ersun yanal

  • /
  • 6
10 eylül 2011 eskişehirspor beşiktaş maçı sonrası ismi beşiktaşımla anılan 1961 doğumlu teknik direktör. arda turan ve selçuk inan'ı türk futboluna kazandıran adamdır aynı zamanda. gençlerbirliği'nin başındayken 100. yıl şampiyonluğumuzda bizi fatih terim den daha çok zorlamıştı kendisi...
ligler sadece ilk yarı oynansaydı 3 şampiyonluğu olacaktı kendisinin.
fatih terim ve ögrencileri tarafından kuyusu kazılmış milli takımdaki görevinden ayrılmak zorunda kalmış teknik adam,ileride bir gün beşiktaşımızın başına geçeceğini düşündüğüm,başarılı olur ya da olmaz cesur futbol oynatabilecek hocalardan biri.
alameti farikasi ofansif futbol olan calistirdigi her kulupte basarili olmus ,genc yetenek avcisi hoca
zamanında milli takım hocası iken hakan şükür'ü kadroya almadığı için "ersun yalan kral hakan" sloganıyla protesto edilen teknik direktör.
federasyon tarafından görevine son verilen eski futbol genel direktörü.
twitter'da tt olmuş zat-ı muhterem. beşiktaş'la gizlice görüştüğü söyleniyor. allah muhafaza diyorum, başka da bir şey demiyorum.
aylık 130.000 tl maaşı kesilince olay açıklamalar yapmış. kovulduktan sonra beni fenerliler bitirdi demiş.
kim ne derse desin beşiktaş'ın basında görmek istediğim hoca..
adı ciddi ciddi beşiktaş ile anılmaya başlanmış teknik direktör.
çalıştırdığı takımlara inanılmaz yanlış antrenman programları uygulatan, sezonu marifetmiş gibi en erken açan, futbolu kesinlikle bilen ama bu teknik yanlışları sebebiyle lige fırtına gibi girip ikinci yarıda sıçış yaşayan takımlar yaratan teknik direktör.

sahip olduğu duruş ile her ne kadar bize yakıştırsam da, üstesinden bir türlü gelemediği bu teknik zaafları nedeniyle şahsen beşiktaş'ı çalıştırmasını istemem.
şunol güneş vb. birçok isim varken beşiktaş'ta teknik direktör olarak görmek istemediğim kişi.
beşiktaş'a gelmeyecek hoca.

en azından ben öyle inanmak istiyorum. almanlar iyidir almanlar. terbiyesizlikleri dışında shunster dahil hepsini sevdim şimdiye kadar.
13 mayıs 2013 bursaspor eskişehirspor maçı sonrası burak yıldırım cinayetiyle ilgili olarak "türk futbolunun iklimi umarım değişir" açıklaması yapmıştır. ayrıca bursaspora avrupada başarılar dilemiştir.
türk futbolunun bilimsel yüzü olarak lanse edilen; gelecek vaad eden teknik adamlar listesinde sürekli adı bulunan; ama bir başarısını henüz göremediğimiz teknik adam. yani fos çıktı
fenerbahçe'nin yeni hocası.

edit : öyle attık ortaya ama inşallah götümüzde patlamaz.
kulislerde adı fenerbahçe ile anılan, sözüm ona kurt hoca.
http://www.ligtv.com.tr/haber/yanal-fener-icin-geldi
aziz yıldırım'ın fenerbahçe'nin teknik direktörlüğü için anlaşma sağladığı son dakika gelişmesi olarak geçmeye başlayan teknik adam. yalnız sonunu bir fıkra ile bağlamışlar. aziz yıldırım, anlaşmayı yönetim kurulunun onayına sunacakmış.
teknik direktörlüğünü yaptığı takımlara kendi tarzını hep yansıtabilmiş teknik adam.

fener'e giderse işi zor. sempatim de var hani kendisine, fener bu adamı yer diye düşünüyorum .
  • /
  • 6