euro 2016 avrupa futbol şampiyonası

28 Entry Daha
a grubunun tamamlandığı, diğer grupların tamamlanmak üzere olduğu futbol turnuvası.
şu ana dek oynanan karşılaşmalardan, bir favori çıkaramadım. favoriler var ama diğer tüm rakiplerinden çok önde olan lider takım yok.
turnuva öncesi söylediğim gibi, italya'nın sampiyonluğuna inanıyorum. ispanya ve almanya da beklediğim performansları gösterdiler.
almanya'nın beklerinden aldığı hücum katkısı düşük. takım yeterince baskın oynayamıyor. bunun bir başka dezavantajı da müller'in etkisini düşürmesi. löw, mülleri sağ kanatta görevlendiriyor. höwedes'ten yeterli katkıyı alamayan müller, ceza sahasına giremiyor. girse de kalamıyor. müller'in sevdiği alanı işgal eden götze, macaristan karşısındaki performansını turnuvada gösteremedi. aslında rakiplerin sıkı markajı bunun tek sebebi değil. birçok almanya hücumu götze'ye değil, gomez'e hitap ediyor. götze'ye uygun oyun -bence- hiçbir zaman oynanmayacak. değişim, götze'nin o bölgeden ayrılması olacak. bunu gomez'li de yapabilirler, gomez'siz de. draxler, savunma arkası koşularıyla, tehlikeli bölgede topla buluşuyor, bazen kendisi topu ceza sahasına sokuyor ama son tercihleri sorunlu oluyor. draxler'i hamle oyuncusu olarak düşünmek gerekebilir, mesut'un sol tarafta oynamışlığı var zaten.
almanya'dan daha çok söz ederiz. löw henüz son sözünü söylemedi. şimdilik şunu söyleyebilirim, bu düzenle başarı gelmez.
italya ve ispanya'yı sonra konuşuruz. zaten şampiyon bu 3 takımdan biri olur.
7 Entry Daha