erkan zengin

şu an eskişehirspor'da kiralık olarak oynayan beşiktaş'ımızın oyuncusudur.
*
2009-2010 sezonu ara transfer döneminde isveç ligi takımlarından olan hammarby'den beşiktaş'a transfer edilen 1985 doğumlu orta saha oyuncusu. 2010 yılının ocak ayında eskişehirspor'a kiralanmış olup isveç milli takımında da forma giymektedir.
beşiktaş'tan neden gönderildiği anlaşılamamış, şu an kadroda bulunan birçok futbolcudan uzak ara daha kabiliyetli adam.
bundan 1 ay önced aynı şeyi yazdım ulan biz bu adama doğru dürüst şans vermeden yolladık adam hakikaten yetenekli yani veliler ekremler dururken kim gönderdi neden gönderdi anlayamıyorum.
---------------alıntı---------------
uluslararası spor tahkim mahkemesi'nde (cas) son olarak matteo ferrari davasıyla gündeme gelen beşiktaş'a yine cas yolu gözüktü.

ferrari'de 8 milyon euroluk faturayla karşılaşan siyah-beyazlılar şimdi de eski oyuncuları erkan zengin nedeniyle mahkemelik oldu. eskişehirspor'da oynayan ve mustafa denizli döneminde isveç'in hammarby kulübünden bonservisi alınan erkan için yetiştirme bedeli ödenmediği ortaya çıktı. mali işlerden sorumlu yönetici berk hacıgüzeller, "erkan zengin'le ilgili 5 aralık'ta bir duruşma var. ödenecek olan tazminat yüksek bir rakam değil" açıklamasını yaptı.
---------------alıntı---------------
türk asıllı isveç futbolcu.

ayakları çok çabuktur aslında,formda olduğu zamanlarda çabuk adam eksiltiyor.
isveç'in irlanda ile oynayacağı milli maçın aday kadrosuna davet edilmiştir.
çok çok az oynadığı maçlarda yetenekli olduğunu belli etmişti aslında. tanım yapacak olursa mustafa denizli nin harcadığı bir başka futbolcu
önümüzdeki sene için transfer listesinde olduğu söyleniyor. kendisi hakkında fikir sahibi olacak kadar beşiktaş forması ile izleyemedik kendisini. potansiyelini eskişehirde fazlasıyla gösterdi. lig ve kupada oynadığı 30 maçta 12 gol 8 asist gibi enteresan da bir istatistik yakalamış kendisi. 3 paraya gönderdiğimiz adamı 3 sene sonra eşşek yükü ile para verip de geri alırsak, tarihe adımızı altın harflerle yazdırırız. makul bir fiyata alınırsa tadından yenmez tabi
isveç milli futbol takımına çağrılan sol kanat oyuncusu. özellikle eskişehirsporda ciddi atılım gerçekleştirildi. isveç milli takımını neden tercih ettiğini ise çok net bir biçimde açıklamış;
(bkz: türk değilim)
"türk değilim "dediği iddia edilen röportaj hakkında tamamen hayal ürünü bir röportaj demiş ve yalanlamıştır..kimse böyle saçma sapan bir röportaj veremezdi zaten.
davalı olduğumuz isimler kervanına bir yeni spor kulübünün eklenmesine vesile olduğu idda edilen isim. tabi haber milliyet'ten, onu da belirtmekte fayda var
-- spoiler--

siyah-beyazlı kulübün 2009 yılında isveç'in hammarby kulübünden transfer ettiği türk asıllı eski futbolcusu erkan zengin'in 15 bin euroluk dayanışma katkı bedeli ödenmediği gerekçesiyle hammarby; fıfa'ya başvurmuş, 100 bin euro cezai şart da istemişti. ancak fıfa cezayı kabul etmeyince, hammarby, cas'ta fıfa'nın kararına itiraz etmişti.

aftonbladet gazetesinin haberine göre, hammarby kulübü avukatı lars nilsson, 3 yıl süren dava sonunda cas'ın isveç kulübünü her noktada haklı bulduğunu ve bu kararın kuzey ülkelerindeki mevcut küçük kulüplerin bir zaferi olarak niteledi. hammarby sözcüsü henrik kindlund da, beşiktaş'ın kulüplerini küçümsediğini verilen bu kararla büyük külüplere darbe vurulduğunu söyledi

-- spoiler--

17 nisan 2013 eskişehirspor fenerbahçe maçında attığı golden sonra, formasının içine giydiği şu tişört nedeniyle;

https://pbs.twimg.com/media/bııj9gkcyaıv6j7.jpg:large

profesyonel futbol disiplin kurulu tarafından kendisine ihtar cezası verilmiş. vicdansız mısınız nesiniz, anlamıyorum ki. şu saçma sapan uygulama son bulmalı artık. saygı duruşu da yapmayın o zaman, ne alâkası var bunun "slogan" ile?
hesap gerçekse, twitter hesabından galatasaray'a transfer olduğunu açıklayan futbolcu.

https://twitter.com/erkanz10/status/329686849956241408

edit: hesap hack'lenmiş. haber doğru değil.
galatasaray ile anlaştığını açıklayan futbolcu.

https://twitter.com/erkanz10/status/329686849956241408 *

edit: hesap hacklenmiş yanlış anons.
transfer haberi doğruysa, borsaya açık bir kulüp olan galatasaray'ın kap'a görüşme açıklaması göndermemesi sebebiyle ceza alması gereken futbolcudur.

galatasaray'a transfer haberi doğru değildir. twitter hesabı hack'lenmiş.
belki de müteheyyiç davranarak yaptığı bir hata neticesinde yönetimsel bir ikaz alarak çözüm için heklendiğini belirtmiştir.
beşiktaş'ın ilgilendiğine dair gazetelerde haberleri çıkan futbolcu. ne diyeceğimi bilemedim.

http://www.fanatik.com.tr/erkan-zengin-yuvaya-donuyor_3_detail_33_310786.htm
  • /
  • 4