güven yalçın

beşiktaş'ın 2018/19 yaz transfer sezonunda bayer leverkusen u19 takımından a takıma transfer ettiği youngster.

ilk 11'de başladığı ilk resmi maçında 11 kasım 2018 beşiktaş sivasspor maçı, ricardo quaresma'nın sağ kanattan açtığı ortaya net bir kafa vurarak golünü atmıştır. bunun dışında attığı uzaktan şutlarla, aldırdığı faullerle, hareketliliğiyle umut vaadetmiştir. attığı golde, babel'in ön direğe yaptığı koşunun rakip savunmada açtığı gediği iyi değerlendirmiştir.

nihayetinde iyi bir potansiyeli olduğu aşikar. pozisyon olarak santrafor değil bu çocuk yalnız, inside forward/second striker'a müsait bir yapısı var. attığı goldeki babel detayını o sebeple yazdım biraz. gole paslaşarak giden bir takımda parlar, mevcut hücum planında beklenen gelişmeyi göstermesi içinse insanüstü çalışması gerekir.
ince bir çizgide yürüyen genç futbolcumuzdur.
oyun ruhunu kaybetmiş şu anki takımda, forma kapmak için verdiği mücadeleyle sıyrılıp, o formayı bir daha vermeyebilir ya da bir kaç maç sonra, taraftarın kimlere kıyasla kendisine bu desteği verdiğini gözden kaçırarak, ben oldum havalarına da girebilir.
18 ocak 1999 tarihinde almanya'nın düsseldorf şehrinde dünyaya gelen güven yalçın, futbola bundesliga'nın önemli kulüplerinden bayer leverkusen'de başladı. leverkusen u17 ve u19 takımlarında forma giyen genç yetenek, 1.84 boyunda ve santrfor olarak görev alıyor. beşiktaşımızın gelecek vaat eden oyuncu ile 1 tem 2018'da sözleşme imzalanmış olup 30.06.2022'de sözleşmesi bitmektedir.