galatasaray futbol takımı

  • /
  • 6
gezegendeki futbol takımları arasında topun kendisini en çok sevdiği takım. başka bir tarifi yok amk.
2017-2018 sezonunda dünyanın parasını harcayarak kurdukları takımla 9.haftası geride kalan ligi 8 puan farkla önümüzde götürmekteler. özellikle bafetimbi gomis transferi oldukça yararlı oldu, nispeten kolay bir fikstürle de buraya kadar geldiler. şampiyonluk yarışındaki en büyük rakibimiz, ciddi bir avantajları da var ama daha iş bitmedi hep birlikte göreceğiz neler olup biteceğini.
asla ama asla beşiktaş gibi uzun soluklu, akıllı bir yapılanmaya tahammülü olmayan, başarı yoksa yok, başarı kokusu varsa köpek balığı gibi sinsice stada doğru yol alan taraftarları olan ve bu yüzden ne zaman başarısız dönemin ardından stad boşalsa bağı bahçeyi, evi tarlayı satıp savıp futbolcuya basan ve anlık başarı ile var olan, diğer dönemler ligi altıncı, onuncu bitiren, balon gibi bir var bir yok takım... 2000 yılındaki uefa kupası ile galatasaraylı olmuş, başarıya tapınan, bayağı, derinliksiz, duygusuz bir futbol anlayışı olan bir taraftar grubu vardır ve her ne hikmetse bu taraftar grubu bile 2000 yılında kurulmuştur :) derin devletle ve devlete çöreklenmiş oluşumlarla arası iyi olmasa oldum olası şu an trabzonspor'dan biraz daha hallice bir takım olacaktı muhtemelen... 10 şampiyonluğu belki var belki yoktu... o yüzden lanet olası, yüzüne bakılmayası, suratına sıçılası bir kulübün takımıdır benim gözümde oldum olası...
östersund maçından sonra acayip bir şekilde hızlı toparlandılar. takım görüntüsü iyi. türk oyuncuları yokmuş savsatalarına girmeye pek gerek yok. şu ana kadar gomis'i çok iyi besliyorlar. bu hafta fenerbahçe ve sonrasında 3 hafta onlar adına belirleyici olacaktır. fenerbahçe'ye kendi evlerinde takılırlarsa toparlanmaları mental açıdan zor olacak gibi.
galatasaray denince aklıma ne üst üste şampiyonluğu, ne uefa kupası, ne ali sami yeni ne de metin oktayı... galatasaray denince aklıma sadece florya semti geliyor. büyükşehir belediye çalışıyor.
aleni şekilde mhk ve federasyon eliyle ittirilen takım. sanırım haluk ulusoylu mehmet ağarlı karanlık sezonlarda olduğu gibi işler yürümekte. fikstür'ünden hakem kadrosuna sadece kendi maçlarına değil rakiplerine göre ayarlanmış. kalecileri muslera'nın bile aymazlığı ele alıp nasıl olsa koruma kalkanımız var deyip rakip futbolcuları biçtiği yerde medelin rakibiyle boğuşmasına şakkadanak çalmalar falan. vida'nın penaltı yapıp kırmızı gördüğü pozisyon için ulan daha geçen akhisar maçında muslera penaltı yaptırdı aynı pozisyonda kırmızı verilmemesine bir pozisyon iki kez cezalandırılmaz diye kılıf uydurdular ee bu ne perhiz ne lahana turşusu. fenerbahçe'ninde misal çok kollandığı sezonlar olmuştur ama bu galatasaray kadar sezon geneline yayamamıştır adamlar kırmızı kart görmeden ligi tamamladılar ya ligi kalitesizleştiren kalibresini düşüren leş gibi takım sözüm ona lider yersen.
surekli kollanan, kayrilan, kollanmadigi, arka cikilmadigi sezonlarda ligi orta-alt siralarda ancak bitirebilen teror orgutu artigi orospu cocugu toplulugu.
taraftarı beşiktaş ve fenerbahçe taraftarı profilli kişilerden farklı takım. birazcık daha materyalistlerin üst düzey burjuva kısmının dahil olduğu ve çocuklarınıda 5-6 yaş sonrası dahil etmeye çalıştığı takım. galatasaraylı oldukları için hayatta başarı sağlamış olabildiklerini içten içe düşünenler yok değil hani...
  • /
  • 6