hannibal

hannibal lecter'ın konu alındığı 4 filmden sonra, dizi yapılmak istenmesi sonucu ortaya çıkan ve şahsımca beğenilen dizi.

hannibal lecter karakterini (vurgula: mads mikkelsen) canlandırıyor.
2. sezon 1. bölümü mâlûm ortamlara düşmüş olan dizi. sezon öncesi fragmanında çok fazla spoiler var gibiydi ama, göreceğiz bakalım.

şu saat itibariyle altyazı çevirisi tamamlanmamış. (http://divxplanet.com/sub/m/36524/hannibal.html )

çevirmeye uğraşamayacağım, ben de bekliyorum çocuklar.*

edit: link
2. sezon 1. bölümü ile, kaldığı yerden tam gaz devam etmekte olan dizi. sezon öncesi fragman, sanırım, sadece 1. bölüme ait gibi bir şeymiş.

-- spoiler--

jack'in atardamarına bıçağın girişi, bu bölümde gerçekleşti; fakat, olayların geçmekte olduğu zaman diliminin 12 hafta sonrası olarak. "13" rakamı, sezonluk bölüm sayısı olması anlamında, mânidar ama; hikâyede, bölümler arasındaki gibi, 1'er hafta mı bulunuyor sanki bryan'cım? yoksa 7. sezonda falan mı biteceğini anlayalım dizinin, o ifadeden? neyse, bunlar ufak detaylar, çok şey yapmayın siz.

yalnız, will, hortum ile kurbanın kulağının midesine hannibal lecter tarafından itelendiğini hatırladığı ânın hemen sonrasında "ananısktim şimdi henibıl" ifadesi oluşturdu sanki yüzünde. güzeldi.

2. bölüm fragmanından, hannibal'ın psikiyatristinin de "sana inanıyorum" diyerek will ile yakınlaşacağını görüyor ve belki de hannibal'ın "color pallet"ine yerleşeceğini düşünüyoruz. "color pallet" de efsanevi bi' şeymiş yalnız güntekin.

-- spoiler--

çok kan dökülecek, nice koçyiğitler yere serilecek; will mi yoksa hannibal mı galip çıkacak bu psikolojik savaştan, hep birlikte göreceğiz a dostlar.
1. sezonu sıkıcı geçen ancak ikinci sezonda adının hakkını veren dizi.

will ve hannibal'in seanslarını tekrar tekrar izliyorum. mimikler harika. itiraf etmeliyim ki hannibal'ın o servisini gördükten sonra "dalak" yemek istiyorum.
insan işi bir 2. sezon finali yapmamış olan dizi.

-- spoiler--

ilk 15-20 dakikası felsefik cümlelerle "yeter amk sadede gelin lan" dedirtirken, ikinci 20 dakikalık dilimde nefes aldırtmadılar resmen.
jack'in gidişatını zaten biliyorduk da, kilerin dışında gerçekleşeceklerin bu boyutta olacağına kim ihtimal verirdi allasen?

"abigail ???" mimiğini kaybedemeden "laaağn karıyı niye itiyon aşağı!", "ananıskm... will?!" ve hemen ardından "ırısbı çıcığııı abigail'i de kesti ya la?!" afallatmaları ile beni bambaşka bir şekle soktu bryan fuller. kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan, tepe tepe kullan lan hatta.

-- spoiler--
hafta sonu kahvaltımı yaparken açıp midesizce etkilenmeden izlediğim dizidir.

saygılarımı sunduğum sayın ben öyle bi insan mıyım abimin de çok yakından takip ettiğini bilirim ve zaman zaman ondan ağır spoiler da yemişimdir ama canı sağolsun. * yeni sezon 2015 mayısta geleceğini duyduğumda beyninden vurulmuş ibrahim tatlıses gibi boş gözlerle etrafı izledim sözlük. hayır o kadar geç başlayacaksan az daha fazla bölüm çek özletmeden gel hemen. ama yok illa bekletecek itler.* yeni sezon müthiş bilinmezlik ve hannibal abimizin peltek british aksanının baş döndüren etkisinde olan bir bölümle başlamasını umut ediyorum. bekledik o kadar değsin bari.