fatih terim

162 Entry Daha
geleceğe dair planlar yaparken önündeki tek engel beşiktaş olan teknik direktördür. neden mi böyle düşünüyorum? bana göre kendisi bu sezonun sonunda gs'den ayrılıp milli takımın başına geçme planları yapıyordu. ama fatih terim için 2. gs dönemi istediği şaşaa ile bitmeli. bunun da tek yolu türkiye'de tek 4 yıldızı olan bir takım bırakmak. yani ilerde gs ile anıldığında sadece 4 kez üst üste şampiyonluk ve uefa kupası değil, bir de 4. yıldız akıllarda kalsın ve ben katmerli efsane olayım istiyor. bu 4. yıldız olayını çok önemsediğini çalışma ofisindeki gs ambleminin üzerine yaptırdığı 4. yıldızdan da anlayabiliriz. ünal aysal ile aralarında çekişme olduğu ise aşikar. sadece ünal aysal aziz yıldırım gibi amatör değil, insanların gözüne sokmuyor ya da sokamıyor ki f. terim'in gs taraftarı gözündeki yerini biliyor ve isterse 11 drogba'lı takım kursun yine de f. terim'i gönderen başkan olursa sonunun ne olacağını kestirebiliyor.

fatih terim ise bu çekişmeden yorulmuş ama yukarıda bahsettiğim o 4 yıldızlı efsaneliği önünde bu fırsat varken tepmek istemiyor. istediğini aldıktan sonra hem daha fazla kazanacağı, hem karizmasında bir şey eksiltmeyeceği, hem milli kahraman olma yolunda milli takımın başına geçmeyi çok istiyor.

şimdi gelelim beşiktaş konusuna. geçen seneki gibi bir lig başlasa fatih terim gs'nin şampiyon olacağına derinden inanır ve bu sene sonu gs'deki görevimi bitireceğim mesajını çok net verir ve takımın da önüne bakmasını ister ve taraftarın da yaptığı seçimi anlamasını isteyebilirdi. ve fakat bu sene önünde çok ciddi gelen ve derin mesajlar veren bir beşiktaş var. planlaması sağlam, kadro derinliği üst düzeyde olan, maçlarını coşkuyla oynayan, başkanından, teknik direktörüne, yıldız futbolcusundan genç futbolcusuna kenetlenmiş, takım olarak oynamayı bilen, kurduğu 4-2-3-1 sisteminde her oyuncunun cuk diye oturduğu bir beşiktaş var. f. terim bu sene geçen seneki kadar şampiyonluğu çantada keklik göremiyor maalesef. şampiyonlar ligi desen zaten bu sene zor, o rakiplerle guruptan çıkmak.

yani şimdi ayrılmaya karar verirse, başarılı olamadığı bir sezonda gitmiş olacak ve kimseyi, özekkilke kendini mutlu edemeden, adına yakışır olmayan bir veda yapmış olacak. geçen sene olsa çoktan daha demirören'le ilk görüşmesinde bu sene sonuna kadar gs ile, sonra milli takımla devam derdi.

bundan sonra yapacağı tek şey ünal aysal'ın 2 yıılık sözleşmesini imzalamak olacak. çünkü bu sene 4. yıldızı beşiktaş zor taktırır ona. (bkz: bu takım bu sene sike sike şampiyon) bunu sen de biliyorsun sinyör terim.
150 Entry Daha