erkek adamın erkek çocuğu olur

bir bebeğin kız ya da erkek olmasının erkeğin spermlerindeki kromozomlara bağlı olduğunu bilmeyen cahil insan söylemidir.
şöyledir:
dişideki xx kromozomları ve erkekteki xy kromozomları,döllenme sırasında dişi kendi kromozomlarından "x"* olanını verir, erkek ise kendi kromozomlarından "x" ya da "y" yi verir.dişinin verdiği "x", erkeğin verdiği "x" le birleştiği takdirde "xx" oluşur ve kız bebek dünyaya gelir, erkek "y" veriyorsa da dişinin "x" iyle birleşip "xy" yi oluşturur ve erkek bebek dünyaya gelir.
demek ki her şey kime bağlıymış?erkeğe.
ayrıca hiç şunu düşünmüş müdür bunu söyleyen ''her erkeğin erkek çocuğu olsaydı''...
ye tatlıyı çıkar hakkıyı, ye ekşiyi çıkar ayşeyi teorisine uyulursa erkeğin adamlığına toz kondurulmaması gereken bir sözdür.

(bkz: bütün pastahaneyi yedi bitirdi, suç onda ağa babam)
içinde geçen 'erkek adam'dan kastedilenin delikanlı, 'erkek' gibi 'erkek' olduğu çıkarımını yaptığım önermedir.*

kabaca bir hesap yaparsak:

dünyada 6 milyar insan olduğunu düşünelim. hadi 7 milyar olsun.* bunların 4.5 milyarı erkek desek, 500 milyonu kısır desek, 4 milyar erkek önce 4 milyar kadın bulmak zorunda erkek çocuk yapabilmek için. ama kalmadı. önerme, önerilemeden yıkıldı. vay amk!

ha bir de insan soyunun üremesi için erkek adamın kız çocuğu da olması gerekir. aksi takdirde...*
sonu kaçınılmaz olarak eşcinsellik olan önerme.
ataerkil toplumumuzda özellikle doğu bölgelerimizde hala kabul gören inanış, rivayet. erkek adama erkek çocuk doğuran kadınlarımız da haseki sultan statüsünde bu arada unutmadan geçmeyelim.
aslında iş o kadar basit değildir. yani anne x veriri gerisi babaya kalmış değildir.
rahmin asitik oranı( eski tarihlerde kadınlar hamile kalmamak için ilişkiden önce rahimlerine limon sıkarlarmış.), döllenmenin gerçekleştiği tarihte annenin yumurtlama sayısı ve gününe bağlı olarak ihtimaller artıp azalmaktadır. genel kanı erkek istiyorsanız annenin ilk adet tarihinden itibaren 14-16 günler arası ilişkiye girmektir. bu pick noktadır ve sonucu kesin olmasa bile çoğu araştırmalar bu tarihte erkek olma ihtimalinin arttığını, bu tarihten ileri ve geri gidişlerde özellikle uç noktalarda kız olma ihtimalinin arttığını gösterir.
aslında erkek egemen bir söylemdir.ama çocuğunuzun erkek olacağını öğrendiğinizde,özellikle de baba adayıysanız dilinizden düşürmeyeceğiniz cümledir.
saçmalıktır.bunu söyleyen şahsiyetin anasını nasıl olmuştur bunu sorgulaması gerekir bunu söylerken.*
ye tatlıyı çıkar hakkıyı diyen zihniyetin sonunudurr.....
biz ölelim o zaman vari hedefleri doğuran ifade.
bilim, medeniyet, çağdaş fikir falan hikaye arkadaş. bu başlıkta söylenenler doğrudur beyler. aslanım 10 günlük oldu.