genç fenerbahçeliler

2002 yılında kurulduysa o zaman genç olan taraftarlar şimdi orta yaşlarda falandır diye düşündüğüm taraftar topluluğu.

şöyleki; o zaman konu başlığını orta yaştaki fenerbahçeliler olarak değiştirelim lütfen *
https://twitter.com/ratingmakinesi/status/360119172950269952
tribüne siyaset karıştıran ve hükümetinde sesini çıkartmadığı yandaş amele taraftar grubu. geneli balici, tinerci, çoluk çocuk dan oluşur.

(bkz: oğlanların hepsi)
aziz yıldırım'ın el altından ciddi zararlar verdiği taraftar grubu. uğraşmayı pek kesecek gibi görünmüyor.
12 aralık 2013 fenerbahçe ülker partizan maçı öncesi kendi içinde silahlı çatışan fenerbahçeliler. ulan basketbolda bile rant davası mı başladı yoksa?
http://gencfb.org/haber-kamuoyunun-dikkatine-5099
11 mayıs 2014 fenerbahçe şampiyonluk kutlamasında alex de sozua diye bağıran grup. aziz yıldırım fena haşladı bütün stadın önünde
kendi başkanları tarafından (vurgula: paralı köpekler) olarak nitelendirilen taraftar grubu.

(bkz: 11 mayıs 2014 aziz yıldırım'ın çığrından çıkması)
spoiler--

fenerbahçe - istanbul bşb voleybol maçına girmek isteyen aziz yıldırım'a muhalif genç fenerbahçeliler üyesi 200 kişilik taraftar grubu 'kimlik fotokopileri olmadığı gerekçesiyle' salona alınmadı.

spoiler--

adıyla küfürlü tezahüratların ritmine uyan , çekirdekle özleşmiş fenerbahçe taraftarında ses çıkarmaya çalışan taraftar grubu.
spoiler--

biz geçmiş yıllarda bilet vermeme operasyonu yaptık. ancak bizim dışımızda bazı insanlar bunlara bilet verip benim ve yönetim aleyhinde bağırttırdılar. küfür etmelerine izin vermem. daha 23. dakikada 'adam gibi oynayın' diye bağırırsanız buna izin vermem. bunların gfb adına bastıkları atkılar formalar var. yıllık gelirleri 4-5 milyon liradır. bu grup maddi ve manevi rant peşinde.

spoiler--

*
spoiler--

hürriyet gazetesi'nden ahmet ercanlar'ın haberine göre; maç için kayseri'ye gelen genç fenerbahçeliler grubu (gfb) ile anadolu gfb üyeleri arasında kadir has stadı önünde kavga çıktı. bıçakların çekildiği kavgada iki taraftar, aldıkları bıçak darbesi sonucu yaralandı.

spoiler--

17 nisan 2016 fenerbahçe mersin idman yurdu maçı öncesinde liderlik için çıktığı söylenen kavgada 5 kişinin silahla yaralandığı 3 kişinin gözaltına alındığı grup.

pavalı köpeklev oldukları konusunda çeşitli söylentiler olan grup...
bir tuhaf oluşum. 1990 larla birlikte oluşan tribün gruplarının güçlülerindendir kendileri. bugünlere geldiğimiz zaman bakıyoruz ki "abi" sıfatıyla sevdikleri sefa kalya'yı ölümünün 2. yılında sırtından bıçaklarcasına rakipleri olan anadolu gfb ile sarılmaya yüz tutmuştur liderleri. hatta abi diye sevdikleri adamın protestosunu bitirip tribünlere geri dönmüşlerdir. aziz yıldırım olduğu sürece girmiyordunuz o stada beyler ne oldu, anlatsanıza bunu da kardeşlerinize...
bu oluşumun tribün lideri yücel ilk defa beşiktaş tribünlerde söylenen mazbatayı ver imamoğlu'na mazbatayı ver sloganına karşı bugün bir açıklama yapmış. diyor ki; ekrem bey trabzonspor yöneticisi olduğu zaman fenerbahçe'yi şike ile suçlamıştır. tribünlere siyaset sokulmamalıdır. sonra konuyu tekrar imamoğlu'nun trabzonspor taraftarlığına getirerek, fenerbahçe tarafarının kendisini desteklememesi gerektiğinin altını çiziyor.

bence imamoğlu cidden peygamber gibi adam. adamın hem şampiyonluk kupasını hem de mazbatasını vermiyorlar.
  • /
  • 2