edirne

trakyanın en büyül şehirlerinden. bir zamanların başkenti
osmanlı imparatorluğunun başkentlerinden biri , fatih sultan mehmet'in memleketi , mimar sinan'ın ünlü eserlerinin ev sahibi , peyniriyle ciğeriyle meşhur huzurlu memleketim.
türkiye'yi avrupa'ya bağlayan karayolu üzerindeki serhat şehri.
okuduğum şehre yarım saat uzaklıkta mimar sinan'ın ünlü selimiye camiisini topraklarında barındıran tarih kokan,meriçi enfes sık sık gittiğim güzel ilimiz.
gezi parkı direnişine destek için akp binasını basanların yaşadığı kent.

-- spoiler--

edirne (dha)- taksim gezi parkı'nda polisin kitleye yönelik müdahalesi edirne'de protesto edildi. protesto yürüyüşünde kitledeki 20 kişi, adalet ve kalkınma partisi il başkanlığı binasına kapıları kırarak girdi. bir süre akp aleyhine sloganlar atan gruptan 8 kişi gözaltına alındı.

-- spoiler--

göresim geldiği kent.
badem ezmesi tava ciğeri ve sivri sinekleri ile ön plana çıkan kent son 58 yılın en yağmurlu gününe denk geldiğim. çiçek meyhanesinde demlendiğim çınar altında demli çay içtiğim bu yıl tarımda verimli bir yıl yaşayan insanı ile ayrı güzel kent.
kartal yuvası açılan şehir.
selahattin demirtaş`ın edirne f tipi cezaevine konulmasından sonra yasaklarla tanışan kent.

alıntı--

edirne valiliği güvenlik komisyonu’nun kararına göre 30 kasım’a kadar kentte düzenlenmek istenen eylem, gösteri, yürütüş, toplantı, bildiri dağıtımı, basın açıklaması ve imza kampanyası gibi etkinliklere izin verilmeyecek.

alıntı--

kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verilen ilimiz.