gerard pique

1987 doğumlu barcelona defans oyuncusudur.
shakira'nın 10 yaş küçük sevgilisi. kendisini sevmem ama dünyadaki en hızlı ve teknik stoperleri başında gelir pikaçu hazretleri.
soyadıyla beni yaran futbolcudur. hangi barcelonalı soyadı bernabeu olsun ister ki?*
soyadını bilmiyordum görünce kendimi tutamadım bune lan bu ne böyle*
mango h.e 'nin reklam yüzü olan futbolcudur.
shakira sevmem barcelona hiç sevmem ama nedense bu adamı seviyorum ve sanırım nedeni her türlü anlaşılıyor.
(bkz: adam yakışıklı beyler)
tam adı gerard pique bernabeu olan ve profesyonel futbol hayatına 2004 yılında manchester united takımında başlayan,alex ferguson'ın keşiflerindendir.
kendisinden 10 yaş büyük olan latin amerikalı şarkıcı shakiranın sevgilisidir.(bkz: shakira) (bkz: yavuklu).halen barcelona forması giymektedir.
sporting gijon karşılaşmasında * kırmızı kart görmesine rağmen takımı kazanmasını bilmiştir. pozisyonu net olarak göremediğimden dolayı ise, kartın haklı veya haksız olduğu yönünde yorum yapamıyorum.
21 nisan 2012 barcelona real madrid maçına ilk 11'de çıkmayarak herkesi şaşırtan isim. guardiola'nın ilk 11'de düşünmediği isim de diyebiliriz.
pep tarafından silindiği iddia edilmeye başlanan isim. sebebi fazla magazinsel tavırlarıymış.
24 nisan 2012 barcelona chelsea maçı esnasında valdes'le çarpışarak bilinci kapanmış olan ve saha dışında yapılan tedaviyle kısa sürede kendine gelen futbolcu. tedbir amaçlı geceyi hastanede geçirecekmiş. geçmiş olsun
geçen hafta misafirimiz olan katalan arkadaşım ıvo, kenisinin ileride barcelonaya başkan olacağını, kendisinin bunu istediğini söylediğini, ayrıca karakter olarak çok düzgün ve herkes tarafından çok sevilen başarılı biri olduğu için bunun kaçınılaz olduğunu söylediği shakiranın kocası, futbolcu.
1 mayıs 2013 barcelona bayern münih maçı öncesi basın toplantısından:

"dünyada, 4-0'ın altından kalkabilecek tek takım biziz."

(bkz: kibir en sevdiğim günahtır)
1 nisan 2014 barcelona atletico madrid maçında 11.dakikada yere düşmesi sonucu kalça kemiğinde kırık meydana gelen,4 hafta sahalardan uzak kalacak futbolcu.

http://www.mackolik.com/haber/160106/piqueden-kotu-haber-geldi
23 şubat 2016 arsenal barcelona maçında skor 0-2 olunca bilerek sarı kart gören ve bir sonra ki maçta cezalı duruma düşen stoper. nasıl olsa rövanş rahat olur; cezayı burada çekeyim diye düşündü sanırım.
karısı shakira'dan 10 yaş küçük olan kişi.
bugün* attığı golle kendisini yıl boyu eleştirmiş madrid basınını susturmuş futbolcu. özellikle gülücük tviti ve arbeloa ile konus polemiği sonrası marca ve as, milli takıma alınmaması için her türlü lobiyi yapmıştı. yine buna benzer liverpool'dan citiy'e transferi sonrası carragher, houness ve bütün scous medya "mafyası" sterling'i milli takımdan silmeye çalışıyorlar. muhtemelen kariyerinin sonuna dek bu devam edecek.

bunları yazmakta maksadım türk basının kulüp menfaatleri üzerinden oğuzhan'ı, töre'yi, volkan babacan'ı eleştirmesi sadece bize ait bir durum değil. kulüp çıkarlarının milli takım çıkarlarından üstün tutulması ve belirli futbolcuların performansına buna göre yorum yapılması artık olağan bir şey.
fc barcelona ile olan sözleşmesini 2022 yılına kadar uzatan oyuncu. serbest kalma bedeli 500 milyon euro olarak belirlenmiş.
  • /
  • 2