iletişim bozukluğu

çok canlar yakar,biraz önce başıma geleni ise şu;

içeriden anne seslenir; elma istiyor musun?

-eveet.

biraz sonra bir tabak içinde helva gelir.
-helva mı? ben elma sandım ya
-helva dedim
-ya ben yeşil sert elma sandım ya,sulu sandım ya.

bu da bana ders olsun,gece gece bu helvanın kalorisi götüme girmiş biçimde uyuyayım,ondan sonra bilmem ne kadar egzersiz yaptım,bilmem ne,nah yaptın
*
kelimeler ötesi iletişim ile aşılabileceğine inandığım mevhum.

bırakıcaksın akışına, anne içeri dalıcaksın, helva istiyor musun diye soruyorum niye cevap vermiyorsun hesabı tuvalet terliğini dayıcak şekilde pozisyon alıcak.

derken bi şekilde kotarıcaksın artık o noktadan sonra, ha annecim hesabı...
kemal sunal'ın şabanoğlu şaban filminde ki sahneleri aklıma getirip gülümseme yaratan başlık.o değilde yıl olmuş 2012 millet etkili iletişimin peşinde,sen iletişim bozukluğundan bahsediyorsun...olmaz efendim olmaz!!! en tezinden bir çaresini bul gerekirse profesyonel yardım al.hayatı kaçırırsın sonra demedi deme... (ufak tefek yanlış anlamalar sayılmaz.)
her alanda sorun ayratıcak olacaktır.

şöyle ki;

part 1

ebeveyn ile yaşanılan iletişim sorunu ilerde yaşanılacak hayatın çocuk kişi için olumlu şekillenmemesine sebep olur.e anlatcan çocuğuna neyin ne olduğunu en başta beşiktaşlı yapcaksın onu.adam olcak edepli şerefli olmasını öğrenicek haliyle.

part 2

sevgiliyle vuku bulana zaten bişi demek yersiz.mal gibi nefes alıp verişlerinizi duyarsınız telefondayken.bi bok olmaz yani.konuşcak konu bulamazsanız sıkılırsınız bayar insanı.çok sevseniz bile eksi nottur.
ileteşemeyen iki tarafa da ciddi zararlar veren, dünyanın en iğrenç durumudur.
sorunların çözüme kavuşmasının tek yolu he şeyi açık açık konuşmakken şu veya bu sebepten iletişim kurulamıyorsa, konuşmak yerine susuluyorsa içten içe büyür o sorunlar içten içe yer insanı. sonra bi bakarsın iki taraf da haklı, iki taraf da suçlu, iki taraf da üzgün, iki taraf da yıpranmış ve o sorunlar artık çözülemiyor...