ertem şener

  • /
  • 6
dinamo kiev maçını niye anlatmadın a.q diye sordugum spiker
an itibariyle anlattığı tottenham milan şampiyonlar ligi maçında söylediği sözlerle beni yaran spikerdir.
pato adlı milan lı oyuncu silvio berlusconi nin kızı sanırsam slyvia ile birlikteymiş ve formu * da gayet de iyiymiş.
şu an itibariyle yardırmakta olan spiker.

-inzaghi için, "bir dönem rakiplerinin içinden geçiyordu, şimdi mr cihazlarının içinden geçiyor."
- gereth bale için "solun gercek lideri bale oyunda"
-yine bale için, "gareth bale, maicon'un yaşam sevincini elinden alan adam" dedi ve evet hepsini aynı maçta söyledi.
(bkz: biri şunu durdursun)
tottenham milan maçın da sandro un her topu kesişinde artık yeter dercesine gülerek sandro diyen güzel insan
twitter'da her gün düzenli olarak (çoğu zaman günde birkaç kez) "mourinho -büyüktür işareti- guardiola" yazan ve bu konuya dair çok eğlenceli tespitler yapıp, takipçilerinin gününe renk katan adam.
dün gecenin en çok konuşulan ismi olmasına istinaden bazı şeyler söyleme gereği duyduğum güzel insandır. dün geceki maçı izlemedim ama hakkında yazılanlara bakılırsa, sayesinde baya eğlenceli geçmiş. ama böyle düşünmeyen bazı densizlerin varlığı da göze çarpıyor, özellikle twitter'da. hele bir tanesi çok ağır bir küfür etmiş, sonra ertem şener rt'leyip kendisini afişe edince özür dilemiş. sesi kısıp izledim diyenler var. arkadaş nedir sizin derdiniz? ilker yasin mi anlatsın istiyorsunuz? porto maçında da ilker yasin çok konuşulmuştu ama olumsuz yönde. onu beğenme bunu beğenme, ekşi sözlük takipçilerinin çok iyi bildiği bir kalıp vardır ki bence tam yeridir: arkadaş bi siki de beğenin be. şimdi ertem şener üzerinden bu kadar dellenmemi anlamsız bulanlar olabilir ama bu saçmalık futbolun geneline yayılmış durumda. her maç için ideal 11 kurup "ilk 11 şöyle olmalı" diyip, o 11'le çıkınca yine beğenmeyenler mi dersin, beğenmediği teknik adamlara seviyesizce lakaplar takanlar mı dersin, ne ararsan var. herkes her şeyi çok kolay zannediyor. acaba bu işkembeden sallayanların hangi biri, ertem şener kadar objektif ve herkese eşit mesafede olabilir -beşiktaşlı olmasına rağmen-? ya da onun sahip olduğu futbol bilgisinin yüzde kaçına sahiplerdir ki? nefret ediyorum bu çok bilmişlik furyasından ama ne yazık ki bu furyaya en büyük çanağı tutan da medya. böylelerine memleketimde kullanımı yaygın olan bir sözle seslenerek son vermek isterim entry'me sözlük:

(bkz: bi sen biliyon a.k.) *
bir idoldür. dünkü milan maçında gareth bale yi öyle bir övdüki dünyada sanki onun üstünde bir oyuncu yoktu izleyicinin ruhunu okşuyan birisi
şu sıralar twitterde libyayla ilgili bayağı tweet atan spiker.
mourinho hayranı olup, takım olarak barcelona taraftarı olan ve bunu daha önce twitter'ından duyuran, şahsına münhasır spiker. türkiye'de tuttuğu takım ise elbette ki beşiktaş (bunu da bizzat açıklamıştı).
barcelona taraftarı olduğunu şu şekilde açıklamıştır:
http://twitter.com/#!/ertem_sener/status/47058275585376256

**

bir de şöyle bir şey var, alakalıdır belki:
http://twitter.com/#!/ertem_sener/status/47059060113154049
şöyle bir şey yazmış ama...
http://twitter.com/#!/ertem_sener/status/58974039510757376
hala barça taraftarı olduğunu iddia edenler için gelsin...

https://twitter.com/#!/ertem_sener/status/60315004729180160
beşiktaş ve barcelona taraftarı, jose mourinho hayranı, olabildiğince objektif olmak ve kimseyi kırmamak için olağanüstü çaba sarf eden fakat çabaladıkça yanlış anlaşılan, güzel yürekli insan. birkaç gün önce -sanırım el clasico günüydü- yapılan terbiyesizliklere dayanamayıp birkaç kişiyi block'ladığını açıklamıştı twitter'dan. adamın yalnızca bir spor spikeri ve futbol aşığı olduğunu anlamak istemeyenler, ille de bir takımın sempatizanı gibi davranmasını bekliyorlar. tipik kör fanatik türk zihniyeti. zamanında twitter hesabını bu sebeple kapatmıştı, bu ikinci hesabı. böyle giderse bunu da kapatacak ve şahsen çok üzüleceğim...
kendisiyle uğraştığımı duyup bana kapak bırakan spikerimiz...*

https://twitter.com/#!/ertem_sener/status/60714194965762048
biraz önce verdiğim ricardo kaka ve maicon transfer haberlerini veren adam...kafa karışıklığı sonucu ersin düzen yazmışım...düzelttim ama...sorun yok...
az evvel twitterda "pfdk dominik'teki olaylar sebebiyle beşiktaş'ın sahasını 2 maç kapattı !!!" bu cümleyi paylaşan kişi.

bekliyoruz...
iddia ettigi gibi,
kaka leite, maicon, hamit altintop, forlan ve teknik adam olarak jesualdo ferreira transferleri gerceklesirse gider her yerinden öperim. o derece !
  • /
  • 6