fikret orman

  • /
  • 63
10 şubat 2017 kardemir karabükspor beşiktaş maçında kötü oynasak da hakemin art niyetli tutumu da ortada. lehimize çalınmayan 2 penaltı var. kendisi n'apıyor merak ediyorum. aval aval izliyor muhtemelen. cl'deki kiev deplasmanı sonrası da hakemin bizi doğraması sonrası ''böyle bir şeyin olacağını tahmin edebiliyorduk.'' demişti. bir şey diyeceğim ama neyse.
--alıntı--

şu an avrupa ligi'nde manchester united dışında bizim kadar büyük takım yok. neden finale çıkmayalım ki?

--alıntı--

(bkz: 24 şubat 2017 uefa avrupa ligi kura çekimi)

roma da iyi takım yalnız.
yazarlığı taze onaylanan, 8 nesil kartal.

hoş gelmiş.
beşiktaşa yakışacak mütevazılıkta gittiği sürece yolu hep açıktır allah yolundan şaşırtmasın hep böyle devam başkan daha çok tarihi yazacak beşiktaş !
23 ekim 2017 beşiktaş medipol başakşehir maçı ardından, caner erkin'in aldığı cezadan dolayı açıklama yapan başkanımız.

“beşiktaş, türkiye’nin yükselen bir değeri. maalesef yükselen beşiktaş aşağı çekilmek isteniyor. türk futbolunun marka değerini hep birlikte yükseltmek gerekiyor. caner erkin, bilinmedik bir oyuncu değil. bazen saha içinde agresif olabiliyor. caner erkin’e daha önce oynadığı takımlarda yaşadıkları için böyle bir muamele yapılmadı. başka oyuncular, caner’in yaptıklarından çok daha fazlasını yaptı. ben maçtan sonra açıklamalarda bulundum. caner erkin, hakemden ve kamuoyundan özür diledi. bu gibi olayları onaylamadığımızı ifade ettim. caner erkin’e verilen cezanın çok abartılı olduğunu düşünüyorum. yapılan açıklamalara rağmen olayı farklı boyutlara taşımanın alemi yok. oyun oynanırken kural değişiyor. kamuoyu baskısı ile hareket edilerek kararlar alınıyor. ‘beşiktaş’ı kolluyorlar’ algısı üzerinden beşiktaş’a zarar veriliyor. hakemler ve federasyon bu algıdan etkileniyor. umut ediyorum ki bu karar tahkim kurulu tarafından düzeltilir. algılar üzerinden türk futbolu yönetilmesin. kırmızı kartlardan sarı kartlardan gözümüzü açamıyoruz. biz özeleştiri yapabilen bir kulübüz. efendiyiz ama uysal koyun değiliz. bir gecede talimat değiştiriliyor. kararlar hukuka göre verilmeli. biz futbolu güzelleştirmeye çalışıyoruz. benim futbolcularım savcılığa çağrıldı. ne yaptı benim oyuncularım? kanun dışı bir iş mi yaptılar? akredite kartları yok diye savcılığa çağrıldılar. bu ülkede oyuncular gazeteci dövdü. hakemler yabancı maddelerle yaralandı. bu oyuncular beşiktaş adına avrupa’da mücadele ediyor ve türkiye’yi temsil ediyor. beşiktaş deneme tahtası değil. beşiktaş’a yönelik oynanan oyunları dehşet içinde izliyorum. beşiktaşlılar merak etmesin. camiamız kenetlenmiş durumda. taraftarlarımız sakin olsun ve kulüplerine sahip çıksınlar. her şeye rağmen mücadelemizi yapacağız. beşiktaş şampiyon olacaktır. beşiktaş büyüklüğünü sahada gösterecektir. yeter ki eşit ve adil davranılsın.”
18 kasım 2017 bjk divan kurulu’nun 2017 yılı 4. olağan toplantısında " fulya heba olmuş bir projedir. oraya 3-4 milyon dolarlık bir yatırım yapılması gerekiyor. "diyen başkan.
bugün yapılan divan kurulunda "cumhurbaşkanı aslanlar gibi , kartallar gibi arkamızda durdu" diyen bjk başkanı.
güzel işlere imza atan başkan.

"futbol takımımızın e. y. malatyaspor ile oynayacağı maç için malatya’da bulunan başkanımız fikret orman, malatya beşiktaşlılar derneği’nin düzenlediği organizasyonda çeşitli branşlarda şampiyon olmuş down sendromlu çocuklarla buluştu ve çocuklara hediyeler verdi"
11 aralık 2017 uefa şampiyonlar ligi 2. tur kura çekimini değerlendirmiş, taraftar götürülmüyor yine maça.

