erkeklerin kadınlardan daha gelişmiş olması

cambridge üniversitesince bilimsel olarak kanıtlanmış durum. zaten herkes bunun farkında aslında ama bilimsel olarak kanıtlanması da daha güzel olmuş kanımca. merak edenler için link de verelim.

(http://www.milliyet.com.tr/erkekler-kadinlardan-ileride-/yasam/sondakika/16.01.2010/1186727/?ver=98)
eşittir : kadınların erkeklerden daha az gelişmiş olması
yanlış bir önerme. ilgili araştırma, daha çabuk evrildiğini, değiştiğini belirtir.
erkeklerin gelişmesi 7 yaşına kadar sürer vo sonrasında durur. *

(bkz: 7sinde neyse 70.de de odur )
erkeklerin daha iyi futbol oynaması dışında hayatta çok örneği görülmeyen fikir
isviçreli bilim adamları diyene kadar inanmayacağım bir yorum.
hadi diyelim ki hatun milletinden daha gelişmişsiniz,kabul ettik bunu...bu dünyanın hali ne o zaman sorusunu da hakeden durumdur..aklınız fikriniz hatun milletine hava atmak önermesini tekrar sağlayan araştırmadır...bi zahmet daha ileri gidin de maymunları geçelim isyanına da sebep durumdur...
bütün icatları yapanlar evet yüzde 90 gibi genellemeyle erkeklerdir.ama şimdi sormak lazım erkekler bu icatları yaparken neden yaptılar?
1)tekerlek:evine devamlı geç kalan ve eve gelince birsürü laf yiyen erkek,kadının eve daha erken gelmezsen seni almıyacağım eve git birşey icat et demesi sonucu bulunmuştur.
2)telefon:kocasından devamlı şüphelenen graham bell in karısı tehdit yoluyla ben senin oralarda ne iş çevirdiğini bilmiyorum ya karıyla kızla bişiyler yapıyorsan demesi sonucu git çabuk haberleşeceğimiz birşey icat et ki ne yaptığını biliyim demesi sonucu bulunmuştur.
3)ateş:karısının yeter artık ben çok üşüyorum üstümüzde ki 2 yaprakla bu iş olmayacak ısınacak bir şey bul yoksa sana vermiyeceğim demesiyle ateş icat edilmiştir.
4)elektrik:geceleri karanlıktan korkan kadın kocasını tehdit ederek ya odayı aydınlatacak bir şey icat et ya da çek git denmesiyle erkeğimiz elektriki bulmuştur.

bunlar belli başlı en önemli icatlarımız yani gelişmişlik kadın sayesinde olmuştur.yoksa siz bugün hala tekerlekteydiniz...
fiziksel olarak kanıtının genellemelerde yüksek olduğu bir durum.
onun dışında uzun tartışmalara açık bir konu.
erkeklerin pek ekmeğini yiyemediği hadise.

gine kadının kıçının dibinden ayrılmıyorsunuz,gine parmaklarda oynatılıyorsunuz.

ne anladım ben o gelişmişlikten??