gökçe fırat çulhaoğlu

ulusal parti genel başkanı.

1974 istanbul doğumlu. marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme bölümü’nü bitirdi. aynı üniversitede başladığı kalkınma iktisadı üzerine yüksek lisans eğitimine tez aşamasındayken ara verdi.

lise yıllarından itibaren devrimci mücadelede yer almaya başladı. üniversitelerde atatürkçü düşünce kulüpleri’nin örgütlenmesini başlattı. “cumhuriyet bize emanet” adlı kitabını 1998’de yayınladı. 2000 yılında ileri dergisini yayınlamaya, 2002 yılında türksolu’nu çıkarmaya başladı ve bu gazetenin başyazarlığını üstlendi.

atatürkçülük, milliyetçilik ve sosyalizmi sentezleyerek ulusal sol ideoloji’yi ortaya çıkardı. atatürkçülük nedir sorusu üzerine derinleşerek atatürkçülük’ün ve 6 ok’un aranılan sosyalizmin kendisi olduğunu ortaya koydu.

özellikle kürt meselesindeki cesur tavrıyla dikkati çekti. “kürt sorunu yok kürt istilası var” yazısı büyük olay yarattı. sol’un milli tavır alması ve pkk terörizmine karşı mücadelesinde öncü bir rol üstlendi.

türk kültür ve tarihi üzerine araştırmaları ile atatürk’ün ulusal dil, ulusal kültür, ulusal tarih çalışmalarını derinleştirdi.

http://www.ulusalparti.net/index.htm