“bu turnuvada tüm takımlar çok güçlü ve zor. kimin iyi kimin kötü olduğunu bilmiyoruz. geçtiğimiz yıllarda brugge kurasını çektiğimizde sevinmiştim ama elenmiştik. o nedenle takımların o günkü form durumları çok önemli. almanya ikincisi leipzig ile oynadık ve onları iki maçta da yendik. bu bizde bir özgüven oluşturacaktır. rakip güçlü ama biz de zayıf bir takım değiliz. en iyisini yapmaya çalışacağız. maça kadar olan süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. camiamıza hayırlı olsun. almanya’daki maça aldığımız karar nedeniyle taraftar götürmeyeceğiz.”
dusko tosic'e ilişkin "tosic'i çok severiz, evladımız. resmi teklif gelmedi. açıkçası satma fikrimiz de yok. şahsen severim. kamuoyu da beğenir. duruşu var. 15 temmuz'da tankın önünde durdu, ailemizden tosic" yorumunda bulunan beşiktaş başkanı.
şenol güneş ile birlikte gücüne güç katan başkan. transfer politikası ve vizyon söylemi ancak şenol hoca ile ile gelişebilirdi.
arkasına yaslanıp derin derin düşünmesi gereken başkan ...

"daha önce söylediği 'beşiktaş dünyanın en büyük müslüman takımı' lafının çarpıtıldığını ifade eden orman, dünyaca ünlü boksör muhammed ali örneği verdi. orman, "biz aslında bir muhammed ali yaratmak istiyoruz. muhammed ali'nin maçları döneminde türkiye'de herkes sabaha karşı kalkar onu izlerdi. çünkü renkli bir kişiydi ve müslümandı. avrupa'daki bir hristiyan'ı futbol severi beşiktaşlı yapmak zor ama müslüman birinin dikkatini çekmek daha kolay olabilir. insan kendi dinindeki bir takıma daha sempati duyabilir. bizim hedef kitlemiz türkiye'nin doğusunda yaşayan 1.2 milyar müslüman insan var. biz de bunların dikkatini çekmek istiyoruz" ifadelerini kullandı."
gun itibariyle kulupler birligi baskani olmustur.
sıçıp sıvadığı yetmemiş, üstüne de tüy dikmiştir. futbol takımına 2018-2019 sezonunda kadro kurulamamıştır.
son bir yıldır yaptığı transferler kağıt üzerinde başarılı gözükse bile takımın büyük güç kaybetmesine sebep olan başkan.
vida negredo medel lens gibi adamların futbolculukları yönünden eleştirilecek bir yanı yok ama şenol hocanın oynattığı oyuna uygunluğu ciddi sorgulanmalıdır.
transferi yönetim yapar mali şartlar falan deyip şenol hocaya emrivaki yapılarak kabul ettirilen transferler takıma istenileni veremiyor.
takıma karakter veren cenk tosiç marcelo gibi oyuncular satılıp yerleri uyumsuz oyuncularla dolunca takım günden güne güç kaybediyor.
tamam mali şartlarımız iyi değil ama kış dönemi transfer çalışmaları yapılsa transfer sezonunun başında transferler şenol hocanın görüşleri doğrultusunda yapılsa gidecek kalacak belli olsa çok daha iyi bir beşiktaş izleriz.
ya sesini cikar su takimin hakkini savun ya da siktir git artik amk cocugu.

stat yaptin diye allah mi oldun lan?
başkanlık yaptığı tüm dönemde hakemler,federasyon,mhk beşiktaşı doğrarken takıma sahip çıkmayan başkan.
benzer durumlarda rakiplerimizin aleyhine kararlar verilmeyip kör göze parmak sokar gibi rakiplerimizin lehine kararlar veriliyor.
tamam biz kayırılmak istemiyoruz ama aynı durumda her zaman rakiplerin karlı çıktığı bir ortam mevcut.
pek sayın başkan bu konuda elini taşın altına koymalıdır.
bu işler sahada başarılı olduğun kadar saha dışında da başarılı olmayı gerektirir.
türkiye euro 2024 ü düzenleyecek maddi manevi tüm donanıma sahipken saha dışı konularda euro 2024 ü nasıl kaybettiyse beşiktaş ta bu şekilde ligi kaybediyor.
bir sonraki tatil duraginin hangi guzide ege adasinin oldugunu merak ettigim iktidar yalamasi baskan.
zor günlerde gelip doğru işleri, doğru adamlarla yapan ama sonradan yanlış adamlarla yanlışlara sapan başkanımızdır.
ben öyle tahmin ediyorum ki mayıs ayındaki tff kongresinde başkan adayı olacak. yolu açık olsun, yakışır kesinlikle. ancak bunun için, bütün emeğini heba etmesine gerek yoktu ki. doğru yönetilen, tek kuruşun dahi hesabının yapıldığı bir kulüpken tek amacımız bu işleyişi kişilerden bağımsız olarak kalıcılaştırmak olmalıydı. şimdi ise başkan mayısta gidecek ve biz mendesli günlerin mimarlarından serdal adalı'ya kalacağız. kim bilir belki yumuşak bir geçişle yd tekrar dönecek. işte başkanın, tüm bunları neden yaptığını, iyi giden sistemi bozup tekrar eskisine neden döndüğünü ve zor günleri beraber omuzladığı değerli yöneticileri neden küstürdüğünü asla anlayamıyorum. artık menejer kucağında yıldız transferi peşinde koşmaktan başka bir şey anlamayanlar bir daha gelmemek üzere silinip gittiler derken, onları neden hortlattı aklım almıyor.
  • /
  • 63