hüseyin üzmez

evlat olsa sevilmezgillerden
bugün tahliye edilen... cümlenin devamını "insandır", "adamdır" gibi bir kalıpla bitirebilmek isterdim ama yapamadım. onun yerine şöyle yapayım:

http://tinyurl.com/4hzlqka

kaynak: http://tinyurl.com/4spmspg

*
yine kayıtlara geçecek olan hukuk olayıdır. bu adam bugün serbest!!

(bkz: orospu çocuğu hüseyin üzmez)

(bkz: demokratik türkiye)
halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek ve terör örgütüne üye olmak (!) suç iken, halkı küçük yaştaki çocuklara cinsel istismara teşvik etmenin suç olmadığını bizlere gösteren isim. düşünmek ve kafayı çalıştırmak haricinde her şeyi yapma hakkına sahibiz, sanırım ileri demokrasi dedikleri tam olarak böyle bir şey. o değil de yetmez ama evet diyen liboş bi kitle vardı noldu onlar? bu olay karşısında ne diyecekler, hâlâ yetmez mi? bu da mı gol değil? öyleyse size her şey müstahaktır.
bir ileri demokrasi saçmalığıdır.

sen git nedim şener ahmet şık gibi gazetecileri içeri tık,* hüseyin üzmezi tahliye et.

*
tayyip erdoğan'ın son dönemdeki protestoları yanlış anlaması nedeniyle tahliye edildiğini düşündüğüm şahıs. şimdi başbakanımız çıkıp muhtemelen, "e gazetecilere özgürlük diyenler sizdiniz, tutuklu bir gazeteci serbest kaldı, yine mi yaranamadık" demesi muhtemeldir.

ortada istismar edildiği kesin delillerle ispatlanmış bir çocuk ve yaralanmış bir kamu vicdanı var. tüm bunlara rağmen dosyanın yargıtay'da geçeceği süre dikkate alınarak tahliye kararı verilmesi oldukça abes. ayrıca dosyanın temyiz edilip, yargıtay'a gideceğinin garantisi de yok.

böyle bir ülkede içeride mi olmak iyi yoksa dışarı da mı olmak iyi kestiremedim.
tahliyesi ile akp karşıtlarına gün doğmasını sağlamış kişi. asıl amaç tahliyesini eleştirmek değil üzerindne akp'ye saldırmak olmuş. akpli kimselerin içinden sapık çıkması olağandır, en az chplilerden ya da mhplilerden çıkmasının doğal olduğu kadar. bunu o siyasi partiye mal etmek hiç mantıklı değil.
bir siyasi partinin türlü marifetleri * sayesinde serbest kalan ve bu nedenle üzerinden siyasi parti eleştirisi yapmanın gayet doğal olduğu yaratık.
bağımsız mahkemelerin kararı ile tahliye edilmiş zat. tahliyesini iktidarın marifeti olarak görmek en basit ifadeyle kuvvetler ayrılığı ilkesinden haberdar olmamaktır. bütün hakim ve savcıların akp'den aldıkları emir ve talimatlarla karar verdiğini düşünmek bir kere hayatın olağan akışına aykırıdır. zira böylesi bir durumda iktidar partisinin yargı kararlarına yön vermekten başkaca bir icraata zaman ayırması mümkün olamaz.

burada savunulan ne hüseyin üzmez ne de onun tahliye edilmesidir. savunulan; kamu vicdanını yaralayan her hukuk kararının akp'ye bağlanamayacak olduğu gerçeğidir.
sokakta dolaştıkça 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının anlamını yitireceği adam. kaç yıl önce bir adam çocuklara bayram hediye ederken, günümüzde başka bir adam çocuklara neler yapıyor.
(bkz:durmak yok çalışmaya devam )
allah korkusu olan bir adamın üstüne bana kalırsa bu kadar fazla gidilmemeli. bilhassa kişinin yaşı geçkinse. çocuk parklarında mazotun gibine vuran gençlerin yanında bu nur yüzlü adamın bir günâhı yoktur. insana verdiği güven duygusuyla çocuğumu emanet edebileceğim yegâne insandır bu köşe yazarı.
sağlık sorunları sebebiyle tahliye edilen sapık
öldüğü haberleri gelen; sapık