ilias zouros

anadolu efes'in yeni koçu olmuştur. ayrıca yunan milli takımını çalıştırmaktadır.
31 mayıs 2012 anadolu efes beşiktaş milangaz maçı sonrası yaptığı açıklamada beşiktaş'ın kendilerinden daha çok faul çizgisine gidip serbest atış kullanmasından, dolayısıyla da hakemlerden yakınmış. sayın zouros basketbolda top rakipteyken onu durdurmaya yönelik yaptığınız her temas faul ile cezalandırılır. rakip atış hâlindeyken veya atış durumunda olmadan takım olarak yaptığınız dört faulden sonrasının karşılığı serbest atıştır. ne kadar çok yaparsanız rakip o kadar fazla söz konusu çizgiye gider. 29 mayıs 2012 anadolu efes beşiktaş milangaz maçı'nın son saniyesinde beşiktaş'ın zoran erceg ile bulduğu smaç basketin görüntülerini tekrar tekrar izleyin. sorunun çok başka yerlerde olacağını göreceksiniz. tenk yu.

unutmadan, davacının şaşkını derdini mübaşire anlatırmış.
yani şu kalıptan tiksinmiştim, bir gün kullanacağımı da hiç düşünmezdim ama, bu arkadaş hak etti:

(bkz: ağlama melis) *
takımı 26 sayı fark yemişken, hâlâ "lehimize çalınmayan birkaç faul var" diyebilen melis.. ay pardon, koç. birkaç dediği 1, hadi bilemedin taş çatlasa 2 pozisyon. maçın tekrarını izledim; beşiktaş taraftarının tepkisi yüzünden son birkaç maçtır objektif olmaya çabalayan ismet badem- murat murathanoğlu ikilisinin, efes'in lehine olup da çalınmadığını düşündüğü sadece 1 pozisyon oldu. 1-2 tane faul çalınmayınca 26 sayı fark yeniyorsa, 3 haziran 2012 beşiktaş milangaz anadolu efes maçında lehimize çalınması gerekirken aleyhimize çalınan, yaklaşık 3500 adet faule rağmen sadece 2 sayı farkla yenilmemizi nasıl açıklayacağız hocam? ne güzel lafa "beşiktaş hak etti." diye başlamışsın, ne gerek var çirkinleşmeye? oyuncuların sahada yeterince çirkinleşti zaten. senin ekstra çaba harcamana gerek yok, anadolu efes'i antipatik göstermek için.
çin halk cumhuriyeti milli takımı koçluğu için kendisine getirilen 3 yıllık teklifi ailevi nedenlerden ötürü reddettiğini açıklamıştır.
daha önceden çalıştırdığı takımlardan olan zalgiris kaunas'ın, yeniden koçluğuna getirilmiştir.
zalgiris kaunas ile yolları ayrılan koç.
menajeri (vurgula: obrad fimic) “yönetimin aldığı karar oldukça amatörce bu alınan karar, kulüpteki durumu net bir şekilde açıklıyor. koç zouros bu alınan kararla yetinmeyecek. çünkü onu bu şekilde yollamalarında hiçbir neden yok. konuyu fiba’ya taşıyacağız” demiştir. allah allah. ne diyecek acaba.

- merhabalar. benim elemanımın görevine son verdiler.
+ bak şu karşıda market var gördün mü?
- gördüm?
+ hah bana oradan bir paket uzun marlboro alıver. hadi canım benim.
-- alıntı--

"çok antrenörle çalıştım. hem milli takımda çalıştığım antrenörlerim hem de kulüp takımlarındaki antrenörlerimin bende çok büyük emekleri var. kısa bir dönem çalıştığım yunan antrenör zouros’tan etkilendim. zouros bana göre basketbol bilgisi üst seviyelerde olan antrenörlerden biri."

-- alıntı--*
trabzonspor medical park'ta, hakan demir'den boşalan koçluk görevi için ismi en çok geçen yunan çalıştırıcı. yönetim, kendisi ile görüşme halindeymiş.
tofaş'ta erhan toker'den boşalan antrenörlük koltuğuna getirilen koç. iki yıl aradan sonra yeniden türkiye'de.
artık gürcistan milli takımı çalıştıracak olan koç.