fevzi tuncay

beşiktaşımızın yetenekli ama talihsiz kalecilerinden biri. hangi maçtı hatırlamıyorum çok pis bi gol yedi. * o kalede ağladı, eşi trübünde ağladı, ben ekran karşısında..yenemedi depresyonlarını aldığı desteğe rağmen... elinden kaçırdığı toplar daha da depresif yaptı onu... kafasını direklere vurduğu da oldu... talihsizdi ama severim.
muğlasapor'dan transfer edilen ve 1995-2002 yılları arasında beşiktaş kalesini koruyan 1977 doğumlu eski kalecimiz. 14 nisan 2000 beşiktaş galatasaray maçında topu ıskalayarak, şampiyonluğu da bize ıskalatmıştır.
sayesinde şampiyonluk kaçırmış da olsak ruhu ile tam bir kartal olan eski kalecimiz...penaltılarda kolarını 2 yana açıp kartal gibi durması, hatalı gol yedikten sonra kafasını direğe vurarak ağlaması, ilk yarısında yine hatalı bir gol yediği maçın ikinci yarısında ilhan mansız ın onun formasını içine giyip gol attıktan sonra 34 fevzi tuncay diye göstermesi benim için şampiyonluklardan kupalardan daha değerlidir....onu başka bir takımın formasıyla görmek, sergen i tümer i başka formalarla görmekten çok ama çok daha fazla koymuştu bana....onlar gibi yetenekli değildi belki ama 10 numara adamdı....sen o kafanı o direğe vurdun ya, hatırladıkça benim kafam acır be kardeşim.
penaltılarda en çok güven veren kalecilerimizdendi. 2000 senesinde halilagiç'in verdiği geri pası ıskalayıp, sonra da sinirden kafasını direğe vurmasıyla hatırlanır ne yazık ki. şu sıralar bank asya 1.lig takımlarından tavşanlı linyit'te oynamaktadır.
iker casillas olmasını camia olarak beklediğimiz, beklerken de kupalar ve şampiyonlukları ıskaladığımız kaleci. her hatasında ama casillasta yapıyor dedik
bu adamı eleştirecek olanlara, ''kafanızı bir demir parçasına vurup gelin sonra devam ederiz tartışmaya'' diye cevap vereceğim talihsiz kalecimiz.

herkesi unuttum. terkedenleri, anlaşarak ayrıldıklarımızı ( bu söze de inanmam aslında.anlaşıyorsanız neden ayrılıyorsunuz ? ) bir tek ayağının altından kaçırdığın o topu unutamayorum. o topu kaçırdığından beri uykularımız da meşin yuvarlağa eşlik etti. canın sağolsun senin adamlığına feda olsun şampiyonluk. bu zamanda şampiyonluk ve başarı için neler yapıldığını gördük ya, sen hep hatalı gol ye ama gelmesin böyle şaibeli, şeref yoksunu başarılar.
1977 doğumlu, beşiktaş'ın 1.94'lük eski kalecisi. üzerimizden hala atamadığımız geri pas illetinin o zamanki kurbanı olmuş, bana göre iyi kaleciydi.

fazla duygusal biri. bir ara saçlarını kazıtmıştı. sevdiceği yeşim'le evlenmeden önce denilene göre bir intihar deneyimi de oldu. nihayetinde evlendiler ve sonra boşandılar. eş seçimi en büyük hatasıydı. adamda motivasyondan eser kalmamıştı. sonuç, kocaman bir kayıp.
18 haziran 2013 önder özen basın toplantısında alt yapıya kaleci antrenörü olarak alınacağı söylenen eski kalecimiz. çok afedersiniz ama yarağı yedik demektir gerçekse. 20 yıl daha şampiyonluk maçında topu ısklayan kaleciler bizimle.
zamanında çok saçma hatalar yapmasaydı şu an çok iyi kelimelerle hatırlanabilecek olan kaleci. kale direğine kafa atması akıllarda kalmıştır.

lan gerçekten diyorum çok güzel kurtarışlar yapardı fevzi. hatta o topu ıskaladığı galatasaray maçını izleyin o maçta harika kurtarışlar yapmıştır. mal halilagiç geri pası 3 direk arasına değil de dışına verse hiç bir bok olmayacaktı. saha zaten bozuk sekti top gitti gol oldu. halen içim cız eder.
hatırladığım ilk büyük hayal kırıklığımdı, halilagiçin geri pasını fevzi'nin ıskalaması. beşiktaş taraftarının dramı bitmez ama bu çok başkaydı .fevziyle ilgili aklımda kalan diğer önemli şey de ilhan mansız'ın ona yaptığı jestti. fevzi'ye hayatı boyunca gördüğü, görebileceği en büyük jesti yapmıştı ilhan mansız. antrenörlük kariyeri şanslı geçer inşallah fevzi'nin, onun semtine hiç uğramasa da kalecilik de şans faktörü önemlidir.
eşine ödemesi gereken nafakayı ödeyemediği için; ceza evine girecek olan eski kalecimiz.


-- spoiler--

beşiktaş’ın 1995-2001 yılları arasında kalesini koruyan fevzi tuncay boşandığı eşi eylem çukuryurt’a 150 bin lira nafakayı ödemediği için kesinleşen 3 aylık hapis cezasını çekmek üzere izmir adliyesi’nde gelerek teslim oldu

-- spoiler--
kader bazen gerçekten acıtabiliyor.
bir başka manyak ümit vadederken dibe vurmuş beşiktaş genci.
insanın işi yolunda gitmeyince gitmiyor lafına örnek verilebilecek nadide insan.
eşine olan 150 bin liralık nafaka borcunu ödemediği için 3 ay hapse mahkum edilen eski kalecimiz.
borcu yüzünden hapse giren ve klubün sahiplenmesi gerektiğini düşündüğüm eski kalecimiz.
tayfur havutçu ve rıdvan dilmen desteğiyle eşine olan nafaka borcunun bir kısmı ödendiği için yarın ceza evinden çıkması beklenen futbolcu.

http://www.haber1903.com/besiktas-18947-fevzi_icin_gereken_para_toplanildi.html
valla fena halde içimi burkan eski kalecimiz. canım fevzi. bir kahpe kadın hayatını mahvetti maalesef. saçlarına düşen aklar ve bitkin halini görünce için burkuldu. ulan adamı yedin bitirdin, yetmedi sap gibi bıraktın gittin , her şeyi geçtim oğlunuzun da mı hatırı yoktu. büyük bir kaleci olacak iken bir ıska ve hayatını da ıskaladı fevzi. umarım artık hak ettiği yere gelir, belki futbol hayatı bitti ama çok genç halen.

not: o meşhur ıskayı geçtiği zaman sadece 22 yaşındaydı fevzi, 17 yaşında geçmişti kaleye ve şunu gayet rahat söyleyebilirim ki, şu sıralar yedek kaleci olan cenk ile kıyaslandığında yetenek olarak ona 10 basardı. hiç suçu olmayan o ıska geçtiği maçta , efsane ötesi bir kalecilik yapmıştı.
vakti zamanında yediği hatalı gollere kızmak yerine üzülürdük. hep beşiktaş'ın vazgeçilmez kalecisi olsun istedi taraftar. bugün düştüğü durum beni de hakikatli üzdü. allah yardımcısı olsun.
  • /
  • 3