ibrahim üzülmez

  • /
  • 12
ibrahim üzülmez futbolu bırakmalı artık zirvede bırakması lazım.
yaşına, pazubandına, tecrübesine yakışmayan bir davranış sergilese de hemde ikinci kez sergilese de yine de bunu haketmemiş futbolcumuz yollarsın takımdan da ama böyle değil ya da sadece üzülmez'i değil olay karışan iki futbolcuyu da yollarsın schuster toraman'ı silemedimi sen 11 yıllık kaptanından bu kadar çabuk vazgeçebildin ya da fatih tekke'nin ibrahim üzülmez'den ne farkı vardı da onu kovamadın schuster ile kavga ettiğinde verdiğin paraya yazık mı olmuş olurdu? yazıklar olsun beşiktaş yönetimi vefa'nın sadece istanbul'da bir semt adı olduğunu gösterdiğin için
artık 14 şubat sevgililer günü olmayacak.
utanç ve acı verici. hayatını beşiktaş'a adamıs birine yapılmaması gereken hareket. utanıyorum.
her ne olursa olsun bunu haketmeyen futbolcumuzdur.sportmenliğe aykırı davranış yapmış toraman küfretmemiş küfretmediyse ne yaptı da vurdu acaba hiç düşünmüşler mi?offf offf bari jübile yapılsaydı o haketmiyor muydu?o bizim deli kaptanımızdı... o...
eee sikerim lan gelmişini geçmişi gün geçtikçe fenerleşiyoruz o bizim emektar kaptanımız orospu çocukları yüzünüze tükürse bile teşekkür edip öyle göndermeniz gerekirdi, sikiyim yıldız transferlerinizi oyun sisteminizi, ibrahim üzülmez bu be, bir parçam koptu gitti yemin ederim.

seni unutmayacak bu taraftar, büyük kaptan.
bugüne kadar yerine kimseyi koyamadık. yaşına bakmadı , teknik yetersizliğine bakmadı hırsla hevesle çalıştı , otuzundan sonra orta yapmayı , ara pas atmayı öğrendi. yıllarca sırtında taşıdığı formayı onurlandırdı. ancak bu son dönemde yaptığı çıkışlar , schuster'i eleştirmesi , takımın defans yapmamasını , orta sahanın yavaş kaldığını geri gelmediğini beyan etmesi zaten yeterince tepki toplamıştı. hele ki guti ve ve kaptanlık mevzuunda ki tavrı ise yönetimi ve çoğu taraftarı şaşkına çevirdi.
deli iboya olgunluk , vakurluk , sakin ve sessiz olmak yakışırdı. bir adama kaç kez şans vermek gerekiyor ?
terlik faciası sonrası gelen affın kıymetini bilmeliydi.
yumruk attığı adamın ne kadar adam olduğuda tartışılır. şu an bu kararın ağırlığı da.
ancak tartışılamayacak tek şey takım huzurunun hele de çok önemli bir avrupa maçı ve havlu attığımız ligde ki onur mücadelemiz febe derbisi öncesi bu olayın yaşanmaması gerektiği idi.
kimse yönetime kızmasın. bugün bu kararı vermezler ise yarın yaşanacakların hesabını kimden soracağız.
şu an deli ibonun bu şekilde gidişine içimiz kan ağlasa da , takımımız adına , huzurumuz adına ve daha önemlisi duruşumuz adına febe maçı bitene kadar takımımıza tam destek vermeli , ne yönetimi ne toramanı eleştirmemeliyiz.
sonuçta gerek perşembe gerekse pazar günü sahaya toraman kaptan olarak çıkacaktır. defans (ki en sorunlu bölgemiz) toraman'a emanet olacaktır.
yaptığı transferler ile kafamıza hunileri taktıranları bir kalemde silmemeliyiz. renkli medyaya malzeme vermemeliyiz. önümüzde ki 6 gün herkesin beşiktaş aşkını sınayacağı bir süreçtir.
üzüntümüz çok. acımız çok. ama hedeflerimiz de çok.
allah yardımcımız olsun...
söylenenler doğruysa, yani ibrahim toroman a yumruk atmışsa. isabet olmuş hareket. dingonun ahırı değil orası. beşiktaş kaptanı diye de beşiktaşın bir başka emektar futbolcusuna yumruk atamaz. atarsada rapor edilir ve gereği yapılır. çok üzüldüm fakat yapmaması gereken bir olaydı.
bi de şu var, herkes gibi gitseydin delinho olmazdın zaten, toramana iki çakıp gitmek bir tek sana yakışırdı, toramanda akıllanır belki yediği tokattan sonra.
beşiktaş taraftarının deli ibrahim'i. ne yazıkki deliliğin yüzünden ayrılmak zorunda kaldın çok sevdiğin beşiktaş'ından. unutmayacağız seni kaptan..
ne yazsam olmuyor, bir türlü doğru kelimeleri bulamıyorum, kuramıyorum üzüntümü, kızgınlığımı anlatacak cümleleri...
böylemi olmalıydı, böylemi bitmeliydi bu kadar deli bir sevda, böyle mi veda edilmeliydi en deli kaptana...
evet belki hata yaptı, belki ilk hatasıda değildi ama yine de olmadı be sözlük...
kabullenmiyorum, kabullenemiyorum bu tuhaf, zamansız vedayı...
içimden birşeyler koptu, canım acıyor resmen...
*
ayrılmış, daha ziyade ayırılmış bir kaptan olabilir. ancak o bizim "deli ibrahim" olarak gönüllerimizdedir...
---------------alıntı---------------
beşiktaş kulübü, resmi internet sitesinden üzülmez'le ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"13 şubat 2011 tarihinde oynanan mke ankaragücü - beşiktaş müsabakasının devre arasında soyunma odasında futbolcumuz ibrahim üzülmez'in sebebiyet verdiği sportmenliğe aykırı davranış neticesinde, teknik heyetimizin verdiği rapor ve durum yönetim kurulumuz'un bugün olağanüstü yaptığı toplantıda değerlendirilmiş ve ibrahim üzülmez'in sözleşmesinin feshedilerek kulübümüz ile olan ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
---------------alıntı---------------

kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."
hayatına devam ettiği sürece dilinden düşürmeyeceği cümle "- o son yumruğu atmayakcaktım hacı" olacak. gönderilmesi hatalıdır, doğrudur veya yanlıştır hepsine hak veririm ama yılların kaptanı soyunma odasında arkadaşlarının önünde başka bir takım arkadaşını ki bu diğer oyuncuda 2. kaptan oluyo yumruklayamaz.

kendisini çok seviyor oluşum bile verilen kararın doğruluğunu sorgulatmıyor bana. şimdi buna benzer bir çok örnek gösterebilirsiniz bana gönderilmeyen oyuncu olarak buna benzer terbiyesizlik yapmış ama onların hiçbiri beşiktaş takımının kaptanı değildi.

benim için herzaman ibrahimessi olarak anılmaya devam edicek büyük katkıları olan futbolcu olarak hatırlanacak, istikrar abidesi hırsına yenik düşen futbolcu.
bizler taraftar olarak duygusal tepkiler verebiliyor olabiliriz ancak şu unutulmamalı; her ne sebep olursa olsun beşiktaş formasını giymiş bir futbolcuya kimse yumruk atamaz..hele hele senelerce bu takımın kaptanlığını yapmış ve diğer oyunculara örnek olması gereken bir oyuncu hiç yapamaz.
ani bir kararla yolların ayrılmış olması tartışılır...ancak diğer yandan takım içerisindeki disiplin ve adalet düzgün işlenmeli ki devamı gelmesin.
beşiktaş'ın soyunma odası boks odası değildir..
bu arada sanılmasın ki deli ibo'nun seveni değilim...beşiktaş formasını ve terbiyesini daha çok sevenim...
---------------alıntı---------------
11 senedir vardı, çok çok küfür yedi bu adam. hep çok sevdim ben ibrahim'i, koşularını, yapamadığı ortaları, 2 senede bir attığı golleri.

dalga geçildi bu adamla, kafasını kaldırmıyor, orta yapamıyor, yakışıklı değil diye. o dalga geçenler dahi takdir etmeye başladı yıllar geçtikçe.

çünkü ibrahim beşiktaş'tı, her beşiktaş maçını izlerken sol kanatta sürekli, defalarca bindiren bir adam görürdük. pes etmeyen bu adamdı, hırsı tükenmeyen bu adamdı, kendisine edilen küfürlere aldırmadan koşan, tribünlere küsmeyen bu adamdı.

