dorukhan toköz

beşiktaş'ın 3 yıllığına anlaştığı 18 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu.

http://www.fanatik.com.tr/2018/06/26/dorukhan-tokoz-besiktas-ta-1380298
kendisini geliştirerek cenk tosun'un bonservis rekorunu kıracak futbolcu olacaktır. b36 torshavn maçında yanlış hatırlamıyorsam şanssız bir şekilde golü kaçırmıştı. umarım ikinci maçta beşiktaş forması ile ilk resmi golünü atar.
genk ve sivas maçlarındaki performansı, bazı arkadaşlara bu kadar sabretmenin ne gereği varmış dedirten futbolcumuzdur.
sivas maçında, oğuzhan gibi bir adam sahadayken atılmayan dikine toplar kendisinin oyuna girmesiyle görünür olmuştur. gerçi roco'yu forvete çekip, şişirin diyen hoca daha fazla müsaade etmedi ama neyse.
güven yalçın kadar pohpohlanmıyor ama şimdilerde beşiktaşta topçu gibi topçu olan tek genç kendisidir. orta alanı toparlayan isim desek yanlış olmaz, oğuzhan özyakubumuzada 15 numarayı geri verip üzerindeki baskıyı kırsak tadından yenmez.
oğuzhan, tolgay, atiba, medel, necip gibi oyunculardan farklı olarak topu alıp taşıyabilen futbolcu. teknik olarak oğuzhan, tolgay seviyesinde olmasa bile top taşıması, ver kaç yapıp devam etmesi, dikine topla katedebilmesi ve fizik olarak güçlü olması dorukhanı farklı kılıyor. umarım formayı bir daha geri vermez ve beşiktaş çağdaş bir orta saha kazanır.
tv'den seyrederken adem ljajic ile sıkça karışan cengaver. çoğu pozisyonda hangisi hangisi spikerden sonra çözülüyor.
geleceğin beşiktaşında kesinlike yer alması gereken genç yetenek, kendini geliştirdikçe daha da iyi olacak.