hollywood

filmleri yüzünden türk sinemasından nefret etmeme neden olan abd şehri.
kaliforniya eyaletinin los angeles kentinin bir kazasıdır hollywood. aynı zamanda birleşik devletler'in yeşilçam'ı görevini omuzlar. son zamanlarda yaşadığı senaryo kıtlığı yüzünden sinemanın en sevmediğim türü olan, bol görsel efekt ve aksiyonu kabartıp diyalogları cılız tutma sefaletine girmiştir. mitolojiden ve eski kahramanlardan medet ummaktadırlar.
abd’nin los angeles kentindeki sembolleşen ‘hollywood’ levhası ile hatırlanan yer.bu arada efsane tabela şu şekilde değiştirilmiş tabi şaka amaçlı:‘hollyweed’, ingilizcede kutsal anlamına gelen ‘holy’ ve kenevir anlamındaki ‘weed’ kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.
efsane tabelasını şaka amaçlı değiştiren kişinin önce gözaltına alındığı sonrasında 15 şubat 2017 hakim karşısına çıkmak üzere serbest bırakıldığı olaya konu olay yer.

alıntı--

tabelayı değiştiren 30 yaşındaki zachary cole fernandez, avukatıyla birlikte gittiği polis merkezinde teslim oldu. fernandez’in gözaltına alındığı belirtildi.

kendisini sanatçı olarak tanımlayan fernandez, 1970’lerde aynı şakanın yapıldığını öğrendiğini ve ‘dünyaya pozitif hale getirmek için’ bu şakayı tekrarladığını anlattı.

alıntı--