dorukhan toköz

beşiktaş'ın 3 yıllığına anlaştığı 18 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu.

http://www.fanatik.com.tr/2018/06/26/dorukhan-tokoz-besiktas-ta-1380298
kendisini geliştirerek cenk tosun'un bonservis rekorunu kıracak futbolcu olacaktır. b36 torshavn maçında yanlış hatırlamıyorsam şanssız bir şekilde golü kaçırmıştı. umarım ikinci maçta beşiktaş forması ile ilk resmi golünü atar.
genk ve sivas maçlarındaki performansı, bazı arkadaşlara bu kadar sabretmenin ne gereği varmış dedirten futbolcumuzdur.
sivas maçında, oğuzhan gibi bir adam sahadayken atılmayan dikine toplar kendisinin oyuna girmesiyle görünür olmuştur. gerçi roco'yu forvete çekip, şişirin diyen hoca daha fazla müsaade etmedi ama neyse.
güven yalçın kadar pohpohlanmıyor ama şimdilerde beşiktaşta topçu gibi topçu olan tek genç kendisidir. orta alanı toparlayan isim desek yanlış olmaz, oğuzhan özyakubumuzada 15 numarayı geri verip üzerindeki baskıyı kırsak tadından yenmez.
oğuzhan, tolgay, atiba, medel, necip gibi oyunculardan farklı olarak topu alıp taşıyabilen futbolcu. teknik olarak oğuzhan, tolgay seviyesinde olmasa bile top taşıması, ver kaç yapıp devam etmesi, dikine topla katedebilmesi ve fizik olarak güçlü olması dorukhanı farklı kılıyor. umarım formayı bir daha geri vermez ve beşiktaş çağdaş bir orta saha kazanır.
tv'den seyrederken adem ljajic ile sıkça karışan cengaver. çoğu pozisyonda hangisi hangisi spikerden sonra çözülüyor.
geleceğin beşiktaşında kesinlike yer alması gereken genç yetenek, kendini geliştirdikçe daha da iyi olacak.
ileride büyük adam olacak. umarım tüm sevdiklerimiz gibi o da gitmez.
cok yetenekli cocuk ama daha cok genc, sımarmadan calısması lazım. gol pozisyonlarında daha aktif olması lazım. modern futbolda defansif ortasaha kavramı yavas yavas yok oluyor. modric'i kendine ornek alabilir. adamın futbolcu kartında dm yazar ama cıkar pasalar gibi asist yapar, gol atar.

orta sahanın ortası, bir takımın kaderidir. futbolun en onemli mevkisinde oynuyorsan olagan ustu olman lazım. simdilik benim gozumde olagandır. olagan ustu bir genc icin bkz: cengiz under.
enerjisi ve dinamizmine çok ihtiyacımız var. çizgisini bozmadan üstüne koyup ilerlerse çok faydasını görürüz
emin adımlarla ilerlemeye devam eden futbolcu.
her geçen gün futbolu biraz daha büyüyen karakartal, gülümseyerek izliyoruz.*
tolgay'ın öpmek için gerekli aksiyona giremediği takımda armayı öpmek için her maç gol kovalayan ve hakkını alan, lafta değil içi dolu dolu harbi çift yönlü orta saha.
dorukhan toköz, beşiktaş'ta orta saha pozisyonunda görev yapan türk futbolcudur, sözleşmesi 1 tem 2018'den itibaren başlayan ve yeteneği ile göz doldurması ile 30.06.2021'e kadar sözleşme yapılan beşiktaş oyuncusudur.
bu sezon kendisinden çok şey beklediğim futbolcu.
normalde 2021'de bitecek olan sözleşmesinin uzatılacağına yönelik haberler çıkan futbolcumuz. aldığı maaşta da mutlaka büyük oranda iyileştirme yapılacaktır anlaşma sağlanırsa. şu anki kadroda ilk 11'e gözü kapalı yazılacak nadir isimlerden biri.
daha çok genç olmasından dolayı zamana ihtiyacı olan yetenekli bir futbolcudur kendisi.