günay güvenç

  • /
  • 7
1.85 boyundaki, 21 yaşındaki stuttgart'ın genç kalecisidir. beşiktaş ile anlaştığı söyleniyor.

http://www.haber1903.com/besiktas-13231-gunay_guvenc_tamam_dedi.html
takımı hakkında spor basınının yine taşra kurnazlığına başvurduğu oyunculardan bir tanesidir. zira vfb stuttgart'ın değil (vurgula: stuttgart kickers)'in kalecisidir.
kesin olarak stsl 2013-2014 sezonu için ilk transferimizdir. volkan demirel'in kartalspor'dan geldigini dusununce aman aman bi tartisma konusu olmamasi gerektigini dusunuyorim. en kotu ihtimalle anadolu takimlarina satilir bir gun, sonucta besiktas kariyerli olacak. ha bizim istegimiz bu mu, tabii degil. bugunu olmasa bile yakin gelecegi kurtarsinlar yeter. umarim meyvesini verir, hoş gelmiş.
zeki önder özen'in ilk transferi.
sanırım önder özen de çoğunluk beşiktaş taraftarı ile aynı fikirde. yani cenk'in yedek bile oturamayacağını biliyor ve asıl bir kaleci arkasına günay gibi genç, gelecek vaad eden bir kaleci alıyor. umarım bu hamlden sonra bu klübe ve kaleye hiç yakışmayan cenk ile yollar ayrılır.
-- alıntı--

profesyonel futbolcu günay güvenç'in transferi ile ilgili olarak futbolcunun kulübü sv stuttgart kickers ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre, sv stuttgart kickers kulübüne 200.000 avro transfer bedeli ödenecektir.

profesyonel futbolcu günay güvenç ile 07.06.2013 - 31.05.2017 tarihlerini kapsamak üzere anlaşmaya varılmıştır. buna göre futbolcuya,

1. 2013-2014 sezonu için 175.000 avro garanti ücreti, 5.000 avro maçbaşı ücreti,
2. 2014-2015 sezonu için 175.000 avro garanti ücreti, 5.000 avro maçbaşı ücreti,
3. 2015-2016 sezonu için 175.000 avro garanti ücreti, 5.000 avro maçbaşı ücreti,
4. 2016-2017 sezonu için 175.000 avro garanti ücreti, 5.000 avro maçbaşı ücreti,

ödenecektir

ayrıca futbolcuya bir sezonda 15 resmi müsabakada maç kadrosunda yer alması halinde sezonluk 25.000 avro performans primi ödenecektir

-- alıntı--*
sv stutgart kickers kulübünden transfer ettiğimiz, genç kaleci.

21 yaş gözümde genç oyuncu klasmanı için fazlaca bir yaş, ancak söz konusu kaleci mevkisiyse bu durum tamamen geçersiz.

kendisi hakkında oldukça olumlu yorumlar var, ancak kadro yapılanmasındaki rolü hakkında merak içerisindeyim şahsen. kendisine verilen garanti ücretin 3.kaleci için fazla olması ve cenk gönen'in geçen sezon iyileştirilen sözleşmesi düşünüldüğünde bana hak vereceksiniz elbet.

ben pilot takım meselesine yormaya çalışıyorum şu an için. yoksa söylendiği gibi 3.kaleci olarak düşünülüyorsa, bu finansal yapıda kendisine o ücreti vermek düşündürücü. emre metin'den yetenek olarak üst düzeyde olsa dahi, senede taş çatlasın 3 maçlık bir kadro rolü için yetenek ne derece önemlidir? cenk'in geçen sezon iyileştirilen sözleşmesine göre konuşuyorum, onu elden çıkarmamız zor gözüküyor. kiralamayı düşünsek dahi, kendisinin yıllık ücretini hiçbir kulüp karşılamayacaktır.

tolga zengin de yalan oldu deniyor zaten. bilemiyorum sözlük, kafam çok karışık.
zeki önder özen'e olan güvenim sebebiyle biraz umudum olsa da yine de pek hoşnut olmadığım transfer. kendisini ispatlama şansı olmamış henüz ve bizim için risk bu.

mali yapımız da şu an pek risk kaldırabilecek düzeyde değil malum. umarım yanıltır beni.
almanya'da örgütlenmemiz gerektiği gerçeğini yüzümüze vuran beşiktaş'ımızın yeni transferi. arkadaşlar almanya'da bir tane sözlükçü yok mu bize biraz bilgi versin allah aşkına.
sağlık kontrollerinden geçer geçmez bir taraftarımızın kendisi hakkında efsane bir yorum yaptığı kalecimiz ;

http://eksisozluk.com/entry/34420277
israf, menajerlerin beşiktaş'a bir başka katakullisi.
böyle devam ederse tolga zengin transferinin gerçekleşmeme sebebi olan miktara kaleci açığımızı kapatmış olacağız.

tanım: ilk maçında iyi performans gösteren kaleci.
ilk maçı itibariyle*, kumaşının en az cenk gönen kadar kaliteli olduğunu gösteren kalecimiz.

yan toplara çıkıyor ve hiçbirini ıskalamıyor. daha ne olsun lan?*
sen ben yok beşiktaş var der gibi, tolga sinan yok ben varım demiştir.
gizliden gizliye umudum olan kaleci. yanlış hatırlamıyorsam 12 temmuz 2013 beşiktaş fc st. pauli maçının ikinci yarısında cenk'in yerine girdiğinde bi 45 dakika seyretmiştim kendisini. beni en çok heyecanlandıran stilinin onur kıvrak'a çok benziyor oluşuydu.

rakibin gol açısını daraltan ve toptan korkmayan hamleleriyle baya benzettim onur'a. bire bir de rakibinin vurmasını bekleyip kendisini geri atan kalecilere oranla her daim bi tık öndedir bu kaleciler benim için.

bu kova kalecilere allan mcgregor ile yakın bir tarihten örnek verebilirim. lig tv'nin sitesinde 2012-2013 sezonunun özeti yatıyor, bire bir pozisyonlarda " top bana çarparsa kurtarırım yoksa gol " kalecisini kalemizde görebiliriz.

konu çok dağılmadan toparlıyayım, günay'ın da üstünde tıpkı onur gibi bir baskı yok. umarım aynı onur gibi bir gün gelip o formayı aldığında hiç bırakmayacak kapasitede olur.
15 aralık 2013 kasımpaşaspor beşiktaş maçında büyük ihtimalle kalemizi koruyacak kalecimiz.hazırlık maçlarında ve a2 takımın maçlarında görev yaptı ancak ilk kez resmi bir maçta beşiktaş kalesini koruyacak.
football manager'de sürekli takımdan gitmek istemesi üzerine yolladığım, ertesi gün fenerle sözleşme imzalayan kaleci. baktım volkan 8 ay yokmuş ayağını kırmış. kahkaha attım amk.
kulüpten yapılan açıklama şu şekildedir:

beşiktaş futbol yatırımları sanayi ve ticaret a.ş.'den kamuyu aydınlatma platformu'na gönderilen açıklama şöyledir:
"şirketimiz profesyonel futbolcularından günay güvenç, 2013-2014 sezon sonuna kadar adanaspor a.ş.'ye kiralanmıştır."
2014-2015 sezonunda spor toto süper lig ekiplerinden mersin idman yurdu'nda kiralık olarak forma giyecek olan file bekçisi.
  • /
  • 7