ilhan mansız

  • /
  • 9
2018-2019 sezonu için şenol güneş'in yardımcılığı pozisyonu için görüşülen eski futbolcumuz. antrenörlük noktasında ne yapar bilemem ama gençlere kazanma hırsı nedir, forma aşkı nedir, taraftar için oynamak nedir gibi çok önemli hususları öğreteceğine adım gibi eminim. ben şahsen kulübede olmasını isterim, umarım anlaşılır.
yardımcı antrenörlük için yeterli bir isim olup olmadığı tartışılır, ama kesinlikle teknik ekipte yer bulması gerektiğini düşünüyorum ilhan'ın. yabancı oyuncusu bol bulunan, profesyonel yönü ağır basan bir futbolcu grubuyla da kuşkusuz iyi ilişkiler kuracak, genç oyuncuların da örnek aldığı bir karakter olduğu için de doğal bir mentor olacaktır.

şunu da yazmakta fayda var, ilhan'ın staff'a katılmasıyla medyanın 16 yıllık bir olayı kaşıyacak olması ihtimaline hiç şaşırmam. 2002 dünya kupası'nda çok tartışılan hakan-ilhan tartışmalarıyla hocanın nasıl yıpratıldığı hatırlanırsa, ah abi ilhan'ı bi oynatsalardıcılar (bkz:bedri baykam) geri dönecektir. bizim yapmamız gerekense, aynı hoca ve ilhan'ın yapacağı gibi gülüp geçmek olacak. bu sezon tarihimizin en büyük psikolojik harbini verip, sonucunda kupalardan olmamıza rağmen kazandık biz, buyursun denesinler.
yuvasına dönme vakti gelen kartal, umarım kendisini kulübede görürüz uzun yıllar.
futbolculugu doneminde "disiplinsiz" yaftasi yemis bir sporcudur. halbuki kendisiyle calismis tum hocalar ve futbolcu arkadaslari her zaman ilhan'in is disiplininin ne denli yuksek oldugundan bahsederler. biz de tribunden, her zaman kazanma hirsiyla dolu, mevcut duruma isyan eden bir ilhan gorduk hep. o yuzden bu kadar kisa sure oynamasina ragmen bir beşiktaş efsanesidir ilhan mansiz.

tek sorunu, kazanma azminin verdigi asiri agresyonla bazen takimi yalniz birakacak pozisyona sokabiliyordu kendini.

ben acikcasi şenol güneş'in yardimcisi oldugu takdirde eger bu yonunu birazcik dengeleyebilirse cok faydasinin dokunacagina inaniyorum. ozellikle genclerin cekindigi ama isleri ile ilgili her turlu sorularina karsilik bulabilecegi bir figur olabilir.

bence teknik ekipte bir ilhan mansiz olmasinin oyle ya da boyle cok olumlu yansimalari olacaktir.
  • /
  • 9