu cumhuriyetçi siyasetçi.

https://www.youtube.com/watch?v=55fj0fgpsqk
amerikan başkanlık seçiminde git gide güç kaybeden müteahhit.
14 haziran 1946 new york doğumlu abd'li iş adamı, siyasetçi, yönetici ve yazar.dünya`nın en zengin 400 kişisi arasında yer alan çatlak mecidiyeköy bulunan trump towers sahibi 2016 başkanlık seçimlerinde abd başkanlığına aday.
yıllar sonrasına büyük yaralar bırakacağını düşündüğüm siyasetçi.

dünya küresel bir krizin içinde. piyasallar gergin. dünyayı yöneten zengin ailelerin kapitalizmin çıkmaza girdiği bu süreçte yeni bir yöntem aradıkları biliniyordu. trump para siyasetini iyi bilen biri. sıkışan ekonomiyi, piyasayı savaşla yıkımla rahatlatmak bir yöntem... ardından sıfırlanmış ekonomi ayakta kalabilen ülkeler yeni sınırlar ile yeniden inşa edilecektir. bu zorbir yoldur. obama ile belirli oranda ekonomisini toparlayıp düzlüğe çıkan amerrika bu süreci orta doğu krizi ile uzattı ve artık dünyaya açmaya hazır.

amerikada siyasiler büyük eğitimlerden ve yönlendirilmelerden geçiyor. bakalım o büyük aileler ve amerikan güçleri trump'tan ne isteyecekler.

umarım bir delilik yapmaz.
pensilvanya, ohio, wisconsin, florida gibi kilit eyaletleri kazanarak 8 kasım 2016 amerika birleşik devletleri başkanlık seçimini zaferle sonuçlandırmıştır.
yeni başkanımız, kutlu olsun.
suriye devlet başkanı beşar esad’ı devirmek yerine ışid ile mücadeleye odaklanılması gerektiğini belirten 20 ocak`ta görevi devralacak taze başkan .
dünya'yı karıştıracağına ve savaşları daha körükleyeceğine inandığım ırkcı yeni abd başkanı.
isyan ile birlikte koltuğa oturacak başkan. abd sokaklarda
400 bin dolar olan başkanlık maaşını almayacağını açıklayan başkan.
ışidli ömer horasani'nin trump’ın müslümanlara yönelik nefret söylemi içeren açıklamalarının ışid için propaganda malzemesi olacağını savunarak, “amerikalılar kendi mezarlarını kazdı.” diye konuşmasına vesile siyasetçi.
göreve geldikten sonra milyonların halen protesto gösterileri düzenlediği başkan ..son olarak madonna kendisine siktir çekmiş.
  • /
  • 2