harun tekin

konserlerinde çok güzel laf sokmasını bilen mor ve ötesi solistidir.

"bu arada arkadaşlar biliyorsunuz geçtiğimiz gün sansüre karşı yürüdük. ama bazı sayı saymayı bilmeyen basın yayın organları 200 kişi diye haber yaptı. ben hala inanamıyorum nasıl bir matematik bu. metre kareye neredeyse 200 kişi düşecekti. neyse bu şarkı onlara gelsin işte."

(bkz: cambaz)
bursaspor'un 1989 doğumlu yedek kalecisi.

31 mart 2013 kasımpaşa bursaspor maçında kasımpaşalı bir taraftarı haşat etmeye çok yaklaşmıştır. bu hareketiyle ekran başında benim var ya böyle ciğer, böbrek ve dalak dahil tüm uzuvlarımı soğutmuştur bu arkadaş, var olsun.

evet, biliyorum; sporda şiddet her ne olursa olsun olmacfnwjh... ama yapacak bir şey yok. o sahaya inip o adama saldırmaya maçan yiyorsa, o dayağı göze alacaksın usta.

iyi ki kaçmadın harun kardeşim. bu da daha sonra sahaya inmeye yeltenecek tüyü bitmemişlere şık bir gözdağı olsun.

http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2012-2013/super-lig-bursaspor-kalecisi-harun-tekin-kasimpasa-taraftarini-dovdu_sto3691083/story.shtml
#255103 aldığı 4 maçlık ceza 2 maça inmiştir.
15 şubat 2015 beşiktaş bursaspor maçının kahramanı. maç erkenden kopup gitmediyse, onun yüzünden. 4 tane enfes kurtarışı oldu
güzel adamdır. seneler içerisinde sesini çok geliştirdi. mor bir fender jeff beck stratocaster gitarı vardır.

15 şubat 2015 beşiktaş bursaspor maçında 3 ya da 4 tane oha amk dediğimiz kurtarış yapan kaleci. üstüne koyarsa iyi yerlere gelebilir. bu arada,

(bkz: şenol güneş takımlarının kaleci sıkıntısı çekmemesi )
bursaspor'un en zayıf halkası. şu an için yetersiz olsada, zaman zaman yaptığı efektif kurtarışlarla da dikkat çekiyor. şenol hoca onun için büyük şans; belki bir onur kıvrak yaratamasa bile, kesinlikle kısa bir süre sonra, türkiye standartlarının üzerinde bir kaleci olabilir. fakat önümüzdeki sezon, yeni yabancı kuralıyla formaya elveda demesi de muhtemel.

ayrıca dün oynanan (bkz: 25 nisan 2015 bursaspor istanbul başakşehir maçı)nda yine basit bir gol yiyerek takımını zor duruma soktu, fakat bursa kazanmayı başardı.
bursaspor`un sözleşmesini 2 sene daha uzattığı kalecisi.
sözleşmesi 2020'ye kadar uzatılmıştır bursaspor tarafından.