ertuğrul sağlam

41 Entry Daha
beşiktaşımızı iyi güncü ve eziklerin diline dolamış, herkesin bildiği cemaat lobisiyle bir yerlerde tutunan ortalama teknik direktör.

büyük takım ve büyük maçların hocası değildir, oyuna müdahele yönü sıfırdır böyle maçlarda. bunu ne bizdeki liverpool faciasına ne kadıköy'deki maçlara bakarak söylüyorum. bursaspor'un twente ile deplasmanda oynadığı maçı hatırlayacak olursanız, turun nerelerden gittiğini görebilirsiniz.

transfer konusunda son dönemlerde güzel örnekler vermişse de, esasen başarısız bir teknik adamdır. beş para etmeyecek adamlara milyonlar harcatmaktan geri durmamıştır. holosko için, 5 milyon artı emek hırsızı ve koray nedir abi? zapotocny için 4.5 milyon nedir? tabi bu transferlerde çeşitli pis işler döndüğü ortadaysa da bursaspor'a aldırdığı tagoe, bangoura gibi adamlar da ortada değil midir?

sonra gözlemlediğim kadarıyla gelişimini tamamlamış ve olmuş bir hocadır. görev aldığı takımlara bakacak olursak, diziliş farklılaşmış olsa da, oynattığı futbol karakteristiktir. takım yönetimi adına kafasında belirli doğrular olan ve bunları aşamayacak bir yapısı vardır. oyuncuları disiplin altına alma şekli hep oyuncuları takımdan soyutlayarak ceza verme şeklindedir.

gençlerle çalışmayı sevse ve gençlere değer veren bir yapısı olsa bile eğer çok çok kaliteli değilse gençleri düzenli oynatacak bir cesarete sahip değildir. tersi bir durum olsa bursaspor gibi bir alt yapı fabrikasında parlattığı oyuncu sayısı fazlaca olurdu. oyuncu yetenek ve potansiyel yargılama özelliği ise düşüktür. emek hırsızı dersek, yeterli olur kanımca. yine serdar özkan'daki anlamsız ısrarını da örnek verebiliriz.

ligin dinamiklerini iyi bilir, şapkadan tavşan çıkarmaya çalışmadan doğruları yapmaya çalışır. ancak bu kendi fikrim, kendisine kademe atlatacak teknik adam zekasına sahip değildir kendisi. bu nedenle muhtemelen kariyerindeki zirve noktası abdullah avcı'dan sonra milli takımın başına geçmek olacaktır, eğer ileride beşiktaş kendisine bir şans daha vermezse.

100 Entry Daha