e kitap

internet üzerinden online kitap okuma şeysi.
kitapların bilgisayar ortamına aktarılmış biçimi.
ahmet şık ın imamın ordusu adlı basılmadan imha edilen kitabının bir kopyası olduğunun söylendiği kitap biçimi.... * *
bunun için özel üretilmiş cihazlara her kitap için yükleme yapılarak, hazırlanan kitaptır.özellikle seyahat vb. durumlarda kullanışlıdır ancak sayfaları karıştırma ve kağıt kokusunu hissedememe durumları sebebiyle kitapseverlerin pek te alışamadığıdır.
1 aralık 2013 pazar günü resmi gazete`de yayınlanan habere göre satışında uygulanan kdv oranının yüzde 18 den yüzde 8 düşürüldüğü duyurulan dijital kitap

uzun mesafeli ve uzun süreli bisiklet turlarına çıkarken yanıma aldığım basılı kitapların yerini alacak gibi duran kitap türü. bu gün bir delilik edip yurt dışı forumlarında çokça övülen, türkiye piyasasına yeni girdiği için de fiyatları oldukça uygun olan bir ürünü satın aldım ve .mobi formatında e kitaplar aramaktayım.

(bkz: calibro)
(bkz: calibro basic)
(bkz: pocketbook)
(bkz: pocketbook 614w)
hamur kağıda basılmış kitapları asla tarihe gömemeyecek olsa bile son zamanlarda deli gibi arşiv yaptığım elektronik kitap şeysi. halen gönlümde yatan e book readera sahip olamasam da şimdilik ipad mini de okuma konusunda gayet iş görüyor. yandex.disk depolama ve paylaşıma açma konusunda şimdiye kadar rastladığım en geniş, en derli toplu arşive sahip.

şurada .pdf formatında türk ve dünya edebiyatı, ayrıyetten sonlarda sosyoloji-felsefe ve özellikle en çok mutlu eden foucault, deleuze ve baudrillard kitapları var: http://yadi.sk/d/hww7s4pgbwmzs

şurada da .mobi formatında, ağırlık olarak türk edebiyatı olmakla beraber dünya edebiyatından kaliteli kitaplar var.
http://yadi.sk/d/-odxpıwpjwixv

not: yakın zamanda geniş bir sinema e-kitabı arşivim olacak, ilgilenenle paylaşıma açabilirim.
normal kitaptan okumak gibi olmasa da, böylesi de güzel bence. sayfalar sanki daha çabuk geçiliyor.*