hüsnü çakırgil

1994-1995 sezonunda bir fenerbahçe - beşiktaş maçı esnasında tam üçlüğe kalkarken beşiktaş tribününden bir taraftarın "ağabey sendeki bıyık bende olacak bir dakika düşünmem beşiktaş'ta oynarım" demesi üzerine duygulanarak hatalı yürüme yapıp 1995 yılında beşiktaş basketbol takımına transfer olma kararı ile birlikte 1995-1997 yılları arasında (b: ahmet fetgeri spor salonu)'nu rakiplere dar eden selvi boylum.

peki hüsnü üzerinden oynanacak hücum setleri nasıl çizilirdi? arzedeyim sayın abim. top, oyun kurucu eşliğinde rakip yarı alana taşınır, pota altına indirilir, pota altına ikili sıkıştırma geldiği anda beşiktaş'ın o zaman ki beş numarası - isteğe göre (b: joe wylie), (b: james bryson)- topu boş durumdaki hüsnü'ye çıkarır veeeeee perde. hüsnü önce bir topu kavrar, yavaşça kollarını yukarı kaldırıp şut için pozisyon alır, suratını "ya şimdi topu aldık ama atsam mııııı atmasam mıııı, kim uğraşacak şimdi yahu, ne yapsam ki acaba" dercesine mahzunlaştırır, zannedersiniz ki birazdan (b: özdemir asaf)'tan bir dörtlük okuyacak. neyse hücum süremizin dolmasına beş saniye kala şutu atmaya karar verir. top süzülür süzülür süzülür... süre tam dolarken filenin cofff sesi kulaklarımızda ünlenir. (b: ihsan bayülken)'in beşiktaşı çalıştırdığı yıllarda yardımcı koçluk yapmışlığı da vardır.

basketbol sarhoşu olduğumuz her maçının sonunda arkadaşlarımıza "of o son üçlüğünü izlemeyecektim abi yaaa" dememizin tek nedenidir vesselam...
hüsnü abi yıllarca bizim sokakta otururdu, çok mütavazi ve iyi bir insandı.
erman kunterin ardından türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi şütörlerdendi kendisi.
ayrıca çok iyi bir fenerbahçelidir maalesef.