incir reçeli

tv lere skec yazarak hayatını devam ettıren bır adamın gittiği bir barda tanıştığı kadınla hayatının nasıl değiştiği anlatılan ve sonu başında belli olan bir aşk filmidir.oyuncuları : halil sezai paracıkoğlu,melike güner ,sinan çalışkanoğlu ,mustafa uzunyılmaz ve barbara lourens oynamaktadır.filmin müziğini de halil sezai seslendirmektedir.
http://www.youtube.com/watch?v=z0vmmv3vnrc
annemin elinden olanı nefis olan reçel türü.
halil sezai paracıkoğlu'nun şarkılarıyla daha en baştan olmuş hissi veren filmi.
daha izlemedim ama o isyan sahnesi,o 'bana bir şeyi sevme hakkı vermediler ben de incir reçelini sevdim' repliği olayı tamamlamıştır benim için.

(bkz:sana dokunmak tüm kelimeleri yakmak gibi)
hakettiği ilgiyi göremeyen,istanbul'da çok az sinemada vizyona giren,konusu belki biraz fazla klasik ama samimi bir film

(bkz:hiç yadırgamadım yüzünü inan çok tanıdık.gönlüme hoşgeldin sevdiğim,kusura bakma ortalık biraz dağınık.)
izledikten sonra daha bi sevdirendir.
hele duygu ile metin arasındaki diyaloglar alıp götürmüş filmi.kesinlikle türk sinemasında enlerdendir benim için.

--- spoiler ---
-ölümsüz olmak isterdim.
+tedavi olmayı bile reddederken mi?
-ben ölümden bahsetmedim ki.ölümsüz olmaktan bahsettim...
--- spoiler ---
sanirim en güzel sahnesi; otobüs duraginda aralarinda cam varken, öpüstükleri andi.

http://www.youtube.com/watch?v=z0vmmv3vnrc
acayip güzel bir filmdi halil sezai müthiş adam
öküzlük olsun diye değil ciddi şekilde neden prezervatif ile sevişmediklerini merak ettiğim film. müzikler nefisti ama hakkını yemeyelim.
şahsen beni sonunda tek ağlatan flim utanmadan söyliyim. harbiden ağlatan flim.

şu şarkıda hani insani alıp götürmüyor değil
http://www.youtube.com/watch?v=nkt8a8pufru
* birgün şöför'ün camı açabileceğini anlat.
kız arkadaşımın incir reçeli sendin sevgilim demesinden sonra ben incir reçeli sevmem ki hem bunlar incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler diyerek büyük odunluk sergiledikten sonra izlediğim filmdir. ne yalan söyleyeyim fena etkilemiştir beni. kendime kızmama sebep olmuştur. ama izlerken bu ne ya biraz sweet november dan biraz 40 days and nights dan almışlar incir reçeli diye salmışlar diye düşünmeden edemiyor insan.

bir de bir isyan var ki otur ağla getirir insana. dinledikçe içersin içtikçe dinlersin. boğazını yırtarcasına söylersin.
ertesi gün 6'da kalkmak gerekmesine rağmen fragmanını izleyip gece saat 00:30'da izlemeye başlayıp, film bittikten sonra bildiğin öküz gibi ağladığım, sigarayı bırakmış olmama rağmen bir paket lucky strike mentollu bitirmeme neden olan ve ertesi gün sevgilime camdan bebek gibi davranmama neden olan filmin adı. bu duruma anlam veremeyen sevgilimin küfür etmesine neden olmuştur, o ayrı.
---------spoylır var gibim sanki----------

ülkemdeki senaristlerin çocukluğunda bütün yeşilçam filmlerini izlediğini, filmleri yazarken de ferdi tayfur falan dinlediklerini düşündürten film...aşk tesadüfleri sever filminde de var aynı şey...sanki bu senaristlerin bebekliklerinde kulağına fısıldanmış birbirini çok seven iki insan asla kavuşamaz...bir tanesi kesin ölür diye...bu senaristleri karşıma oturtup anlatmak istiyorum..."bakın...birbirini seven iki insanın kavuşamaması, birlikte olamamasının tek sebebi ölüm değildir..hayatın içinde milyonlarca başka sebep var" diye...halbuki ne güzel bir istanbul filmi gibi başlatmışsınız bak..hiçbir ön hazırlık olmadan birbirinin hayatına giren iki insan...bırak aksın öykü...niye zorluyorsun ki illa arabesk yapıcam, bu milleti ağlatıcam diye...marifet değil ki bizi ağlatmak...biz herhangi bir şarkıda geçen ufacık bir şeyde bile gözyaşı dökebilen insanlarız...kasmayın bu kadar...

---------spoylır var gibim sanki----------
müziklerini engin bayrak'ın yaptığı filmdir. halil sezai arkadaş sadece bir parça okumuştur o da filmin müziği olmuş. engin'in o kadar emeği var, hakkı verilsin lütfen. gb
çekilen ikinci filminin de fragmanı yayınlanmıştır.

http://www.fragman.web.tr/incir-receli-2-2014-fragman-izle