galatasaray spor kulübü

  • /
  • 23
hisse senedi satabileceğini açıklayan kulüp.
https://twitter.com/sporekonomi/status/834373372070998016
27 şubat 2017 galatasaray beşiktaş maçı'nda galip gelmeleri halinde futbolculara toplam 1 milyon tl dağıtacağını vaad eden batık kulüp.
kuruluş tarihi 1905, renkleri sarı kırmızı olan kulüp.

fetö nün futbol kolu olduğu iddia ediliyor. eski futbolcularından bazıları fetöden dolayı kaçak, efsane dedikleri patlak çıktı.
judo takımı'nın lojman olarak kullandığı dairenin, 7 aylık kirasının ödenmemesi sebebiyle icraya verilen kulüp.

"lojman olarak kullanılan dairenin sahibi adına icra takibi yapan gökhan aydın başvurusunda "milyon dolarlık transferlere ödemeler yapılıyor, 25 bin liralık icra dosyası ödenmiyor" ifadelerini kullandı."
500bin euroya alınmış genç oğuzhanla, alman ikinci liginden 1milyona gelmiş olcayla, 1milyonluk veli kavlakla, altyapıdan gelen necip'in orta sahamızın garanti oyuncusu olduğu, opere diye bir futbolcu ile filan liverpool karşısına çıktığımız feda döneminde çilek diye diye, seksi kulüp diye diye, melo ile bu gencecik ve deneyimsiz takımın sinirleri ile oynaya oynaya derbilerde eli ayağına karışan takımla çok dalga geçtiler, yetmedi tribünde bu genç takıma ve milyonlarca taraftarına "para komidinin üstünde" pankartı açtılar ama 40 milyon euro harcayıp derbilerde eli ayağına karışan, her derbide 7'lik 8'lik olmaktan kurtulduğuna şükrettiren takım kurmak bu mallara nasip oldu... adalet şaşmaz işte, geç de olsa yerini bulur... kınadığını yaşarsın, dalga geçtiğinin on misliyle muhatap olursun... ben o feda döneminde dahi büyük maçlarda bu denli ezildiğini, aciz duruma düştüğünü hatırlamıyorum beşiktaş'ın... hatta birçok derbide bariz hakem hataları ile canı yakıldı, ikinci ve üçüncü senesinde arsenal, tottenham, feyenoord, liverpool gibi takımlara karşı avrupa'da efsane maçlar dahi çıkardı... hatta avrupada bugünkü başarısı dahi o dönem ekilen tohumların eseridir...

kısacası fatih terim varsa var, yoksa yok takımdır... başka hiçbir birleştirici gücü olmayan, ne kadar mazisi ile övünse, şanlı büyük filan gibi görünse de bir adama bağlı bir oluşumdur... asla güçlü bir camia özelliği kazanamamış, fatih terim hakkın rahmetine kavuştuğu zaman esamesi okunmayacak sıradan bir futbol kulübüdür... zaten her başı sıkıştığında yönetimiyle, taraftarıyla tüm camia olarak "imparatoree" diye yırtınmaları da bundandır... en bilinen taraftar grubu dahi uefa kupasının kazanıldığı 2000 senesinde o gazla kurulmuş, iki sene şampiyon olamasa tribünde kombine filan yakan oynaklardan oluşur... her gelen yönetim ise bu başarı odaklı oynakları tribüne getirebilmek için çileklere milyonlar saçmak, bağ bahçe satıp aptal saptal oyunculara 40 milyon euro bayılmakta, doğru olanın bu olduğunu bildiği halde feda dönemi gibi bir yola girememektedir.

1996 'dan 2000'li yılların başlarına kadar her anlamda fenerbahçe ve beşiktaş'ın gerisinde olan bu fos oluşum, fetö'nün en güçlü döneminde her türlü desteği görmüş ve bu iki kulübün önüne taşınmıştır... bu konuda fetö elebaşının açık videoları vardır ve o dönem kadrosundaki oyuncuların yarısı bugün yurt dışına kaçmış, kaçak durumundadır, türk vatandaşlıkları dahi ellerinden alınmıştır... en basitinden çok övündükleri uefa kupasını aldıkları sene sevgili fetöleri bunların lig maçlarını haftalarca ertelemiş, yollarını bariz şekilde her anlamda açmıştır... o dönem 3 hafta ertelenen lig maçı hatırlarım yani, varın gerisini siz düşünün.
şu sıra kendilerine tepkimin sadece " :)) " olduğu spor kulübü. taraftarını zaten zerre ciddiye almıyorduk, bir isimleri vardı onun da ardındaki destekler malum olunca * kulübün hali de farksız oldu.
beşiktaş ile son 10 maçında 4 galibiyet - 4 mağlubiyet ve 2 beraberlik almıştır.
son beş maçta ise beşiktaş galatasaray'a gün yüzü göstermemiştir.
13 ocak’ta olağanüstü genel kurul kararı almıştır...bu gidişle şenol güneş daha çok hoca fikret orman daha çok başkan gönderecek...
gelen son dakika haberlerine göre igor tudor'la yollarını ayırmakla kalmayıp, 13 ocak 2018 tarihinde olağanüstü kongreye gidecek olan kulüp.
2019-2020 sezonunda oynadığı 10 resmi maçın 9'u alt bitmiş takımı.
bu akşamki beşiktaş derbisinde yenilmesini şiddetle istediğim kulüptür.
kendilerini hiç sevmediğim klüptür
  • /
  • 23