'oo deli ibrahim' diye tribünlere çağrıldığında bu adam, her seferinde eli kalbinde bitiriyordu tribünlere gelişini, öpücük yolluyordu tribünde. yoktu bunun kadar içteni, gönül adamıydı.

çok mutluyum ki inönü'deki son maçını izledim bu deli'nin, üstümde 'ibrahim 19' yazan formamla.

az kurmadım hayalini kafamda jübilesinin kafamda, iki elim kanda olsa gidecektim. ama bunu hayalini hiç kurmamıştım: ''anneannemlerin evinde, ntv spor'da italya ligi özetlerini izleyip çay içerken 'ibrahim üzülmez'in sözleşmesi feshedildi' yazısını görüp hayattan kopmak.''

daha izleyemediğim 2 şubat 2009 beşiktaş antalyaspor maçı'ndan sonra gol atacaktın, canlı golünü görecektim ibo?

benim elim kalbimde bu kez, öpücüğü ben gönderiyorum sana.

19 numarayı başka sırtlarda görmek, pazu bandı başkasının takması çok koyacak. tribünde 'deli ibrahim' diye bağrılacak, ama kalbine elini götüren bir deli olmayacak.

14 şubat sevgililer günü'nde olacak ayrılık değil bu.

---------------alıntı---------------

sen ardında yaş bıraktın...sol yanımızı boş bıraktın....
bu takımın kaptanının olması, 11 senedir bu takımda oynuyor olması canı her sıkılınca ibrahim toraman'ı yumruklamasına müsama gösterileceği anlamına gelmeyen eski futbolcumuz, kulübümüzün burada tek hatası direk sözleşmesini fesh etmek olmuştur. bence ilk olarak sezon sonuna kadar kadro dışı bırakılıp sezon sonu yapılacak bir jübile ile gönderilmesi daha uygun olabilirdi diye düşünüyorum.
hakkında kartal sözlük ve diğer sözlüklerde girilen duygusal entrylere anlam veremediğim futbolcu... o hoooooo!!! neler neler var lan! götümle güldüm yeminle... pascallara, ilhanlara, tümerlere, sergenlere bağlayanlar olmuş konuyu... hatta o haaaa diyorum, baba hakkılara kadar varabilen olmuş... bu saydığınız isimlerin hepsi ya kendini geliştirmiş, teknik bilgileri yüksek, o da olmadı kişilikleri ile beşiktaş tarihinde çığır açmış insanlardı...

ibrahim üzülmez ne yapmış?
teknik anlamda gelişim gösterme... ı ıh... yok...
"40 yaşıma yaklaştım lan, koşmak ve çimleri yumruklamak dışında yaptığım bir şey de yok gibi sanki, ben beşiktaş'ta oynuyorum, oynadım, beşiktaş lan bu! bu kadar yeter" deyip zamanında bırakarak bir kişilik dersi vermek, yok...

eminim ki; bu adam 120 yıl daha bıraksak oynardı lan... "tamam bu taraftar hırsımı çok sevdi, bana deli dedi, bağrına bastı, yeteneksizliğimi bile sevgi sebebi yaptı, beşiktaş gibi takımda 11 sene oynamama vesile oldu ama ben futbol anlamında beşiktaş'a zarar vermeye başladım, artık ismail'lere, rıdvan'lara, onur'lara yer açayım demek yoktu...

21'lik ismail ile sidik yarıştırıyordu daha, matah bir şey gibi "ismail formayı alamaz eki eki!" diye gazetelere demeç veriyordu. milli takımda oynayan ismail, hafta sonu yedek kulübesinde oturuyordu bu adam yüzünden lan! ve bu adam hala "schuster reyis, ben sakatlıktan çıktım işte, iki haftadır bok gibi oynuyorum, olmuyor, beni sahaya sürme" demiyordu...

yumruk mevzusunda ise bir şey diyemem... 2. olay bildiğim... kim ne derse desin, sebep ne olursa olsun, bu da yanlıştır... benim gözümde ne bir ilhan, ne pascal ne de baba hakkı * değildi, olamadı... deli ibo'ydu işte... o kadar...
  • /
  • 12